Rozhodněte se, jaký život chcete žít…

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (11. Jak ztratit sebe sama) – DŘEVO (1)

Říká se, že život je naše volba. Že my sami rozhodujeme o tom, jaký život budeme žít.

No… zdá se, že většina lidí se rozhodla blbě… 

Rozhodla se kazit si zdraví například. Těch nepřeberných možností, jak to udělat, kolik každý z nás má! Moc jídla, málo jídla, moc cukru, moc bílé mouky, moc alkoholu, moc drog, moc cigaret atd. atd.

Rozhodla se vyměnit svou svobodu za závislost. Závislost na partnerovi, na svém mobilu a všech těch vymazlených aplikacích. Na hrách. Na televizních seriálech, na sexu atd. atd.

Rozhodla se žít v neustálém stresu. Honba za penězi, za postavením, za super kariérou, strach, co vše se stane nebo nestane a o co všechno přijdu.

Ideál šťastného života naplněného radostí a vším, co je pro nás OPRAVDU důležité – kdy vzal za své??

children-512601_1280

 • Kdy jsme vyměnili svobodu za závislosti?
 • Radost za pachtění se životem?
 • Vnitřní rovnováhu za neustálé starosti?
 • Spokojenost za věčný pocit nenaplněnosti?
 • Pocit vnitřní neotřesitelné jistoty za strach z toho či onoho?

To, jaký život, chceme žít, není jen o našem rozhodnutí a naší volbě. Kdybychom OPRAVDU byli schopní takového rozhodnutí, kdo by DOBROVOLNĚ zůstával žít v tom marastu?

Kdo by chtěl DOBROVOLNĚ ničit vlastní tělo, vlastní srdce, vlastní duši???? 

Ale pokud chceme sami v sobě najít tu svobodu takové rozhodnutí pro šťastný život udělat, následujících 10 týdnů nás tou cestou k vnitřní svobodě třeba dovede. Kdo se na tu cestu vydá se mnou?? Kdo je zvědavý, kam nás těch 10 týdnů zavede?? :-) Je to 10 týdnů, které budeme věnovat elementu DŘEVO, který  je spojen s jarem a se vším tím novým životem, který se na jaře probouzí a rozkvétá…


 • Článek patří do projektu 5 pokladů v Jahodovém ráji, série DŘEVO.
 • Články můžete dostávat přímo do mailu. Stačí se přihlásit k odběru ZDE.
 • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii.

(Mimochodem – i z tohoto projektu vznikne postupně kniha o tom, jak pěstovat fyzicky i duševně harmonii 5 elementů, a Vy zase můžete být ZDARMA při tom :-) Stačí se o články a sborník přihlásit a přijdou Vám přímo do mailu :-) )

Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ, Uncategorized se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Rozhodněte se, jaký život chcete žít…

 1. jolana88 napsal:

  „… zdá se, že většina lidí se rozhodla blbě…“ – podle koho? :) Jednak je to Jejich rozhodnutí a za druhé – co je špatné podle jednoho, klidně je dobré podle jiného… ? :DD

  • avespasseri napsal:

   No, podle své dobré pohody přece :-)) To jim neřeknu já, to se musí zeptat svého těla, jestli si ho nezhuntovali blbou stravou, nebo své mysli, jestli jim tam nestraší 5 nights at Freddie’s (jakási šílená hra, kterou se rozhodla hrát má dcera a já jí to pořád vymlouvám…), nebo nějaké jiné děsuplnosti…

 2. Pingback: Víte, co OPRAVDU chcete? | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s