Proč se vyprdnout na vykreslování pozitivní budoucnosti??

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (18. Já přijdu) – DŘEVO (2)

Existuje jedno takové okřídlené rčení: Očekávání přináší zklamání. Kolikrát jste to již zažili?

V hlavě jste si promítali všechny ty pozitivní vize. Všechno to, co byste si přáli, aby se to stalo. Představovali jste si například setkání s někým, koho milujete, a jaké to bude úžasné. Představovali jste si, jak Vás zítra na poradě určitě povýší. Představovali jste si a představovali jste si… ale pak jste v realitě zjistili, že to byly jen představy…

Naše zkušenost je právě taková. Opakovaně. A přece se tak snadno necháme přesvědčit, že právě takovéto vizualizování toho, po čem toužíme, nám bude k něčemu dobré. Jak by ne. Ta představa je lákavá. Svých ideálů se přece nemáme vzdávat. Své sny si máme hýčkat a jít za nimi. Zklamání nebrat v úvahu. To vše je pravda. Ale znamená něco jiného, než si obvykle myslíme…

Vnímáte rozdíl mezi touhami svého vyděšeného Ega a mezi tou svou nejvnitřnější touhou? Vnímáte rozdíl mezi pozitivním uvažováním a závislostí na svém snu? Vnímáte rozdíl mezi tím usilovat o své ideály a tím dát prostor, aby se naše nejvnitřnější ideály mohly zrodit?

Proč si raději nevizualizujeme, jak s vděčností přijímáme to, co k nám přijde, a že to, co k nám přijde, bude to nejlepší?? Co se takhle přesunout ze světa, kde máme neustále pocit, že nám něco chybí a že si to musíme nějak od života urvat, do světa, kde nám nechybí nic?

Kde jsme spokojení s tím, co je, ať je to cokoliv. A kde SPONTÁNNĚ skrze svou vnitřní vyrovnanost – s tou OPRAVDOVOU spontánností – proměňujeme to, co je, v něco, co je v souladu s naším vnitřkem. Co je stejně tak harmonické a vyrovnané. Žádný extrém.

Co říkáte na takový svět? Nebyl by lepší než ten plný nedostatku, přání a očekávání, kdy že se nám to konečně vyplní a my budeme konečně šťastní??? To je ta jediná pozitivní budoucnost, kterou má smysl si vizualizovat…

Co takhle se tedy přesunout do světa, kde vládne ona KRÁSA NEOČEKÁVANÉHO?? 

mother-and-son-864142_1280

Svůj element DŘEVA zharmonizujete v okamžiku, kdy se do tohoto světa přesunete. Kdy se životu a jeho energiím plně otevřete a přestanete bránit jejich volnému proudění vším tím absurdním chováním, které nikdy nevede k tomu, co si představujeme. Vzpomínáte na projekt Absurdistán, který tu jel v roce 2014 a 2015? Všech 10 témat, kterými letos na jaře projdeme, najdete v PDF dokumentu projektu Absurdistán i s odkazy na původní průvodní texty.

Najdete tam vše, čím sami sobě – absurdně – bráníme, aby nám mohl život sám vnést do života to, co nás hluboce uspokojí:

tu naši netrpělivost a vzdor a honbu za marnostmi. Všechno to naše chtění, očekávání a závislosti, nebo naopak tu naši rezignaci na opravdový ideál a nedostatek víry. To, jak sami sebe odevzdáváme vnějším stimulům a motivacím. To, jak se ze strachu (ale i z přesvědčení, že tak je to správné) zuby nehty držíme starého a nenecháváme prostor novému.

  • Začtěte se do těch 10 témat a do článků o tom, jak se mi v životě projevila, a řekněte – opravdu si ještě myslíte, že tudy vede cesta? Už vidíte, jak je celé tohle naše jednání praštěně absurdní??? Z čeho vyrůstá všechna ta naše frustrace a agresivita? A nespokojenost? Jaro je začátek roku. Pokud chceme v létě a na podzim nějaký ten plod, ZDE MUSÍME ZAČÍT!
  • Pak se začtěte do článku KRÁSA NEOČEKÁVANÉHO a řekněte – není to lepší vize??
  • A naposledy ještě jedna pomůcka k restartu – článek o té opravdové spontánnosti. Je umění být spontánní. Tady si můžete ujasnit, jaký je rozdíl mezi touhou našeho vyděšeného Ega a mezi touhou života naplnit sebe sama.

Zaujal Vás tento článek? Patří do série DŘEVO a je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků – takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. 

  • Pokud chcete tyto články dostávat přímo do mailu, aby Vám žádný z těchto střípků neutekl, stačí se přihlásit k jeho odběru  ZDE.
  • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii. Získají tak vlastně ZDARMA text, který bude základem nové knihy, na které letos pracuji :-)
  • Ale už teď můžete vstoupit do  online minikurzu ZDARMA Mimoňská cesta (trvá celý měsíc!), který Vám ukáže neduální svět, kde všech 5 energií funguje v harmonii. Tj. najdete v něm tu skutečnou svobodu, radost, vyrovnanost, spokojenost i odvahu :-) Bližší informace najdete ZDE.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Proč se vyprdnout na vykreslování pozitivní budoucnosti??

  1. Pingback: Víte, co OPRAVDU chcete? | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s