Je Život Váš kámoš, nebo spíš nepřítel??

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (ABSURDISTÁN – 2. Kámoš život) – OHEŇ (2)

Víte, jaký je ten jediný zaručený způsob, jak v životě prožívat opravdovou radost?

A nechat ten Váš vnitřní oheň harmonicky rozhořet? Opravdu –  v tomto případě mi dovolte být takto kategorická. Není žádné jiné možnosti. Pouze udělat si ze Života dobrého kámoše :-) A s radostí si s ním hrát tu jeho hru…

Život je vše, co zažíváte, a vše, čím jste. Život je všude kolem Vás a je také Vaší součástí.

Bez Života nejste nic. Dokud jste živí, jste Život sám, protože Život Vámi proudí. Stavět se proti Životu znamená stavět se proti sobě! Odmítat to, co Život přináší, znamená odříznout se od proudu Života. A znáte ten pocit, když nejste v proudu?? Nic moc, co?? Nic nějak nefunguje, vše zadrhává a ve Vás se nabaluje jedna černá myšlenka na druhou a jedna temná emoce na druhou…

V té chvíli si děláte ze Života nepřítele, se kterým začnete bojovat. Ale tenhle boj nemůže nikdo ve zdraví přežít… 

Když jsem před několika lety zde na blogu začala s projektem Absurdistán, článek Kámoš život (odkaz výše), byl hned druhý. A jak se ten týden toto téma zhmotnilo (protože každé téma se stejně, jako se obvykle zhmotňuje každá myšlenka, týden za týdnem také zhmotňovalo)?? Má kamarádka pojala Život jako nepřítele, se kterým už bojovat nechce. Už neměla sílu. Spáchala sebevraždu…

Ten článek, kterým jsem na její smrt reagovala, je dnes součástí mé druhé e-knihy Vdechněte život poselstvím svého dětství. Její krok mi byl mementem. Chvílí, kdy si člověk uvědomí, jak životně důležité je se s Životem skamarádit. A žít jej opravdu naplno a ne jen jako nějaké zombie, které jsou již vlastně napůl mrtvé. Mimochodem, už jste zkoušeli ten zombie/upír test, abyste zjistili, jak na tom jste Vy?

Žijete opravdu naplno, nebo jste už vlastně mrtví?? 

Jen pokud žijete opravdu naplno, máte přístup k té opravdové radosti. Jen pokud neustále nekritizujete to, co se děje, podle svých vlastních měřítek, představ a tužeb, a necháte Životu s důvěrou jeho volnou ruku, máte přístup k té opravdové radosti. Jenže jak na to?? Jak nekritizovat, když to, co se děje, je přece „zjevně špatně?“. Jak se nesnažit měnit to, co je zjevně nesprávné a bolestivé? Jak přijmout to, co je nepřijatelné?? Není to fatalismus? Není to rezignace? Není snad naším úkolem změnit to, co je zjevně negativní? Nemáme snad zaměřit svou pozornost na to pozitivní? Živit to pozitivní?

Nehodnotit a nesoudit a důvěřovat Životu jsou ty nejnáročnější úkoly, které se před nás staví, pokud chceme prožívat tu skutečnou vnitřní radost, a ne jen nějaké ty hrátky, které mají zaplácnout to, jak se nám Život zdá vlastně nesnesitelný… s tím vším, co se na světě a v lidských srdcích někdy děje… 

Je to jako bludiště, ve kterém si nevíme rady, kterou cestou se vydat. Když si dovolíme připustit, že nehodnotit a věřit, může být ta cesta, ocitneme se v prostoru absolutního chaosu, o kterém jsem psala v jednom neduálním článku (Chaos v hlavě, iluze a realita, porozumění a štěstí. BUM. ). To, co jsme znali, nám přestane sloužit, protože to patří do úplně jiného světa, který jsme se rozhodli nechat za sebou.

Byl celý takový polovičatý a nepovedený. Snažili jsme se ho měnit, ale nedalo se to. Zůstával stále takový polovičatý a nepovedený. Vyšplhali jsme na „tu horu“ mnohokrát a z mnoha stran, jak zpívají na svém novém albu Spirit mí oblíbenci Depeche Mode, ale tu opravdovou radost nám to nepřineslo. A tahle skupina, která má za sebou přes 30 let kariéry, vyprodané stadiony, obdiv, drogy i alkohol, skupinové ponorky, rozpady a téměř i smrt jejich frontmana Dave Gahana, ví své…

Ani tam nahoře, kde se zdá být vše, po čem kdo touží, není v tom starém světě opravdová radost… 

Kdo ten pohled do dna přežije, na rozdíl od mé kamarádky, může se změnit. Vstoupit tam, kde přestane měnit polovičatý svět, ale změní vše od základů. Vstoupí do světa neduálního světa. Do světa nepodmíněného a neočekávaného. Přestane hodnotit. A vše se promění samo.  Jak to můžu vědět?

Loni jsem Životu v některých okamžicích hodně vzdorovala.  A ne poprvé. Spousta těch otázek a spousta těch vzdorů je také zaznamenána v mé druhé e-knize Vdechněte život poselstvím svého dětství. Nebylo to k ničemu. Zato otevřenost Životu měla letos v květnu za následek ponoření do onoho světa nepodmíněného. Do světa, kde doufání, touhy a strachy nemají místo ani tam, kde nejste lhostejní vůči tomu, co se děje. Je to pro mě velmi zvláštní zkušenost a jsem za ni velmi vděčná.

A je zajímavé si zpětně uvědomit, že tak to mohlo být i loni…

Stačilo vědět, co opravdu chci, a nevzdorovat.

 

 

 


Zaujal Vás tento článek?

Jde o článek ze série OHEŇ. A je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. 

  • Pokud chcete tyto články dostávat přímo do mailu, aby Vám žádný z těchto střípků neutekl, stačí se přihlásit k jeho odběru  ZDE. Zároveň s přihláškou dostanete i první sborník (ze série DŘEVO): Rozhodněte se, jaký život chcete žít (a rozhoduje Ego nebo Vy?)
  • Přihlášení zájemci navíc během roku 2017 získají  ZDARMA VŠECH 5 SBORNÍKŮ k problematice jednotlivých elementů a toho, jak nám mohou pomoci nalézt vnitřní harmonii.
  • Ale už teď můžete vstoupit do  online minikurzu ZDARMA Mimoňská cesta do Jiného světa (trvá celý měsíc!), který Vám ukáže neduální svět, kde všech 5 energií funguje v harmonii. Tj. najdete v něm tu skutečnou svobodu, radost, vyrovnanost, spokojenost i odvahu :-) Bližší informace najdete ZDE.
Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Oheň se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Je Život Váš kámoš, nebo spíš nepřítel??

  1. Pingback: Cesta kolem náhrobku vlastní svobody | Žít je umění – ENjoy!

  2. Pingback: Červnová cesta do neduálního Jiného světa… | Žít je umění – ENjoy!

  3. Pingback: Jak už ráno proměnit den v to, nač se můžete těšit?? | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s