Víte, co OPRAVDU chcete?

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (26. Když saháme do prázdna) – DŘEVO (4)

Energie DŘEVA je energie jara. Je to ta chvíle, kdy sázíme semínka.

V minulých článcích jsme se bavili o tom, že je potřeba se rozhodnout, že je vůbec dobré nějaké to semínko, ze kterého může vyrůst něco pozitivního, zasadit (Rozhodněte se, jaký život chcete žít).

Byla řeč také o tom, že ideální je otevřít se kráse neočekávaného a naučit se přijímat s vděčností to, co je, a počítat s tím, že je to to nejlepší. Přesunout se pryč ze světa, kde jsme jak ti žebráci, kteří mají pořád pocit, že jim něco chybí a myslí si, že když si to budou vizualizovat, že to přijde a pak budou šťastní (Proč se vyprdnout na vykreslování pozitivní budoucnosti?).

A také byla řeč o tom, že abychom si své sny opravdu mohli vychutnat, je potřeba zvolnit. Abychom se neudřeli dřív, než svého snu dosáhneme. Naučit se těm nejzákladnějším věcem – v klidu stát, sedět, dýchat. Jít tak hluboko, aby ten okamžik, kdy dosáhneme svého, kolem nás jen neproletěl, ale abychom ho dokázali vtáhnout do hlubin svého bezčasí a vychutnat si ho (Jak si vychutnat své sny?)

Nebyla ale ještě řeč o tom nejzásadnějším – jaké semínko vlastně zasadit??

To pozná každý nejlépe sám, když se naladí na to, co OPRAVDU chce. Pokud sází naše Ego, vzroste jen to, co sytí naše Ego. My zůstaneme dál v hloubi duše neuspokojení. Léta můžeme sázet, věnovat veškerou energii tomu, co pěstujeme, zalévat, okopávat, odplevelovat, ale když dojde čas sklizně, zjistíme, že nějak není ono…

Pokud jsme se u toho ještě stresovali a honili, ta vnitřní prázdnota bude ještě větší…

Jak poznáte, že sází Vaše Ego a ne Vy?

Ve své podstatě je to snadné. To, co vychází  ze strachu (či případně z touhy vyhnout se tomu, čeho se bojíme), je semínko našeho Ega. To jest v podstatě téměř všechno, co děláme!

Ano, je to tak. Ego je takové cosi vyděšené v nás, které se nás snaží chránit. Ale bohužel to neumí. Skrývá se za mnoha maskami a velmi umně. Někdy je velmi těžké ho odhalit, protože se tváří velmi nesobecky. Ale když sami sobě položíte otázky, které najdete v článku, který jsem kdysi tomu, jak Ego poznat, věnovala, dokážete za ty masky nahlédnout (Žít pod nadhládou zraněného Ega znamená žít ve věčném strachu).

  • To správné semínko obvykle není semínko strachu nebo touhy, ale semínko lásky.
  • To správné semínko není to, skrze které doufáte něco získat, ale skrze které budete dávat aniž byste Vy sami něco ztratili (a tato podmínka je zásadní!)

Když si budete kdy cokoliv přát, ptejte se sami sebe, co OPRAVDU chcete?

Obvykle zjistíte, že je to jedna z pěti věcí – SVOBODA, RADOST (ČI LÁSKA), VNITŘNÍ KLID A HARMONIE, SPOKOJENOST, ODVAHA (či JISTOTA). Mimochodem – každá z nich symbolizuje oslabený jeden z 5 elementů (dřevo, oheň, země, kov, voda). A když se hlouběji nad těmito vlastnostmi zamyslíte, zjistíte, že všechny mají svou podstatu ve světě nepodmíněného!

To jest opravdová svoboda je svobodná za každých podmínek, stejně jako opravdová láska a životní radost, vnitřní klid, spokojenost či odvaha. V okamžiku, kdy budeme říkat AŽ, přišli jsme o ně. Nejsou TAM NĚKDE , až se splní ta či ona podmínka, jsou TEĎ A TADY!

To jediné, co uspokojí Vaši duši (a ne pouze dočasně Vaše Ego) je ono paradoxní CHTÍT NECHTÍT :-) 

Když takovéto semínko zasadíte a budete o ně každý den pečovat, už jen ta samotná péče Vám bude víc dávat než brát a strom, který díky tomu vzroste, bude velmi vzácný….


Zaujal Vás tento článek? Patří do série DŘEVO a je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků – takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. 

  • Pokud chcete tyto články dostávat přímo do mailu, aby Vám žádný z těchto střípků neutekl, stačí se přihlásit k jeho odběru  ZDE.
  • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii. Získají tak vlastně ZDARMA text, který bude základem nové knihy, na které letos pracuji :-)
  • Ale už teď můžete vstoupit do  online minikurzu ZDARMA Mimoňská cesta (trvá celý měsíc!), který Vám ukáže neduální svět, kde všech 5 energií funguje v harmonii. Tj. najdete v něm tu skutečnou svobodu, radost, vyrovnanost, spokojenost i odvahu :-) Bližší informace najdete ZDE.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ, Uncategorized se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Víte, co OPRAVDU chcete?

  1. Pingback: Depeche Mode vydali novou desku a já se můžu zbláznit :-) | Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: Skončete s tím, co Vám neprospívá (i když Vám všichni tvrdí, že Vám to prospívá :-)) | Žít je umění – ENjoy!

  3. Pingback: Už víte, co OPRAVDU chcete? Tak proč teď sami sebe sabotujete?? | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s