Máte něco, oč se můžete opřít, když jde do tuhého??

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (34. Proč je tak těžké věřit?) – DŘEVO (6)

Rozhodli jste se, že chcete mít něco jinak?? Možná jste už přišli na to, že na té cestě můžete snadno zakopnout o několik balvanů. 

  • Vaše rozhodnutí není dost silné. Je to zatím spíš takové namáčení prstů na noze do vody. Vědomí, že něco se Vám nelíbí, něco byste chtěli mít jinak, ale vlastně jen postáváte na břehu a namočit se opravdu zatím ještě nechcete. Žádnou velkou změnu od sebe v tom případě tedy čekat nemůžete. Ale netrapte se tím, však ono to přijde :-) Dejte si na čas a dobře si rozmyslete, do jaké vody vstoupíte. Ať nedopadnete jako v dalším případě… 
  • Rozhodli jste se a necháte se řídit tím, co chcete. Ženete se za svým snem, věnujete mu spoustu energie. Vytvoříte fungující kariéru, ale pak zjistíte, že Vás nenaplňuje. Postavíte si krásný dům na předměstí, ale pak zjistíte, že v něm s partnerem nejste šťastní. Najdete si partnera, ale pak zjistíte, že není tak dokonalý, jak jste si ho vykreslili. To je v podstatě mnohem horší situace než ta předtím. Spousta zbytečně vynaložené energie. Zbytečně, pokud se nepoučíte. 
  • Rozhodli jste se, ale dřív než to dotáhnete do konce, vzdáte to. Můžete třeba zjistit, že se byste se museli vzdát toho, co je pro Vás důležité. Třeba přestěhovat se. Začít víc cvičit. Změnit práci. Nebo můžete zjistit, že byste museli čelit tomu, čeho se bojíte. Třeba jít a říct si o zvýšení platu. Postavit se kolegovi (nebo partnerovi), který Vás zneužívá. Praštit s prací. Sbalit si svých pár švestek a odejít od partnera. Nebo konečně oslovit někoho, kdo Vás přitahuje :-) O tom, že bez vzdání se se ale člověk nikam nedostane, byla řeč minule (Skončete s tím, co Vám neprospívá.)

Je tu ale ještě jeden důvod, proč to lidé vzdávají předčasně. Nebo proč postávají na místě a stagnují. A tím je nedostatek víry! 

Víra je slovo, nad kterým spousta lidí ohrnuje nos. Víra? Jo, to ti křesťani. Náboženství. Ach ne… ta pohádka pro děti?… takovou berličku já přece nepotřebuju!!

Každý ji potřebujeme! Není to berlička, je to základní síla! Pokud ji odmítneme, odhodíme s ní i to, co nás dovede až tam, kde najdeme opravdovou spokojenost. Může se nám nelíbit nějaká víra v Boha, nebo v Ježíše Krista, nebo anděly atd. atd. Ale ten princip je stejný.

Víra, že i tam, kde se nám podlamují kolena, děsíme se, nebo se nedokážeme vzdát něčeho, na čem lpíme, se můžeme opřít o něco, co nám dodá sílu překonat sebe sama! Máte něco, oč se v takových chvílích můžete opřít??

Je to víc než jen sebedůvěra a sebejistota. Jsou okamžiky, kdy sebedůvěra a sebejistota nestačí. Jsou okamžiky, kdy jsou podrobovány zkoušce naše hranice a ztrácet sebedůvěru a sebejistotu je zde naprosto běžné.

Je to jistota v to, že to, co se děje, či to, co se má stát, je správné a má to smysl.

Možná ne pro to , jak jsme ho dosud prožívali, ale možná pro to, které leží za těmi hranicemi. Protože skutečné žádné hranice nemá. Jako by se Já v tom bezhraničním prostoru vlastně úplně rozpustilo….

Je to důvěra v to, že zvládneme to, co jsme nikdy předtím nezvládli.

V těch chvílích, kdy stojíme na hranicích našeho prostoru – a tam dál je jen pusto a prázdno – a my najednou vnímáme, že nás něco strká za ty hranice – šlápnout do prázdna – udělat ten krok, kterého se děsíme – zanechat za sebou to, do čeho jsme dosud tu jistotu a důvěru vkládali – v těch chvílích je nám ta stará známá sebedůvěra a sebejistota k ničemu. Není žádné SEBE, které by dokázalo tento prázdný prostor obsáhnout.

V té chvíli potřebujeme víru. Jakoukoliv. Víru v to, že tam za hranicemi není doopravdy pusto a prázdno a temno a hluboká propast. Že můžeme udělat ten krok dál a COSI, co ještě neznáme, ale věříme v to, nás podrží.

Najít tuto víru není tak úplně snadné. Je to totiž víra v to, že nás Život (chcete-li Bůh, nebo univerzální síla, nebo tao, nebo si to prostě nazvěte, jak chcete) podrží. Jenže. Přečtěte si článek Zač může být vlastně člověk vděčný? Tam najdete důvod, proč je pro nás DOOPRAVDY tak těžké věřit!

Najdete tam i tento úryvek z mé „básně“ Srdce:

Srdce se zachvívá pod náporem života –
kolik částeček našich snů jím prošlo
a kolik srdcí bylo zaveleno tíhou neuskutečněného.
Či neuskutečnitelného?
Kolik srdcí to nevydrželo?  

Žádné lidské srdce nebije od počátku věků.

A najdete tam i způsob, jak tu víru v Život v sobě probudit.


Zaujal Vás tento článek? Patří do série DŘEVO a je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků – takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. 

  • Pokud chcete tyto články dostávat přímo do mailu, aby Vám žádný z těchto střípků neutekl, stačí se přihlásit k jeho odběru  ZDE.
  • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii. Získají tak vlastně ZDARMA text, který bude základem nové knihy, na které letos pracuji :-)
  • Ale už teď můžete vstoupit do  online minikurzu ZDARMA Mimoňská cesta (trvá celý měsíc!), který Vám ukáže neduální svět, kde všech 5 energií funguje v harmonii. Tj. najdete v něm tu skutečnou svobodu, radost, vyrovnanost, spokojenost i odvahu :-) Bližší informace najdete ZDE.

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Máte něco, oč se můžete opřít, když jde do tuhého??

  1. Pingback: Ženský prý pořád něco chcou a nevědí co (aneb březnové chtění) | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s