Jak už ráno proměnit den v něco, nač se můžete těšit??

Projekt 5 pokladů (ABSURDISTÁN – 10. Milovat peklo – OHEŇ (7)

Představte si, že Vám někdo něco nabídne. Máte to plně k dispozici. Co byste si zvolili? To, co by Vás bavilo? Co byste měli rádi? Nebo to, co by Vás otravovalo? Štvalo by Vás to a rádi byste to neměli??

Ta volba je celkem jasná, že?

Teď si ale představte, že takovou volbu máte KAŽDÉ RÁNO!

Ano, každé ráno Vám Život nabízí čas. Máte ho plně k dispozici. Cca 16 hodin bdělého stavu. Jak moc máte ten dar rádi? Ostatně, jak moc jste vůbec bdělí?? Ale to je téma na jiný článek :-) Jak k tomuto daru přistupujete? A teď si to pořádně užiju!, nebo Jéžiš, už zas?? To zas bude den….

Zapomeňme teď na chvíli na to, co všechno může znamenat ono užiju si to, a kdy nám to opravdu přinese štěstí. Jsou chvíle, kdy je to fuk a kdy jde v prvé řadě o to odrazit se od toho negativního dna. Udělat si ze Života zase onoho kámoše, o kterém už byla řeč! A začít se učit naplňovat své dny něčím, co nám dělá radost…

Každé ráno je pro nás dar. Slyšeli jste to už asi tisíckrát, že? Jak je potřeba být vděčný za každé to nové ráno. A za to, že dýcháme, že vidíme, že slyšíme, že chodíme. Ano, to vše je pravda. Viděla jsem to vždy, když jsem šla v posledních týdnech navštívit svého otce do nemocnice po jeho druhé mrtvici. Jak rád je, že už nevidí dvojitě, že si dokáže sednout a s matčinou dopomocí ujít pár metrů! Jak mnohem radši by ještě byl, kdyby mohl léto spíš než v nemocnici trávit doma pod hruškou. Ale já mám teď na mysli dar trochu jiného charakteru… 

Mluvím o daru nového počátku. Jistě jste již mnohokrát zjistili, že to, jak prožijete ráno, dokáže do značné míry ovlivnit celý Váš den.

Je velký rozdíl,

  • když se ráno budíte nevyspalí, sotva se najíte a spěcháte do práce (nebo do školy) s vidinou toho, co všechno jste nestihli připravit a co všechno Vás tam čeká. Důležité schůzky, porady, zkoušky, otravní nadřízení (učitelé), otravní kolegové (spolužáci) a jen pár těch, kteří za Vámi stojí.
  • a když se ráno probudíte a necítíte únavu ale takovou tu příjemnou svěžest. Když máte prostor se ráno nějakým způsobem na nový den naladit – meditací či vizualizací, jógou nebo čchi kungem, protažením nebo nějakým jiným svým oblíbeným cvičením. Když se můžete v klidu najíst nebo napít.

A úplně nejlepší je mít něco, nač se budete těšit!

Byť to bude třeba nějaká malá drobnost uprostřed všech těch nepříjemných povinností a lidí. Ta drobnost bude tou hvězdou v tom, co vnímáte jako tmu. Možná i sluncem :-)

Zkuste si večer před spaním najít něco, nač se můžete druhý den těšit. Klidně si to i napište někam, kde to budete mít hned po ránu k dispozici. Někteří lidé mají na nočním stolku knížku a do ní si ten lísteček mohou dát. Někteří tam mají sešit, do kterého si zapisují sny. Někteří tam mají mobil :-) Usínejte s vědomím, že se máte druhý den nač těšit. A ráno se probouzejte s vědomím, že už se fakt těšíte. Na ten den. Na to, co v něm zažijete…

Tento dar nového počátku ale nemáme pouze každé ráno.

Máme ho k dispozici neustále. Máme ho k dispozici každý Nový rok (ano ta zprofanovaná novoroční předsevzetí). Ale jak víme, je složité udržet si ono naladění jeden jediný den, natožpak celý rok, že?? :-)

Máme ho ale k dispozici také každičký nádech a výdech

Každý okamžik, kdy se cítíme „Bože, už zas??“ pro nás může být výzvou, zda si dokážeme uvědomit, že Život je víc než jen TO. Ať prožíváme cokoliv. Nenechat se vtáhnout do toho kola trápení, blbých myšlenek a potažmo blbých emocí. Zažila jsem to zrovna nedávno.

  • Jak málo stačí k tomu, aby se člověk nakazil tím virem temnoty. Jak je člověk pak už jen dalším přenašačem tohoto viru a závisí už jen na imunitě Vašeho okolí…
  • A jak málo stačí k tomu, aby člověk ten virus odrazil a nenechal se rozvinout v nemoc…

Kéž je ve Vašem životě co nejvíc takových začátků a co nejvíc radostně využitých darů….


Zaujal Vás tento článek?

Jde o další článek ze série OHEŇ. A je to jen malá část celého ročního projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který Vám (i sobě) na svém blogu nabízím. Na konci roku bude zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. Harmonie elementů nám dává svobodu, radost, moudrost a vyrovnanost, spokojenost, důvěru a jistotu. Pokud jsou toto i Vaše hodnoty, které stojí za to rozvíjet, nemusíte čekat až do konce roku :-) Stačí se UŽ TEĎ ZDARMA přihlásit k odběru článků a všech 5 sborníků všech 5 elementů a to ZDE. (První sborník, elementu DŘEVO – Rozhodněte se, jaký život chcete žít, už vyšel :-)) Využijte toho naplno :-)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Jak už ráno proměnit den v něco, nač se můžete těšit??

  1. Pingback: Nic a nikdo není důležitější než Tvá energie. To je ta pravá láska. | Žít je umění

  2. Pingback: Červencové: „Není co odpouštět, protože v Jiném světě není, co by nás zraňovalo.“ | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s