Nic a nikdo není důležitější než Tvá energie. To je ta pravá láska.

Projekt 5 pokladů (ABSURDISTÁN – 15. Láska je všude, jen v našich srdcích tak zřídka – OHEŇ (9)

O lásce se mluví tak často! Ale je to přesně tak, jak se zpívá v oné písničce Elánu o Van Goghově uchu :

Aj keď je lásky stále viac, na cene stúpa.

Pleteme si lásku se zamilovaností, touhou, žárlivostí a sexem. Máme dojem, že ji prožíváme, ale přitom prožíváme jen tu zamilovanost, touhu, žárlivost a sex. Velmi často myslíme hlavně na sebe, na to, aby NÁM bylo dobře, abychom MY byli šťastní, aby bylo po našem. Pokud máme potřebu se rozdat, děláváme to proto, abychom MY měli pocit, jak moc jsme se obětovali… a za pár let to partnerovi možná omlátíme o hlavu (JÁ jsem pro tebe udělal/a to, či ono, ztratil/a jsem kvůli tobě tolik a tolik let, a co TY jsi udělal/a pro mě?).

Nebo to myslíme dobře, ale obětujeme kvůli tomu to, co je v nás nejdůležitější. O tom jsem před časem napsala celý článek.

LÁSKA je téma plné absurdit!

Není lehké LÁSKU potkat, není lehké LÁSKU poznat, není lehké LÁSKU žít.

Vyžaduje to otevřít své srdce, důvěřovat sobě i druhému a pohybovat se na té úzké hraně sebeobětování, které není obětováním, ale naplněním…

To jsem před 3 lety zase napsala já do úvodního článku týdne věnovaného lásce. A pořád to platí.

Obvykle se píše o lásce mezi partnery. Nebo o lásce mezi rodiči a dětmi. Hodně se nyní píše o sebelásce. Křesťané píší o lásce k Bohu a Boží lásce k nám. (A muslimové tvrdí, že mezi člověkem a Bohem vztah lásky být nikdy nemůže, protože si nejsou rovni).

Já chci ale psát o jiném druhu lásky.

O té lásce, kterou pocítíte, když otevřete ráno oči. Vzpomínáte na onen článek o našich ránech (Jak už ráno proměnit den v něco, nač se můžete těšit?)? O té lásce, kterou cítíte, když jdete ráno do práce. (No fakt :-)). Je to totiž právě TAHLE LÁSKA, která prozáří všechno, co děláte, a vnese do všech Vašich vztahů jinou energii…

A právě o energii tady jde. O to, co z člověka v každém okamžiku vyzařuje.

Je v pohodě? Uvolněný? Spokojený? Důvěřuje si? Důvěřuje tomu, že všechno bude přesně tak, jak má být, a že ať bude cokoliv, on to zvládne??? Nebo se vystresovaně někam přižene, dělá srandičky, ale přitom z něj jen sálá vnitřní nejistota a strach? Myslí jen sám na sebe a aby to měl už z krku (a v kapse), aby sám sebe (nebo firmu) předvedl v tom nejlepším světle, ale zapomene, že není sám a že žádný rozhovor není jen o něm. Viděla jsem teď pár videí o obchodních schůzkách a padala jsem smíchy. Bylo to tak zjevné! Tak moc záleží na tom, v jakém stavu je Vaše energie!

Stav naší energie může být nastaven buď na vysokou úroveň láskyplnosti, nebo na nízkou úroveň láskyplnosti.

Co to znamená? Láskyplnost je onen stav, kdy k někomu (něčemu) přistupujete s úsměvem a otevřeností. Však v onom článku o lásce, v tom nejlepším článku o lásce, který jsem kdy napsala, protože v té době jsem jí byla plná až po okraj, zaznělo:

Stejnými slovy lze mluvit o LÁSCE jako takové. Nebo prostě o absolutním přijetí, svobodném dávání a o vnímání, že něco má svou OPRAVDOVOU hodnotu. I pro nás. Protože si myslím, že to vzletné slovo Láska, o které se tak často mluví, ve své podstatě nic jiného není.

