Skončete s tím, co Vám neprospívá (i když Vám všichni tvrdí, že Vám to prospívá :-))

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (50. Bez konců nejsou začátky) – DŘEVO (5)

V minulých 4 dílech jsme se už tedy rozhodli, že chceme zasadit něco, z čeho vyroste něco úžasného. Mimochodem, opravdu jste se rozhodli?? :-) Pochopili jsme také, že nemá smysl vykreslovat si pozitivní budoucnost, ale otevřít se pozitivní přítomnosti. Nejsme přece žádní žebráci! Že ne?? :-) Jsme teď a tady, nikam se neženeme, učíme se užívat si to, co je teď, a právě proto si užijeme i to, co se nám neočekávaně vyjeví.

Ne, nejde o to sedět v koutě, nic nedělat a myslet si, že ono to samo.

Jde o velmi aktivní čin – OTEVŘÍT SE! A to není žádná sranda! 

A také jde o ochotu vzdát se spousty věcí, které té otevřenosti brání! 

Ano, štěstí k nám obvykle chodí samo, pokud mu to tedy umožníme. Honit se za ním, tahat ho za námi  – to nefunguje. To štěstí, které za takových podmínek přijde, není to OPRAVDOVÉ štěstí. To nepodmíněné štěstí. Které nepřichází a neodchází, ale je v nás a dává nám sílu čelit čemukoliv, co se kdy objeví.

Pokud stojíme o takovéto štěstí a ne to štěstíčko z pouti, za které někdy draze platíme, ale tu hodnotu nemá, musíme pro to něco udělat.

Rozhodnout se vzdát toho, co mu stojí v cestě!

  1. Vzdát se vlastních představ o tom, co je dobré a co je špatné. Nejsme totiž opravdu schopni posoudit, zda to, či ono je dobré či špatné. Znáte ten příběh o rolníkovi? Lidé za ním jednou přišli s tím, že má velkou smůlu (třeba že se mu syn zranil), a pak zase s tím, že má vlastně velké štěstí (že pak nemusel do války). Život není ani dobrý ani špatný, jen náš vlastní úhel pohledu, naše vlastní strachy a touhy a hodnocení na jejich základě svět zabarvuje černou či růžovou barvou. On je ale barevný a proměnlivý :-) Pravda je paradoxní a to mysl nikdy nepobere.
  2. Vzdát se toho, co chceme. To, co chceme, není většinou naše vlastní přání, ale přání našeho Ega. Podrobte svá přání tomuto testu! To, co chceme, většinou vychází z toho, čeho se bojíme a zákonitě se tomu chceme vyhnout. Chci partnera! Proč? Protože se bojím toho, že zůstanu sama? Chci aby byl partner se mnou a vše se mnou sdílel! Proč? Protože se bojím, že mi bude nevěrný? Nebo že přede mnou bude něco skrývat, co mě pak zraní? Jít za tím, co naše Ego chce, je ztráta času. Máme jít za tím, co nám dá pocit, že nepotřebujeme vůbec nic :-)
  3. Vzdát se strachu. I strach, pokud to není ten čistě sebezáchovný strach, je jen strachem našeho Ega. Strachem, že dojdeme zranění. Opět. Že když uděláme to, čeho se bojíme, riskujeme to, že druzí nás odmítnou nebo že  neuspějeme a my sami si to budeme vyčítat. Zůstávat stát ze strachu je ztráta času. Je třeba hledat v sobě sílu nenechat se zranit, ať jsme jakkoliv citliví a jakkoliv otevření.

Teprve když se tohoto vzdáte a otevřete se, zjistíte, co OPRAVDU chcete (viz článek Víte, co OPRAVDU chcete?)

A teprve pak zasadíte to správné semínko, které má smysl opečovávat. Protože to, co z něj vyroste, Vás OPRAVDU nasytí :-)

Velmi často právě tam, kde bychom měli začít, vlastně i končíme.

Ženeme se někam, kde to nemá smysl, protože jsme rázně neukončili život ve světě, ve kterém jsme za celé léta, co žijeme, ještě stejně nenašli nic, co by nás uspokojilo. Bez toho rázného odmítnutí našich představ, tužeb a strachů, budeme jen neustále dokola vytrhávat jedovaté šípy a snažit se uzdravovat rány, které jsme kvůli nim utržili, jak to popisuji v jednom z dílů online kurzu Mimoňská cesta. Nedojdeme vnitřního klidu, štěstí a spokojenosti.

Otázka zní, jestli nás takový život stále ještě uspokojuje, nebo jestli už ho máme až pokrk??????


Zaujal Vás tento článek? Patří do série DŘEVO a je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků – takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. 

  • Pokud chcete tyto články dostávat přímo do mailu, aby Vám žádný z těchto střípků neutekl, stačí se přihlásit k jeho odběru  ZDE.
  • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii. Získají tak vlastně ZDARMA text, který bude základem nové knihy, na které letos pracuji :-)
  • Ale už teď můžete vstoupit do  online minikurzu ZDARMA Mimoňská cesta (trvá celý měsíc!), který Vám ukáže neduální svět, kde všech 5 energií funguje v harmonii. Tj. najdete v něm tu skutečnou svobodu, radost, vyrovnanost, spokojenost i odvahu :-) Bližší informace najdete ZDE.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Skončete s tím, co Vám neprospívá (i když Vám všichni tvrdí, že Vám to prospívá :-))

  1. Pingback: Máte něco, oč se můžete opřít, když jde do tuhého?? | Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: Ženský prý pořád něco chcou a nevědí co (aneb březnové chtění) | Žít je umění – ENjoy!

  3. Pingback: Už víte, co OPRAVDU chcete? Tak proč teď sami sebe sabotujete?? | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s