Ta nejkratší cesta ke štěstí a splnění našich nejhlubších snů…

Projekt 5 pokladů (ABSURDISTÁN – 5. Rozmazlená princezna) – OHEŇ (5)

Zkusili jste někdy  prožít den bez kritizování? Vypnout na 24 hodin toho vnitřního soudce v nás, který všechno pěkně posoudí a buď odmění, nebo řádně odsoudí a ještě i potrestá?? Asi ne, že?

A přitom se právě v tomto skrývá poklad, po kterém tak toužíme. Ale jako bychom byli slepí!!

Jsme tak dobře vycvičení! Ano, ne, zákony, pravidla a sankce. Připadá Vám to normální, že? Bez toho by přece svět nefungoval! Každý by si dělal, co chce, a nikdo by se nedočkal zastání. Amnestie? Amnestie je šílenství! Však to známe a tolikrát jsme to zažili. I já osobně jsem zažila, jaké to je povolit otěže dětem v mateřských školkách a základních školách. Kde není sankce, na hranice a pravidla každý kašle…

A přece právě to věčné vážení na vahách našich představ toho, co je správné a co ne – to věčné souzení – je zdrojem všeho toho zmatení a vší té bolesti a vší té zbytečné honby za iluzemi!

Prvotní hřích, vzpomínáte?? Ten okamžik, kdy Adam s Evou pojedli ze stromu poznání dobrého a zlého… jako by to bylo lidské prokletí, ze kterého nevede cesta ven. Rozhodně ne ta, že prohlásíme, že svoboda rovná se „dělej si, co chceš“. A přece jedna cesta existuje, aniž bychom vypustili z řetězu všechnu tu temnotu, která venku i uvnitř číhá, aby nás spolkla…

Nejvíc se do toho totiž zamotáte v okamžiku, kdy začnete soudit to, že soudíte. Nebo začnete soudit druhé za to, že Vás soudí za to, co jste nespáchali a ani jste páchat nehodlali :-)

Co tedy s tím?? Začněte se učit chodit v paradoxech. A vítejte v neduálním světě, kde se nemáte čeho chytit, protože nic není tak, jak jste zvyklí :-) Říkám mu Jiný svět, protože je tak jiný!

Protože v okamžiku, kdy se chytnete do té dualistické pasti dobré/špatné a to se mi líbí/to se mi nelíbí, nebo takhle by to mělo být/šílí? či takhle to chci/tohle ani náhodou, v té chvíli totiž máte po radosti, štěstí a vnitřním klidu a zároveň do svého světa vpustíte démony, které pak musíte zákony držet zkrátka. V té chvíli jste své emoce připnuli na kmitající kyvadlo vlastního posuzování a vzdali se tak vlastní svobody! A zároveň sami sebe postavili do věčného konfliktu a strachu…

A jak bylo řečeno v minulých článcích – bez svobody není opravdové radosti ani lásky! K čemu je Vám tedy hodnocení a posuzování?

Cokoliv kdy budete chtít (na základě onoho ohodnocení a nálepky to se mi líbí, to zní super, a tak to chci), za čímkoli se kdy poženete, jakékoliv sny si kdy budete chtít splnit, vždycky nakonec sáhnete do prázdna! A ono kyvadlo Vás nakonec ještě navíc odhodí zase na druhou stranu onoho pocitu štěstí, který cítíte, kdykoliv se vydrápete na další svou vysněnou horu!

Víte, že se říká, že v tom reinkarnačním kole je další zastávkou těch, kteří si užívají ve sféře bohů vše, nač si kdy jen pomysleli, peklo? A viděli jste někdy tarotovou kartu Osud? I tam z toho místa na vrcholku kola se člověk řítí přímo po hlavě dolů…

Opravdu toho ještě nemáme dost? Opravdu stále ještě věříme, že je kam lézt?

Proč nám stále ještě nedošlo, že „naplnění sebe sama“ znamená něco úplně jiného než jen pouhé plnění si svých snů, které s tím skutečným Já ale nemají v podstatě nic společného? Tou touhou po lepším a lepším zrození jsou hnány už generace a generace lidí, kteří střádají zásluhy, dbají o svůj růst, protože se nechtějí vrátit do těch pekel a náročných podmínek pro život z minulosti.

A spousta lidí to peklo neustále zažívá. Stačí se rozhlédnout po zeměkouli… i po těch, kteří utekli k nám do té blahobytné částečky zeměkoule. To všechno je pochopitelné, ano. Ale všichni podléháme jednomu zásadnímu omylu:

Ani tady není ráj a nikdy nebude.

Ať jsme jakkoliv bohatí, ať máme jakkoliv krásné domy a ať máme jakkoliv vymakané technologie a jakkoliv velké jistoty obživy, zabezpečení ve stáří a dokonce i ochrany před zločinci mezi lidmi, nebo politiky, kteří by mohli z našeho života udělat utrpení na zemi.

Však se na chvíli zastavte a zamyslete se – kdo je tady DOOPRAVDY šťastný?