Ano, láskyplnost se projevuje v tom, že si uvědomujeme HODNOTU toho, co právě vnímáme. V každém okamžiku! Vše má pro nás hluboký smysl. I to, co se nám obvykle nelíbí a nejradši bychom se tomu vyhnuli (ráno vstát a jít do práce třeba, nebo, ano, dohodnout obchod s tím zvířetem v té firmě). Člověk se přece nevyhýbá tomu, co má pro něj hodnotu a smysl! Nebo snad ano??

Ale aby nedošlo k mýlce – vnímat hodnotu neznamená stresovat se tím či oním. Znamená to oceňovat. Znamená to těšit se z toho. Uvolněně. S radostí. Stejně jako milovat neznamená držet se toho zuby nehty a v lásce být otrokem, ale tou svobodnou milující bytostí. Ale o tom už také byla řeč v mé knize Vdechněte život poselstvím svého dětství. 

Být naladěný na tento druh energie, uvolněné a láskyplné, je to nejdůležitější v životě!

  • Dáváme tak sami sobě tu proslavenou sebelásku. Ta hodnota a ta svoboda a láska je v nás a vyzařuje z nás. Nemůžeme nebýt její součástí a nemůžeme nevnímat, že my sami jsme důležití. Bez nás by tato energie neproudila.
  • A zároveň z ní čerpá i naše okolí. Všichni ti, kteří potřebují vnímat láskyplnější energie. Všichni ti, kteří jsou ponoření ve svých smutcích, depresích, stresech, vinách a trápeních. Nevysávají z nás energii. Nabízíme ji dobrovolně, protože jí máme nekonečné množství. Víme, kde můžeme čerpat. Kdykoliv a kdekoliv. Kolikrát jsem se takhle v těch těžkých chvílích napojila na jinou energii, ať již osobně, nebo přes filmy či písně??

Často nemusíme pro sebe ani pro druhé něco dělat. Často stačí pouze být. Být svobodně, uvolněně a láskyplně v této láskyplné energii. Ona si svou práci udělá sama přesně tak, jak je potřeba.

A proto nic a nikdo není důležitější než Tvá energie! Žádná práce, kterou musíš udělat. Žádný člověk a jeho představy o tom, co musíš udělat nebo jaký musíš být. 

Z kvality Tvé energie vyrůstá kvalita Tvého života i života Tvého okolí. Není to Tvá práce, která Tě živí. Je to Tvá energie. Není to negativita Tvého okolí, která Tě trápí, jsou to negativní uzly v Tvé energii, které Tě trápí. A tak pečuj hlavně o svou energii… láskyplnou, uvolněnou, silnou a stabilní.

 


Zaujal Vás tento článek?

Jde o další článek ze série OHEŇ. A je to jen malá část celého ročního projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji), který Vám (i sobě) na svém blogu nabízím. Na konci roku bude zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. Harmonie elementů nám dává svobodu, radost, moudrost a vyrovnanost, spokojenost, důvěru a jistotu. Pokud jsou toto i Vaše hodnoty, které stojí za to rozvíjet, nemusíte čekat až do konce roku :-) Stačí se UŽ TEĎ ZDARMA přihlásit k odběru článků a všech 5 sborníků všech 5 elementů a to ZDE. (První sborník, elementu DŘEVO – Rozhodněte se, jaký život chcete žít, už vyšel :-)) Využijte toho naplno :-)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Oheň se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Nic a nikdo není důležitější než Tvá energie. To je ta pravá láska.

  1. Pingback: Vipassana a puzzlíky aneb vzhůru do hlubin (blaženosti?) - Žít je umění milovat

  2. Pingback: Červencové: „Není co odpouštět, protože v Jiném světě není, co by nás zraňovalo.“ | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s