Víte, co vše nám může Život dát, když mu nebudeme vzdorovat?

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (24. Vzpurný hřebec) – DŘEVO (8)

Už jste během předchozích 7 článků přišli na to, že tato cesta jahodovým rájem za tím, co byste rádi ve svém životě viděli zhmotněné, je tak trochu jiná, než jste zvyklí? Trochu jiná, než obvykle slýcháte?

Ano – na téhle cestě se musíte vzdát svých představ a tužeb, protože právě ty Vám brání v tom nalézt skutečné štěstí a ne jen jeho atrapu!

Na téhle cestě musíte pustit to zabejčené honění se za tím či oním. Na této cestě nemá smysl chlubit se tím, že na svých vizích pracujete po nocích a do úmoru a makáte a makáte, abyste šli za svým snem! Na této cestě Vás za to nikdo neocení…

 • Ano, v určitém smyslu i zde budete zabejčení. Budete tvrdohlavě trvat na tom, že právě tato cesta je pro Vás ta nejlepší, ať si kolem Vás lidé říkají a dělají, co chtějí, a třeba i vydělávají velké peníze a kupují si to či ono.
 • Ano, v určitém smyslu i zde budete makat a půjdete za svým snem! Ale ten sen bude zcela jiného ranku a také bude obnášet práci, která není vůbec snadná! Neochvějnou práci na vlastních pevných základech – na vlastní odvaze, síle a svobodě, které přináší to největší štěstí!

A také na pochopení, že nejdůležitější je respektovat těchto 5 pokladů (třeba dostatek spánku a správnou stravu) a díky tomu být plní energie, uvolnění a šťastní! Už teď! Teprve to, co vyroste na takových základech má opravdovou hodnotu! Vše ostatní je jako bublina, která jednoho dne praskne. Cena za ni bude vysoká, ale nezbude z ní nic.

Říká se, že jen ten strom, který má hluboké a pevné kořeny, může vyrůst opravdu vysoko! A jen ta řeka, které neklademe do cesty překážky, dopluje až do moře!

Na této cestě – ano, tak trochu mimoňské – vládne jedno základní pravidlo: OTEVŘÍT SE!

Již jsme na to narazili několikrát. Abychom sami sebe nesabotovali, nezbývá, než si uvědomit, jak velkou hodnotu pro nás má to, za čím směřujeme, a hlavně to, co jsme za to ochotni obětovat! Čím vyšší meta, tím vyšší cena!

Protože na této cestě se ze všeho nejvíc nemaká na tom, co všechno získáme, ale čeho všeho se musíme vzdát, abychom vůbec něco pak získali! Na této cestě musíme objevit víru v to, že to má smysl – protože jen tato víra nám dá sílu se otevřít!

To nepodmíněné štěstí, které jediné má smysl, přijde jen v okamžiku, kdy jsme ochotni se otevřít, tj. vzdávat všeho, co nám v něm brání! A to je velmi velký úkol!

OTEVŘÍT SE znamená:

 •  brát věc tak, jak jsou. Neznamená to rezignovat, ale pracovat s okolnostmi bez vzdoru. Nic není samo o sobě dobré nebo špatné. Špatné se to stává až v okamžiku, kdy proti tomu začneme bojovat! Do té doby je to neutrální. Prostě to je. Neznamená to například, že musíme imigranty přijmout (dokonce radostně), nebo odmítnout (dokonce nenávistně). Znamená to, že vidíme, jak se věci mají.  Komplexně a nečernobíle. A dokážeme z toho vyvodit ty správné důsledky!
 • plout s proudem. Neznamená to být jako ovce, nebo měnit kabáty. Neznamená to  vzdát se vlastního názoru ze strachu, co na to ostatní. Znamená to vnímat, kterým směrem se věci ubírají, a nevzdorovat tomu! Vyhodí mě od zkoušky? Tak asi se mám příště lépe připravit. Opustil mě můj přítel? Tak možná na mě za rohem čeká někdo lepší a tento vztah mě měl na něj pouze připravit!

Čím déle budu vzdorovat, tím víc zadržuji nevyhnutelný proud bytí a tím více od sebe vzdaluji to, kam mě chce unášet.

Jedním z důležitých milníků na této cestě je ono nalezení víry v Život! Často se mluví o sebelásce, ale kdo mluví o lásce k Životu se vším (se vším!), co nám přináší?! Často se mluví o důležitosti vděčnosti, ale kdo mluví o tom, že máme být vděční úplně za vše?!

Často chceme Životu vnutit své vlastní představy o tom, jak vypadá štěstí. A vzdorujeme tomu, když nám Život dává najevo, že tak to tedy fakt není! Čím tvrdohlavější a nesprávnější představy máme, tím víc trpíme a tím složitější je onu vděčnost a důvěru v Život najít.

A přitom si pouze stačí uvědomit, že Život se pohybuje ve sféře NEPODMÍNĚNÉHO!

Štěstí, svoboda, radost či jistota, které se nepohybují v této sféře, není tím, kam nás životní proud chce zavést!

 • Štěstí, kterému klademe podmínky, není to maximální štěstí, které nám Život nabízí (a my ho odmítáme!).
 • Svoboda, kterou si představujeme jako „budu si dělat, co chci, kdy chci a jak chci„, není ta maximální svoboda, kterou nám Život může zprostředkovat!

Když budeme Životu důvěřovat, to vše nám dá, a nebude to ani tak bolet, protože mu nebudeme vlastními představami tak vzdorovat!


Zaujal Vás tento článek? Patří do série DŘEVO a je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. 

 • Pokud chcete tyto články dostávat přímo do mailu, aby Vám žádný z těchto střípků neutekl, stačí se přihlásit k jeho odběru  ZDE.
 • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii. Získají tak vlastně ZDARMA text, který bude základem nové knihy, na které letos pracuji :-)
 • Ale už teď můžete vstoupit do  online minikurzu ZDARMA Mimoňská cesta (trvá celý měsíc!), který Vám ukáže neduální svět, kde všech 5 energií funguje v harmonii. Tj. najdete v něm tu skutečnou svobodu, radost, vyrovnanost, spokojenost i odvahu :-) Bližší informace najdete ZDE.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ, Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Víte, co vše nám může Život dát, když mu nebudeme vzdorovat?

 1. Pingback: duben | Žít je umění – ENjoy!

 2. Pingback: Dubnová štístka… | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s