Jak se připravit na drsné podmínky…

Manžel mě občas překvapí. Občas totiž prohodí zajímavou věc. Zajímavou tím, že si říkám, co za věci se mu to honí v hlavě?? Víte, co se honí v hlavě Vašim partnerům?? Ten můj zjevně někdy přemýšlí o tom, jak přežít v divočině. Až přijde ten blackout

No, nemyslím si, že myslí na blackout. Ale prostě má rád tu divočinu. Nedávno mi vyprávěl, že na stará kolena by se viděl v Grónsku (trávil tam letošní letní dovolenou, zatímco já jsem s dcerou a matkou byla na té Mallorce) jak někteří ti místní, kteří loví karibu a jejich kůže pak prodávají. Ukazoval mi také na obrázku, jak by si představoval, že bude vypadat. No, měl spíš blíž k Samu Hawkingsovi, než mému oblíbenci uhlazenému Old Shatterhandovi :-)

Ani nechci vědět, co občas zažívají s dcerou na svých trampských potulkách po lesích, kdy je jim jedno, jestli prší, nebo svítí slunce. A kdy rádi spí pod stanem ve spacáku. Rozhodně vím, že dcera není taková choulostivka jako já. Já bych v dešti do lesa nos nevystrčila :-)

Nicméně přípravu na drsné podmínky jsem, zdá se, zvládla velmi dobře. Poslední výlet do Beskyd byl totiž jen pro ty dcery a syny divočiny :-)) 

Bydleli jsme v kempu na Machůzkách. Kemp je fajn. No, klasický kemp. Už jsme tam byli před lety na lyžích (hned vedle je slušná sjezdovka). Chatičky dvoupatrové, nahoře i dole se dá spát, dole je malinká kuchyňka s plotýnkou. Součástí chatičky (venku) je i záchod a umyvadlo. V zimě se tam topilo, takže jsme ani na podzim nečekali žádné překvapení.

Překvapení jsme ale byli. Netopilo se. A než by to prý začalo opravdu hřát, už by prý beztak byla neděle. No, co bychom asi chtěli, vždyť končila letní sezóna a v létě se přece netopí :-)

A tak jsme se celý den vyhřívali venku na pochoďáku (naštěstí bylo hezké počasí a chvílemi i slunečno) a když jsme se kolem soumraku vraceli zpět, už bylo v chatce tepleji než venku. Nicméně bundu jsem nesundala a v posteli jsem se ještě hodně dlouho snažila zahřát. Ráno to pak u plotýnky s čajem jistilo. Zlatá termoska. Zlatá vipassana, která mě naučila, že nejlepší je pít teplý čaj z termosky celý den.

A protože manžel je zvyklý se v té divočině pohybovat, na oběd jsme se v pátek utábořili přímo v lese u pařezu. Manžel vytáhl vařič a připravený guláš a hodovali jsme si v lůně přírody pod Velkým Javorníkem (cestou do Slovenska, jak prohlásila má dcera). Klid a pohodička.

Ovšem jen do té doby, dokud se právě kolem nás nezačali točit polští houbaři. Pokřikovali na sebe z jedné části lesa na druhý. Jo a polská houbařka s někým hodně nahlas hovořila po telefonu :-) Jinak tato část lesa byla prázdná a málokdy někdo prošel.

Podobné to bylo následující den na pochůzce se známými a jejich dětmi, kteří do Beskyd do kempu vyrazili s námi. Manžel mě sice přesvědčoval, že to bude jen lehounká procházečka, šušu. Nakonec z toho vylezlo brodění Vsetínskou Bečvou do prudkého kopce a pak zase sešupy z prudkého kopce dolů. Jsem byla ráda, že jsem došla :-)

Nicméně Radegasta jsem si nedala ujít. Nemyslím tím toho tekutého. Ale toho kamenného. Cestou domů jsme se totiž nakonec stavili na Radhošti. Tam už to sice bylo opět jako na tom Václaváku, ale nevadí. Slunce svítilo, procházka to byla pěkná a tak můžeme říct, že jsme za těch pár dní byli na několika tisícimetrovkách!

Synové a dcery divočiny se totiž neleknou ničeho! Ani ledových chatek, ani děravého povlečení, ani prudkých výšlapů a ani turistů :-) 

Pravda, lekla jsem se trochu toho stožáru se signálem, který na Radhošti hned vedle kostelíka Cyrila a Metoděje vztyčili. Tu fotku Vám sem ani dávat nebudu. Raději něco přírodního.

Celý týden tak nakonec krásně zakončil celé téma týdne: Stěžovat si umíme. Podařilo se mi nestěžovat si na nic a prostě si to užít tak, jak to bylo. A bylo to super :-) Nové téma týdne je Strašidelný zámek. Už jste si na FB všimli?? A přidáte se??

A jak jste strávili prodloužený víkend Vy? Náročné podmínky, nebo spíš relax? 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Na cestách, Uncategorized se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Jak se připravit na drsné podmínky…

  1. Pingback: Říjnová strašidelná drsárna | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s