Přestaňme si myslet, že o druhých něco víme. Nevíme nic ani sami o sobě…

Projekt 5 pokladů (ABSURDISTÁN – 31. Vše nám je jasné) – OHEŇ (4)

Znáte onu psychologickou poučku, že u druhých lidí máme tendenci připisovat chybu jedinci, zatímco sami u sebe okolnostem?? Možná nejste kovaní v psychologii, ale zato máte zkušenosti. Třeba nějakou podobnou? „Spadla jsem z kola a zlomila jsem si ruku. Proč? Ále, silnice byla kluzká a já dostala smyk. To se může stát každému.“ Ale když jde o někoho jiného? Spadl a zlámal si nohu? Bože, to je ale nemehlo…

Jak často kritizujeme druhé? A jak často kritizujeme sami sebe? Ostatně o tom, že sami sebe neustále jen popoháníme ke „světlým zítřkům„, ale místo světlých zítřků máme jen a jen ponurou přítomnost toho, co všechno je špatně a nedostatečně, byl minulý článek Cesta kolem náhrobku vlastní svobody. Ano, na opravdovou radost můžete pod nátlakem vnitřního soudce zapomenout. Stojí Vám ta vteřina na vrcholku za ta neradostná léta?? K čemu je takový život?? 

Spíš si začněte všímat, proč vlastně děláte to, co děláte. Jak moc vlastně víte o svých motivech? O těch skutečných motivech? Chcete, aby se k Vám partner vrátil? Co když to nebude proto, že ho tak milujete?? A pak si zapamatujte:

Přestaňme si myslet, že něco víme o motivech druhých lidí!

Nevíme často nic ani sami o sobě, natožpak o druhých! Jaká je Vaše zkušenost? Jak často jste si říkali, proč Vám to ten člověk dělá? Jak často jste si říkali, že Vás určitě nesnáší, nebo naopak, že Vás má určitě moc rád. Domýšleli jste se jejich postoje k Vám na základě intepretace toho, co udělali, nebo co řekli. Kolikrát jste zjistili, že Vaše interpretace byla úplně špatná? Kolikrát jste byli vůbec otevření té možnosti objevit, co „tím chtěl vlastně básník říci„?? Často teprve v okamžiku, kdy jsem otevřela na téma něčeho, co se mě dotklo, diskuzi, jsem zjistila, že v naší rozepři platilo ono známé rčení: „Jeden o koze a druhý o voze„.

V diskuzích druhých lidí to vidím velmi často. Začnou se dohadovat, a přitom vlastně každý mluví o něčem jiném… 

Kolik hádek je tedy vlastně úplně zbytečných?

Kolik zraněných citů je tedy vlastně také úplně zbytečných?

A naopak – kolikrát si něco pozitivního jen namlouváme, abychom se vyhnuli tomu hořkému zjištění, že nás ten druhý opravdu nemá rád, a myslí jen sám na sebe?

Kolik lidí se nechá psychicky i fyzicky doslova ubíjet jen proto, že si nechtějí připustit, že nejsou milováni? A přitom nejde o to, že to oni nejsou lásky hodni, ale že ten druhý ji necítí a neumí dávat.

Děláme si ze života peklo často jen proto, že si myslíme, že víme, jací druzí lidé jsou, co si myslí a co chtějí. Ale ve své podstatě nejde o lidi, ale jde o nás! O tom, jak přistupujeme sami k sobě! 

Když se Vám něco nelíbí, řekněte to! Buď zjistíte, že jste ten druhý měl čistější úmysly, než jste si mysleli. A zavládne mezi Vámi opět klid. Nebo zjistíte, že toho druhého Vaše city vůbec nezajímají. A to je jeho chyba, ne Vaše. A je to Vaše propustka do radostnějšího života… tak ji využijte!


Zaujal Vás tento článek?

Jde o článek ze série OHEŇ. A je to jen malá část celého projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který bude na konci roku zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. Harmonie elementů nám dává svobodu, radost, moudrost a vyrovnanost, spokojenost, důvěru a jistotu. Pokud jsou toto i Vaše hodnoty, které stojí za to rozvíjet, nemusíte čekat až do konce roku :-) Stačí se přihlásit k odběru článků a všech 5 sborníků všech 5 elementů ZDARMA  ZDE. (První sborník, elementu DŘEVO – Rozhodněte se, jaký život chcete žít, už vyšel :-))

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice 5 POKLADŮ se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Přestaňme si myslet, že o druhých něco víme. Nevíme nic ani sami o sobě…

  1. Pingback: Červnová cesta do neduálního Jiného světa… | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s