Jak si vychutnat své sny??

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (38. Bzum…) – DŘEVO (3)

Máte nějaký svůj sen? Nějakou svou představu, jaký by život měl ideálně být? Touhu takový život žít? Kde? S kým? Chudí nebo radši bohatí?? Máte nějaký sen? Pak zvolněte… 

Nemáte někdy pocit, že svět kolem nás je v šíleném kalupu? Zrovna nedávno jsem viděla fotografie z Nového Zélandu. Se známou byla řeč hlavně o tom, co viděly, jak krásné to tam bylo – a pak také o tom, že uhoněná je snad jen Evropa.

Každý má nějaký ten sen a žene se za ním… 

To je ještě ta lepší varianta… 

Ta horší varianta je, že Vás připoutali ke koni, který Vás táhne v tom svém trysku za sebou. A viděli jste ve filmu, jak to dopadá…

Jsme na ten kalup již tak zvyklí, že je pro nás velmi těžké zvolnit. Umíte zvolnit? Jen si tak sednout a pokecat, aniž byste nervózně koukali po hodinách? Nebo po mobilu? Jen si tak lehnout a prostě lenošit, aniž by se Vám hlavou honilo, co ještě všechno budete muset udělat? Nebo prostě zůstat stát? Třeba ve frontě na poště?? :-) Aniž byste z toho byli nervózní?

Kolik lidí jde radši běhat nebo do posilky makat podle pokynů (ještě, ještě, to dáte!) místo aby alespoň na chvíli makat prostě přestali? Kolik lidí na pozvání: „Pojďte si dáchnout?“ odvětí: „Ještě musím udělat tohle a tamto?Kolik lidí se uhoní k smrti za svým cílem, než aby si na chvilku dřepli a ponořili se místo do svých toužebných představ sami do sebe??

Meditovat je fuška, že? To si tak člověk sedne a najednou zjistí, že to nedokáže. Že ani sedět nedokáže! Aniž by nezjistil, že má tendenci pořád něco dělat. Pořád nad něčím přemýšlet. Nezastavit se ani na chvíli! Sedět je najednou utrpení a práce úleva – paradox :-)

Lidé třeba na čchi kungu často zjistí, že ani stát vlastně nedokáží. Že to neumí. Že je vlastně bolí nohy. Že je vlastně bolí záda. Nemluvím o tom, že ani postavení těla ve stoji tělu často vůbec neprospívá…

A tak přichází o ten nejjednodušší způsob, jak načerpat energii. Také paradoxní.

Chodili jsme léta do školy a tam nás ani nenaučili ani sedět, ani stát. Ani se pohybovat tak, abychom svou energií šetřili. Naučili nás do určité míry to, co potřebujeme k tomu, abychom šli za svými sny. Ale už nás nenaučili, jak se při té honbě za sny nezhroutit dřív, než vůbec nějakého dosáhneme..

Vždy, když se spolu s ostatními na tu čchi kungovou cestu za tím naučit se stát, chodit, sedět a vnímat vydávám, žasnu, jak je možné, že tak základní věci života neumíme!

A tak se nenechte zlákat vidinou svých snů! Nežeňte sami sebe jako dostihového koně, abyste doběhli do cíle jako první. Zvolněte! Naučte se užít si vlastní svobody, které se nám dostalo, a plodů té náročné cesty za cíli, ale tak, aby cíl nezakryl jako temný mrak modrou oblohu i slunce svítící na rozkvetlou louku… 

Není nad to zvolnit a užít si cestu plnými doušky a teprve díky tomu si vychutnat i ten svůj sen. Znáte tuhle písničku od Depeche Mode? Vždy, když zapomenu zvolnit, tahle písnička mě dostává do toho správného rozpoložení. Máte ji tu i s anglickými slovy, snad jí budete rozumět:


Zaujal Vás tento článek? Patří do série DŘEVO a je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků – takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. 

  • Pokud chcete tyto články dostávat přímo do mailu, aby Vám žádný z těchto střípků neutekl, stačí se přihlásit k jeho odběru  ZDE.
  • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii. Získají tak vlastně ZDARMA text, který bude základem nové knihy, na které letos pracuji :-)
  • Ale už teď můžete vstoupit do  online minikurzu ZDARMA Mimoňská cesta (trvá celý měsíc!), který Vám ukáže neduální svět, kde všech 5 energií funguje v harmonii. Tj. najdete v něm tu skutečnou svobodu, radost, vyrovnanost, spokojenost i odvahu :-) Bližší informace najdete ZDE.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Jak si vychutnat své sny??

  1. Pingback: Víte, co OPRAVDU chcete? | Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: Ženský prý pořád něco chcou a nevědí co (aneb březnové chtění) | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s