Než vypukne vánoční šílenství (aneb půjdete do toho se mnou??)

Znáte to. Konec roku by sice měl být plný onoho klidu a míru, ale skutečnost je pro většinu lidí naprosto odlišná :-) Ačkoliv se snažím nešílet a poslední dárky někdy kupuji v liduprázdných obchodech těsně před svátky a pečení cukroví již léta pojímám jako výlet k rodičům, kde pečeme společně s matkou i dcerou, předvánoční období je i pro mě často akčnější, než bych si přála.

Pro mě je totiž na konci roku zásadní ohlédnout se zpět. Projít si uplynulý rok. Vnímat tu červenou niť, která se na pozadí všech těch větších či menších událostí vine. A to vyžaduje prostor a klid. Možná už teď nadešel čas začít se postupně probírat tím, co mi letošní rok přinesl. A co odnesl…

Vzpomínám, že loni jsem díky svému projektu Jahodový ráj dokázala i docela dobře předpovědět, co mě ještě do konce roku čeká. Zkusím to i letos :-) Tuto shrnující sérii článků tedy píši hlavně sama pro sebe, ale byla bych ráda, kdyby se pro Vás staly inspirací.

 

Na rok 2018 totiž chystám opět nový projekt! I pro Vás :-)

Mohl by se jmenovat třeba Strom štěstí. A budu ráda, když se ho zúčastníte aktivně! Opět zcela ZDARMA :-) Pojďte se podívat, co všechno Vám může přinést:

 1. Pod nánosem událostí, objevíte tajemství, které právě Vám Život předkládá.
 2. Na vlastní kůži zažijete, že Život s Vámi komunikuje a učí Vás. Že Vám zhmotňuje Vaše myšlenky.
 3. Během roku projdete 50 témat – 50 odrazových můstků ke štěstí. Každý týden je věnován jednomu z nich. Budete zjišťovat, kde stojíte sami sobě zcela absurdně v cestě k životní svobodě, radosti a spokojenosti.
 4. Společně se mnou se budete učit, jak se té opravdové svobodě, radosti a spokojenosti otevírat. Kde najít (sebe)jistotu a odvahu žít svůj život tak, aby Vám přinesl opravdové štěstí. Štěstí nepodmíněné ničím.

Já do toho půjdu již popáté! Nenechám si to ujít. A těším se :-)

Tento blog toho již viděl za ty roky, co ho píšu, hodně. Procházel se mnou jedněmi z nejnáročnějších okamžiků. Pomáhal mi za nimi objevovat skrytá poselství, stejně jako mi pomáhal se s nimi vyrovnávat. Spousta článků fungovala velmi podobně jako mé staré, o něco poetičtější, texty. Postupně mě vedly k poznání, k přijetí a k hlubší vyrovnanosti a spokojenosti.

V letech 2014, 2015, 2016 a 2017 byl můj blog svědkem ročních projektů. 2 ročníků Absurdistánu, jednoho ročníku Jahodového ráje a letos projektu 5 pokladů. Všechny čtyři projekty ale měly jednu věc společnou – 5 okruhů (elementů) a 50 témat.

 • Základním materiálem roku 2018 bude opět těchto 50 témat, které najdete ZDE.
 • Každý týden bude zase patřit jednomu tématu :-)
 • A každých 10 týdnů zase bude patřit jednomu elementu – jaro bude patřit DŘEVU, léto OHNI, podzim KOVU a zima VODĚ. Pátý element, ZEMĚ, bude opět sloužit jako přechodové období mezi jednotlivými elementy.
 • Každý element získá (případně již získal) během letošního roku svůj vlastní ebook. Text, který jednotlivá témata rozebírá podrobněji, a který jako celek napomáhá najít harmonické projevení kvality, který v sobě daný element nese (svobodu, radost, spokojenost, (sebe)jistotu a odvahu, vyrovnanost). Právě tímto úhlem pohledu jsou mé ebooky o pěti elementech zcela unikátní. 
 • V roce 2018 plánuji doplňovat jednotlivé ebooky také o souvislosti s tělem a prostorem, aby byl přehled o vlivu jednotlivých elementů úplnější.

