A květen kladl otázku: „Miluješ opravdu?“ (2. část)

Jak padlo v 1. části květnového shrnutí, květen přinesl 5 zásadních okamžiků. A který že byl ten první?? 

1.5. vyšla již má druhá e-kniha Vdechněte život poselstvím svého dětství :-) 

Tenkrát ještě neoficiálně. V tu dobu ji získali jen mí skalní fanoušci, kteří o ni projevili zájem již v předprodeji. A těm jsem neskonale vděčná, že se jim mé psaní líbí natolik, že do mě investují :-))

A ano, ten okamžik, kdy jsem knihu dokončila – to je nezapomenutelný okamžik :-) Ta úleva! 

Tahle knížka je jiná než má elektronická prvotina Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty). Je delší a podrobnější (311 stran). Ale její texty vznikaly podobně – zcela spontánně vedly k řešení mých nejrůznějších otázek, které jsem si kdy kladla. Pouze jsou delší a formálně jiné.

Stejně jako má první knížka, i tahle je něčím zvláštní a jiná než tak obvykle knížky bývají.

Popisuje mou cestu rokem 2016, ale zároveň vede od oněch dětských přání přes nejrůznější překážky až k různým základním kamenům nutným k jejich naplnění. Je to má knížka psaná pro mě jako můj vlastní průvodce, který mi má připomínat, co je potřeba, ale protože vychází z Magazínů Aves, které jsem loni psala pro Vás, tak prostřednictvím otázek na konci každé kapitoly dává možnost všem najít si v ní to své :-) Inspiration :-) Take it or leave it :-) 

A obsah? Ještě jste o ní nečetli? Tady máte přehled i s odkazy na podrobnějšího průvodce knížkou:

Na té cestě k naplnění poselství našeho dětství, těch pokladů, kterým my nedovolíme se projevit (1. článek) postupně objevujeme, že žijeme jen napůl, víc mrtví, než opravdu živí (2. článek). Hledáme, kde najít to nezničitelné v nás, abychom mohli žít s vnitřní vášní, odvahou a radostí. A skutečnou, svobodnou láskou (3. článek). Narážíme na to, že často je všechno úplně jinak :-) A že bez důvěry se nedobereme té skutečné motivaci, která nás přirozeně dovede tam, kam máme jít (4. článek) a že někdy si pleteme tu skutečnou cestu ke změně se vzdorem (5. článek)

Právě během května ke knížce vznikaly ještě ty poslední články ze šestidílné série (viz výše), která knihu přibližuje:  článek Někdy je všechno jinak, než jsme si mysleli o motivaci a vzdoru a článek Někdy je to, co považujeme za cestu ke změně, jen prachsprostý vzdor, který nevede nikam o změně a vzdoru a pak šestý článek Ten poslední krok ke štěstí o Egu.

Ale to nebyla jediná květnová psavecká akce…

V květnu dál probíhal můj letošní projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji. Aby toho nebylo málo, tak kromě e-knihy Vdechněte život poselstvím svého dětství, 6 článků k ní a ebooku Ovládněte to, co Vás svádí z cesty (11. kapitola e-knihy), spatřil v květnu světlo světa také 1. sborník (element DŘEVO) celého projektu – Rozhodněte se, jaký život chcete žít (a rozhoduje Ego nebo Vy?).

Květnové články projektu se pak týkaly přechodového období, tj. elementu ZEMĚ, a potom i elementu OHEŇ. A tak se v květnu znovu mluvilo o tom, jak zásadní je najít cestu do skutečného světa, který není jen v naší mysli. Umět si položit tu základní otázku a najít ten klíč ke vstupu do světa nepodmíněného a neočekávaného.  Abychom nebyli jen uzavření v sobě jako v kleci.  Protože není potřeba nic hledat. Vše máme teď a tady, stačí vystoupit ze svého vymyšleného světa.

Jak? A která je ta základní otázka? V těch článcích to všechno najdete :-) A ve sborníku elementu ZEMĚ to jednou bude všechno pěkně pohromadě. Ten jarní, dřevitý, má prostě něco do sebe, a už se těším, až vzniknou i ty další :-)

A ten vrchol měsíce? Depeche Mode! Proč? No protože někteří z Vás již ví, že vše umí nést své symbolické poselství.

Stačí vidět pod šlupku onoho hopsání a mávání a zpívání a popíjení piva a koncertování. Ano, je to úžasná zábava, ale může to být i mnohem víc! Stačí se tomu otevřít a zahlédnout to :-) A protože někteří z Vás již ví, že DM jsou pro mě těmi nejdůležitějšími průvodci na té mé „cestě“ již přes 20 let! (Viz tento speciální 7 dílný článek.) Ještě v dobách, kdy jsem o nějakých duchovních cestách nic netušila a žila si ten svůj úplně obyčejný život…

Než tenkrát přišli oni a jejich WAITING FOR THE NIGHT. A noc přišla a ač byla tak trochu děsivá a dlouhá, byla i zázračná. Stejně jako ta 24.5. 2017 :-)

Jste zvědaví? Pak se již brzy dozvíte v dalším článku víc… :-)

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice měsíční shrnutí, Uncategorized se štítky , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na A květen kladl otázku: „Miluješ opravdu?“ (2. část)

  1. Pingback: A květen kladl otázku: „Miluješ opravdu?“ (3. část) | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s