Depeche Mode vydali novou desku a já se můžu zbláznit :-)

Všimli jste si, že mám zas poslední dobou psavou?? 

Už dlouho se mi nestalo, že v týdnu uveřejním víc než 2 články. Natožpak v jednom dnu víc než 1 článek :-)

  • Chytl mě objev hypersenzitivity (a jo, neznamená to, že musíte být dušička čistá a vidět anděly a tak…) a sepsala jsem tady o něm několik článků a nachystala celou stránku (Jak žít s darem vysoké citlivosti?). Kdo se v tom popisu najde, sám sebe konečně pochopí. Vřele doporučuju :-)
  • Zároveň jsem ale nemohla zapomenout na svůj projekt 5 pokladů a musel prostě vyjít článek ze série DŘEVO (Víte, co OPRAVDU chcete?)

No a teď Depeche Mode. 17.3. vyšlo jejich nové album Spirit. Jak bych to mohla opominout??

Album jsem si ještě nekoupila. Už jsem tedy byla v pátek v Bontonlandu připravená na všechno. Ale tedy ne na to, že ho tam nebudou mít…

Zlatý youtube a zlatá FB depešácká skupina. Na FB skupině ještě před vydáním alba proklouzlo pár nahrávek :-) Navnadily. Když pak v pátek večer proběhl v Berlíně koncert jako oslava vydání nového alba, na kterém zaznělo pár starých pecek i pár těch nových (ano, už teď jim všem říkám pecky), už jsem měla i ty nové minimálně jednou naposlouchané.

A teď, dokud nemám album doma, poslouchám si je na youtube. Jednu za druhou. A lidi, mně se líbí úplně všechny!!! Ano, některé víc a jiné míň. Některé mi sednou víc a jiné míň. Ale bývala alba, na kterých jsem měla jen pár oblíbených kusů a ostatní tak nějak byly do počtu. Někdy jsem je při poslechu i přeskakovala. Ale tady jsem žádnou takovou skladbu nenašla!!

Ani nevím, kterou z nich vybrat jako mou nejoblíbenější a dát ji sem.

Where is the revolution?? První single, která má ten úžasný videoklip, ve kterém se DM převlékli za Karla Marxe a v tom převleku si hrají jako malí kluci na mašinku??? Bože, je jim téměř 60 let a kromě Dave Gahana žádný z nich není zjevně nějak tanečně nadaný :-))) Je to sranda!

Nebo Going Backwards? Tu drsnou píseň o tom, kam se řítíme?

Nebo ještě drsnější The Worst Crime? Temná píseň o tom, kam jsme to až dotáhli…

Nebo Poison Heart? Poorman? Cover me? Scum?!! Fail?  V tom samém ranku?

Je to tedy silně politické album reflektující to, co se dnes ve světě děje, a rezonuje se mnou jako hrom! Slovy i melodiemi. Někdy pomalými a čistšími, někdy rychlejšími a zvukově drsnějšími.

Nebo na druhou stranu So Much Love? Která stojí (pro mě) v opozici proti všem těm nenávistným statusům a komentářům a slovům, co tak kde člověk najde různě možně ze všech stran.

Prostě mně se to líbí úplně celé a je jen otázka času, kdy sem mrsknu nějaké to video i se slovy dané písně, jak to bývalo mým zvykem :-)

Možná tedy pro začátek první single a první videoklip i s těmi Karlíky Marxy hrajícími si na mašinku :-))

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Písně se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s