Skvělý den s žábami, koupelnou a knížkou…

Jak jste si užili tu krásnou sobotu?? Teplo, slunce… 

Já jsem se nechala inspirovat a řekla jsem si, že si užiju další skvělý den. Fakt je to někdy o rozhodnutí, i když jsou dny, kdy se mi téhle poučce nechce moc věřit :-)) Dlouho jsem tady na blogu neuveřejnila podobný článek, ale nedá mi to – třeba se taky budete inspirovat :-)

A není to tak, že skvělý den je nutně o lenošení, nebo o celodenních výletech a relaxaci tohoto druhu.

Skvělý den může vypadat i takto:

  1. Vynosíte zbytečnosti z koupelny, odtáhnete (snad po 10 letech??) pračku a utřete tu „čistotu“ pod ní, vyplýtváte zbytek ekologického prostředku na umytí umyvadla a vany, vytřídíte igelitky, které se Vám vrší, a vyhodíte, co (už dávno) není třeba. Původně jste sice chtěli mýt okna a koupelna měla být jen tak na chuť. No, nebyla :-) Ale zato je teď ještě krásnější než předtím :-))) A kdy jindy „detoxikovat“ než na jaře a kde jinde nakonec začít s tou „očistou“ než v koupelně???? :-))
  2. Prokládáte tu práci krátkými okamžiky, kdy si zacvičíte – žádné sedy lehy, nebo krkolomné jógínské pozice, ale prostě uvolňující čchi kung, v podstatě meditativní cvičení různého druhu. Dnu to dodá takový usměvavý poklid.
  3. Vyrazíte na odpolední výlet do Bílovic nad Svitavou. Snažíte si vybírat cesty, které Vám nepřipadají jak na Václaváku (snad se Brňáci neurazí, že ty davy procházkomilovných přirovnávám k pražskému náměstí). Pár takových cestiček se najít dá :-) Pojmete to jako pohyb, který nutně potřebujete, a taky jako způsob, jak nasát energii přímo z přírody (to jsou slušné pecky :-)) a vyčistit si hlavu. Taková pomalá meditativní chůze v rychlejším stylu (pro mého muže, kdyby se byl přidal, by ale tohle byla rozhodně pomalá meditativní chůze :-)) A lidi, když už vyrazíte do přírody, doporučuju jedno – hlavně nad ničím nepřemýšlet!! :-) Prostě být a užívat si to slunce a stromy plnými doušky! Ano, občas si sednout na lavičku a prošmejdit FB (protože v té nové hypersenzitivní skupině to obvykle dost žije). A teprve, když zvednete hlavu, zjistíte, na co že to tam ti lidi tak hledí! Žáby! Snad stovky žab! Ve vodě, kolem vody a některé párky už i dost daleko od vody, že si musíte dávat pozor, abyste si ten hnědý flek nespletli třeba s tím, co tak po sobě nechávají psi :-) Prostě žabí orgie :-) Ano, uznávám, ta fotka není úplně jasná, ale líp to můj mobil z té dálky neumí a jít blíž, určitě nějakou tu žábu zašlápnu… vidíte sami, že se špatně rozeznávají :-)
  4. No a protože z Vás pomalu (díky oné skvělé inspiraci) opadává i pracovní letargie, rozhodla jsem se zapracovat na jedné ze svých knížek. Ne, upřímně, ta nejnovější to stále ještě není :-( Řekla jsem si, že ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR, který jsem před časem začala nabízet za 100 Kč, by si právě z toho důvodu zasloužil hezčí obálku a také hezčí speciální stránku.

Takže zatím tedy ta obálka! Mám z ní velkou radost! 

Prošla jsem kvůli ní databázi obrázků a hledala něco výstižného. Vždycky mám velkou radost, když se tam objeví něco, co přesně zarezonuje s tím, o čem daná kniha (nebo článek) je :-) Dodělat k obrázku texty a udělat z nich obálky je někdy, pravda, taky o nervy (to když se Vám to v půlce práce uloží jinak, než chcete, a musíte začít znovu), ale o to víc si člověk pak užije ten konečný výsledek :-)

Tak tady to máte – taky líbí?? :-) 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Čchi kung se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Skvělý den s žábami, koupelnou a knížkou…

  1. Pingback: Ženský prý pořád něco chcou a nevědí co (aneb březnové chtění) | Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: duben | Žít je umění – ENjoy!

  3. Pingback: Dubnová štístka… | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s