Najděte si tu svou kotvu na rozbouřeném moři života…

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (12. Kam vítr, tam plášť…)

Zimní období VODY nás vede hluboko ke kořenům. Právě tam se totiž veškerá energie přírody v zimě stahuje. V té době příroda neraší a nekvete. Ani nehraje barvami a nedává plody.

Kdy jindy i ty své vlastní kořeny objevit a posilovat než právě v zimě?? O jakých kořenech bude v tomto článku řeč? O tom čemsi nejsilnějším v nás, čeho se můžeme chytit, když se „tam venku“ rozburácí vichr… 

Původní článek z projektu Absurdistán se jmenoval Kam vítr, tam plášť. Hovořil o síle našich emocí a myšlenek. O tom, jak často se jimi necháme na té naší plavbě unášet:

Kam zafouká vítr našich myšlenek, tam běžíme.

Když po něčem zatouží, zatoužíme i my.

Když se něčeho leknou, lekneme se i my.

sailboat-174469_1280

Obvykle se spontánně tomu větru našich myšlenek podřizujeme. Někdy si myslíme, že nám skrze ty myšlenky přichází nějaká poselství.  Někdy si myslíme, že to, nač myslíme, je strašně důležité. Že musíme vyřešit to, s čím přicházejí – probrat minulost, řešit budoucnost. Emoce, které v nás takové myšlenky probouzejí, je postupně čím dál složitější uklidňovat. Až nás spontánně zavedou někam, kde jsme se možná ani nechtěli ocitnout…

Jenže víte, co je ta největší chyba? Rochnit se ve vlastních myšlenkách a emocích! Ano, to bylo to vzácné uvědomění z října roku 2015. Že ignorovat vlastní emoce nemusí být tvrdé a bezohledné, ale že to může být ta správná podpora. Že právě to nám může pomoci si uvědomit, že emoce jsou často jen nereálná smršť, kterou není nutné se zabývat a podléhat jí. Utápět se v ní a rozdrásávat si ta svá bebíčka. A že myšlenky v tom paradoxním světě neřeší vůbec nic.

Jenže kde najít tu kotvu, která tu naši loď udrží na místě dokud se OPRAVDU MY SAMI nerozhodneme, že chceme vyplout??

Hledejte své největší hodnoty! To, co Vás tam uvnitř dokáže pohnout. To, co je pro Vás tou nejsilnější vnitřní motivací.

A pak už se jen rozhodněte, co je pro Vás cennější? Nechat se unášet svými myšlenkami a emocemi, nebo se držet své kotvy??


článek patří do projektu 5 pokladů v Jahodovém ráji, série VODA

Chcete ZDARMA dostat během roku 2017 VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii??  Stačí zadat své jméno a adresu ZDE. A pokud se chcete na té vlně vézt více než 5x do roka, stačí sledovat tento blog pravidelně. Přes FB, nebo přes mail (viz lišta vpravo).

Doufám, že si ten letošní rok užijeme v radosti, spokojenosti a ve zdraví :-)

Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Najděte si tu svou kotvu na rozbouřeném moři života…

  1. Pingback: Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: V únoru zakotvit, zamilovat se a vyplout. Neduálně. | Žít je umění – ENjoy!

  3. Pingback: Co může za naše negativní emoce? | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s