Ta nejděsivější závislost je závislost na vlastním Egu

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (16. Spoutáni závislostí) – DŘEVO (10)

Pro milovníka svobody, která je tou nejdůležitější hodnotou prvku DŘEVO,  je nejabsurdnější být na něčem závislý.

Třeba na vlastních touhách a představách.

O to absurdnější se pak zdá, jak často si pleteme ono „jdu si za tím, co chci“ s onou svobodou, která je prvku DŘEVA vlastní!

Všichni, kdo kdy cítili, že se do nich vnější prostředí právě v dětství, které se tomuto prvku přisuzuje, prolomilo a nastavělo hráze přirozenému spontánnímu projevu, dokáží rozlišit tu popletenou svobodu s tou opravdovou svobodou.

Můžeme jít ale ještě dál a uvědomit si, že v hloubi duše nás poutá pouze jedna jediná věc – a to je právě to naše chtění. Jak bylo řečeno v minulém článku – to jediné, co má smysl chtít, je nechtít vůbec nic. 

O té nejzákeřnější závislosti – o závislosti na Egu –  byla také řeč již mnohokrát.

Ego je vychytralé a rádo se schovává i za altruismus. Ostatně ono se velmi rádo schovává ze nejrůznější masky, o které píši v e-knize Vdechněte život poselstvím svého dětství. Právě proto nezabíjí hned jako ostatní závislosti (drogy, alkohol), ale zato pomalu a jistě člověka užírá zevnitř…

Závislost totiž není jen to, o čem se běžně mluví, a nač se ukazuje prstem.

Ne, to není jen stav, kdy se drogově závislí povalují někde v squatu a nemůžou bez své dávky být.

Ani to není jen stav, kdy se alkoholik ráno probudí, je mu zle… a on jde a vyřeší to dalším panákem.

Závislost je stav, kdy se neustále a neustále vracíme k tomu, co nám nedělá dobře.  Ať už jsme si toho vědomi a připouštíme si to, nebo si toho vědomi nejsme.

Například sladkosti. Každý ví, že přemíra sladkostí škodí (i jen na té úrovni zubů a váhy, o 11 PROČ nemluvě). A přece po světě chodí (a hlavně po té jeho západní a severní části) spousta obézních lidí, kteří dnes a denně jedí to, o čem ví, že jim to ubližuje. Proč??

Proč děláme pořád dokola to, co nám ubližuje?

Hloupý zvyk.

Děsivá závislost.

A ta nejděsivější závislost je závislost na vlastním egu…

  • Na té části v nás, která má neustále potřebu všechno hodnotit a soudit,
  • která neustále něco chce a chce a nikdy nemá dost,
  • která nás uvězňuje ve světě mysli, negativních emocí a jimi ovlivněných činů.

Je to závislost, kterou si většinou ani neuvědomujeme. Naopak ji považujeme za něco absolutně normálního. O to zákeřnější a děsivější je.

A o to složitější je si ji v každém okamžiku uvědomovat, nenechat se jí pohltit a nalézt ten stav plný té opravdové svobody vlastní elementu DŘEVA.

Stav klidu a lásky.

A z něj pak jednat.

Je to téměř nemožné… a přece jediné možné, pokud toužíme po skutečném míru, vnitřním i vnějším. A bez toho vnitřního míru ten vnější nikdy nenastane…


Zaujal Vás tento článek?

Je to poslední, desátý, článek v sérii DŘEVO. Je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. 

  • Pokud chcete tyto články dostávat přímo do mailu, aby Vám žádný z těchto střípků neutekl, stačí se přihlásit k jeho odběru  ZDE.
  • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii. Získají tak vlastně ZDARMA text, který bude základem nové knihy, na které letos pracuji :-)
  • Ale už teď můžete vstoupit do  online minikurzu ZDARMA Mimoňská cesta (trvá celý měsíc!), který Vám ukáže neduální svět, kde všech 5 energií funguje v harmonii. Tj. najdete v něm tu skutečnou svobodu, radost, vyrovnanost, spokojenost i odvahu :-) Bližší informace najdete ZDE.

 

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ, Uncategorized se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Ta nejděsivější závislost je závislost na vlastním Egu

  1. Pingback: duben | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s