Ti boháči tam nahoře, kteří všechno mají, a třesou se o své mocné pozice a hrabou víc a víc a ti dole je zajímají asi tak jako člověka zajímá včela, jejíž med pak sebere a sní?? To ji spíš zabije, když zaslechne její ohrožující bzukot. Proč? Z toho pocitu neskonalého štěstí, které ho pudí soucítit a pomáhat?? Jaké zklamání… 

Kolik času a kolik energie vyplýtváme na tuhle honbu za bublinami, které nám mají poskytnout štěstí a uchránit nás před tím, čeho se tak bojíme (před oním peklem)? Ale jak jsem již kdysi zjistila – ve skutečnosti toužíme jen po pár základních věcech:

  • svobodě
  • lásce
  • vnitřním klidu a rovnováze
  • spokojenosti
  • jistotě

Ostatně těchto 5 bodů se nakonec již před lety stalo základem mého dvouletého projektu Absurdistán, jehož prostřednictvím jsem chtěla tyto kvality týden za týdnem rozvíjet a neupadat do těch opravdu absurdních způsobů, kterými jsme si zvykli domáhat něčeho, co je v tomto duálním světě ve své podstatě nedosažitelné :-) Fakt absurdní :-) A na článcích a zkušenostech z tohoto projektu stojí i tento projekt 5 pokladů :-)

A tyto kvality nám může dát jen svět nepodmíněného!

Opravdová svoboda je totiž dokonale svobodná. Opravdová láska totiž miluje za jakýchkoliv podmínek, jinak to není láska. Opravdový klid je klidný za jakýchkoliv podmínek. Opravdová spokojenost je také spokojená vždy, jinak co by to bylo za spokojenost? A opravdová jistota a odvaha se nebojí vůbec ničeho! Svoboda, láska, klid a spokojenost nebo odvaha není to, zač je obvykle považujeme.

Toto poznání mi nedávno připomněl můj oblíbený neduální učitel Rupert Spira v jednom z videí, které je dostupné na youtube:

Everything the Separate Self does, EVERYTHING it does, it does ONLY to divest itself of its limits.

(Vše, co oddělené Já dělá, VŠECHNO, co dělá, dělá POUZE proto, aby se zbavilo svých omezení…)

Natahuje se po tom či onom ve snaze dojít uspokojení. Ale ještě nepochopilo, že v tom vnějším světě to není možné…

Toto video je v angličtině, ale dnes už najdete na youtube mnoho jeho videí i s českými titulky. Konečně se jeho učení šíří i u nás a já jsem za to moc ráda! Rupert Spira vychází z hinduistické advaity, ale neduální učení přibližuje neuvěřitelně přímočaře, jednoduše, jasně a prakticky a to skrze poznání podstaty toho, co v každé vteřině prožíváme.

Štěstí, které je podle Ruperta Spiry tím cílem života, můžeme mít opravdu TEĎ A TADY! Nemusíte čekat, až se Vám NĚKDY splní Vaše sny. Cesta, kterou neduální učení vedou, je ta nejkratší. Také se jí ostatně říká přímá cesta :-)

Vaše nejhlubší sny (ne jen ty povrchní) se Vám mohou splnit TEĎ A TADY a všechny ostatní pak už budou jako ta třešinka na dortu, o který se už nebudete muset s osudem přetahovat :-) 

Stačí se tomu otevřít, pochopit to, co se zdá tak nepochopitelné, ale hlavně zažít alespoň na vteřinu ten úžasný pocit, kdy člověk spočine sám v tom pocitu absolutní svobody, radosti, lásky, klidu a jistoty! Jen tak! Bez příčiny! A pak se postupně učit, jak v tom pocitu zůstávat déle a déle, i kdyby třeba trakaře padaly a zuřila bouřka…

Vím sama, že je to možné a snad to jednou objevíte i Vy…

Tou cestou je přijetí. Jak už jsem před lety psala: přijetí je tím posledním krůčkem ke štěstí! Tak jednoduché. A někdy tak složité. Ale stačí se tomu otevřít a ta Vaše cesta z bludiště do labyrintu a jeho středu se před Vámi otevře také. A jak se už léta můžete dočíst na tomto blogu, tahle cesta je dost dobrodružná :-)

 


Zaujal Vás tento článek?

Jde o další článek ze série OHEŇ. A je to jen malá část celého ročního projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který Vám (i sobě) na svém blogu nabízím. Na konci roku bude zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. Harmonie elementů nám dává svobodu, radost, moudrost a vyrovnanost, spokojenost, důvěru a jistotu. Pokud jsou toto i Vaše hodnoty, které stojí za to rozvíjet, nemusíte čekat až do konce roku :-) Stačí se UŽ TEĎ ZDARMA přihlásit k odběru článků a všech 5 sborníků všech 5 elementů a to ZDE. (První sborník, elementu DŘEVO – Rozhodněte se, jaký život chcete žít, už vyšel :-)) Využijte toho naplno :-)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Oheň se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Ta nejkratší cesta ke štěstí a splnění našich nejhlubších snů…

  1. Pingback: Červnová cesta do neduálního Jiného světa… | Žít je umění – ENjoy!

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s