Kde hledat vyrovnanost? (Hlavně, když bouří??)

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (19. Tělo na pranýři) – ZEMĚ (8)

Energie elementu Země nám vnáší do života vyrovnanost. Ale dokud ji budeme hledat venku, budeme se jen trápit. Druzí lidé NIKDY nedokáží naplnit naše představy o tom, jak by se měli chovat (hlavně k nám). Ať už ty představy vycházejí z toho, po čem toužíme (víc bot, lepší svíčkovou :-)), nebo čeho se bojíme (hlavně ať nepokukuje po druhých!), nebo z našich morálních hodnot (ani se neumí omluvit, když někomu křivdí, zloduch jeden…). Druzí lidé nikdy nedosáhnou výšin našich nároků, i kdyby měli svatozář, protože naše nároky sahají do světa nepodmíněného. A to je třeba si pamatovat a neustále a neustále si to opakovat!

Jak jsme zjistili v minulých článcích ze série elementu Země, vyrovnanost začíná u nás a u našeho vidění světa.

  • U toho, zda dokážeme zahlédnout, co se skrývá pod maskou utrpení a co pod maskou Ega.   Zda chápeme, že čím více chceme, tím více se noříme do utrpení, zatímco utrpení nás umí pozvednout do onoho Jiného světa nepodmíněného.
  • U toho, zda se dokážeme přestat hádat o to, kdo má pravdu, ale zahlédnout jednotu různých střípků pravd (Když do sebe puzzlíky zapadnou…).
  • U toho, zda dokážeme opustit svět svých myšlenek a filtrů a opravdu vidíme, to, co je, nebo slyšíme to, co opravdu druhý člověk říká. Kolika sporům a nedorozuměním by se tím předešlo, kdybychom si uvědomovali, že to, nač tak dramaticky reagujeme, není skutečné, ale je to jen a jen to, co do reality sami vkládáme! (Ta základní otázka. Ten klíč...)
  • U toho, zda vnímáme, že jsme dost dobří už teď (Jste dost dobří), protože tou největší brzdou naší vyrovnanosti je strach a touha.

Vyrovnanost začíná přímo tady u našeho těla!

Když se člověk ve svém těle, v tom svém jediném pravém domově, cítí opravdu dobře, cítí se i vyrovnaně. Navíc naše tělo nám přesně řekne, kde je naše nerovnováha…

Jen se zamyslete nad tím, v jakém stavu Vaše tělo je. Jak silné a pružné jsou svaly? Co kostra – je rovná, nebo ji ty svaly nejsou schopné pořádně držet? A co vlasy, zuby? Co vnitřní orgány? Srdce, plíce, játra, ledviny? Zdravé?? No, možná… ale co pro ně děláte? Nějaký ten pohyb a zdravá strava pro srdce? Zdravý vzdoušek pro plíce? Jídlo bez toxických látek pro játra? Voda pro ledviny? A co mysl? V jakém stavu je Vaše mysl? Zuří tam bouře, nebo je klidná, čistá a nesobecká? A to je jen tak zběžně, co mě napadá????

Na desetidenním kurzu meditace Vipassana jsem měla možnost prozkoumávat své tělo velmi důkladně. V tom technika Vipassany spočívá. Když svou mysl dostatečně zaostříte a zaměříte ji na své tělo, můžete s údivem zjišťovat, kde je Vaše tělo jen vibrující energií a kde to drhne, nebo zatraceně bolí. Ke svému údivu mé poznatky naprosto souhlasily s tím, co jsem vždy vnímala při čchi kungu. Tělo a jeho pocity Vám naprosto přesně řekne, nač se máte zaměřit!

Posilněte, co je slabé.

Protáhněte, co není pružné.

Zprůchodněte, co je zablokované. 

Věnujte svému tělu lásku jako svému nejdražšímu milenci nebo jako by ji věnoval Váš nejdražší milenec Vám. Rozkvetete.

A vyrovnanost přichází s radostí lásky, volností a pružností a vnitřní silou… 


Zaujal Vás tento článek?

Jde o článek ze série ZEMĚ. A je to jen malá část celého ročního projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji). Na konci roku bude zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. Harmonie elementů nám dává svobodu, radost, moudrost a vyrovnanost, spokojenost, důvěru a jistotu. Pokud jsou toto i Vaše hodnoty, které stojí za to rozvíjet, nemusíte čekat až do konce roku :-) Stačí se UŽ TEĎ ZDARMA přihlásit k odběru článků a všech 5 sborníků všech 5 elementů a to ZDE. (První sborník, elementu DŘEVO – Rozhodněte se, jaký život chcete žít, už vyšel, ale brzy budu místo něj nabízet sborník elementu OHEŇ).

Advertisements
Příspěvek byl publikován v rubrice Země se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Kde hledat vyrovnanost? (Hlavně, když bouří??)

  1. Pingback: Srpen aneb jak se vypořádat s utrpením? (2. díl) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s