 

Celý roční projekt Vám nabízím opět ZDARMA

Nejde o kurz, prostě Vás s sebou vezmu na cestu za nepodmíněným štěstím a budu Vám (stejně jako sama sobě) připomínat, kudy ta cesta vede, jaké jsou na ní překážky a co s nimi. Všech pět ebooků (výsledek letošního projektu) bude sice již v té době zpoplatněných, ale jejich koupě není podmínkou účasti. Stejně jako ostatní mé e-knihy Vám ale mohou pomoci lépe pochopit, kudy ta cesta ke štěstí vede :-) Budete se se mnou totiž opět pohybovat v tzv. Jiném světě a orientovat se v něm někdy není snadné.

Pokud Vám bude má práce pomáhat, jakékoli dobrovolné finanční příspěvky, případně koupě ebooků a e-knih, budou samozřejmě vítané :-) Za prvé tak podpoříte mou práci. Za druhé mi uděláte radost. A za třetí, uděláte tím radost i sami sobě :-)

Celý systém je rok od roku propracovanější. Již v sobě nenese jen onu ponurou absurditu všech těch způsobů, kterými si šlapeme po štěstí, a ještě si myslíme, že to děláme dobře. Postupně se propojil s radostnou kvalitou Jahodového ráje a získal jasnější strukturu díky pěti ebookům o pěti elementech. Je výmluvné, že i náš čchi kungový mistr (Orel v hnízdě) věnoval tento rok jednotlivým elementům.

 

Energie je totiž podstata našeho bytí

A naším úkolem je udržovat svou energii v harmonii. Zdravá energie je silná a v pohybu. Bez stagnací. Bez napětí. Stav naší energie se totiž odráží ve všem v nás i kolem nás. Ve stavu našeho těla, ale i ve stavu našich emocí. V míře, se kterou život prožíváme vděčně jako dar, vystrašeně jako boj, nebo depresivně jako prokletí…

Život sám Vám řekne, kudy jít, když mu budete věnovat každý týden, každý měsíc a každý rok pozornost. Když se budete učit číst v jeho poselstvích. Když budete vědět, jak se uvést opět do rovnováhy.

Dnes se můžete pro inspiraci podívat na to, jaká poselství mi Život přinesl na samém začátku mého blogování:

Dar roku 2014, noční můra roku 2015 a co bude dál?

Čím byl pro mě rok 2016 tak významný?

Každý rok má pro mě svou symboliku. Dar, noční můra a sněženka. Proč? Přečtěte si články výše :-)

Sama jsem zvědavá, jaký symbol bude pro mě mít nakonec rok 2017… 

A pokud byste se chtěli se mnou vydat na další zajímavou cestu, tentokrát rokem 2018, můžete se předběžně přihlásit:

PROJEKT STROM ŠTĚSTÍ 2018

(O prvním čtvrtletí roku 2017 se můžete dočíst ZDE)

Příspěvek byl publikován v rubrice STROM ŠTĚSTÍ 2018 se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

10 reakcí na Než vypukne vánoční šílenství (aneb půjdete do toho se mnou??)

 1. Pingback: Než vypukne vánoční šílenství (2. část) | Žít je umění

 2. Pingback: Víte, jaké životní lekce Vás ještě letos čekají?? A jste na ně připravení?? :-) | Žít je umění

 3. Pingback: Říjnová strašidelná drsárna | Žít je umění

 4. Pingback: Jít tam, kam mě srdce táhne (aneb o těch skutečných vánočních darech a vděčnosti)... - Žít je umění milovat

 5. Pingback: Trauma – schopnost vyléčit se je nám vrozená a máme ji všichni… | Žít je umění

 6. Pingback: Zmocnil se Vás strach? Začněte v sobě hledat zdroj vnitřní síly a důvěry. | Žít je umění

 7. Pingback: Chápete důvěru správně? | Žít je umění

 8. Pingback: Podstatou strachu je… | Žít je umění

 9. Pingback: Štěstí nespočívá v tom, co dostaneme, ale v tom, jak to přijmeme… | Žít je umění

 10. Pingback: Žít jako v pohádce. Ale kdo z Vás o to OPRAVDU stojí?? | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s