Co Vám brání pohnout se z místa?

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (36. Kladivem po hlavě… ) – ZEMĚ (9)

V minulém článku byla řeč o tom, kde hledat vyrovnanost (hlavně když bouří??).  Byla řeč o tom, že dokud budeme očekávat od druhých a od Života samotného, že budou skákat, jak si my budeme pískat, vnitřní vyrovnanosti nedosáhneme. Ta totiž vychází z nás a z našeho vidění světa, a s vnějšími okolnostmi nemá nic společného. Jsme naprosto svobodní. Ale cítíte se tak??

Vnitřní vyrovnanost, kterou nám do života vnáší element ZEMĚ, když je on sám vyrovnaný, se odráží i ve vnitřní spokojenosti. V harmonii toho, co bychom si přáli, s cestou, kterou v životě kráčíme.

Pokud jsme nezharmonizovali element DŘEVA a naše cesta je tak stále vedena Egem, jeho ochranářským strachem a tendencí nás chránit a nasazovat ochranné brýle (četli jste Komenského a jeho Labyrint světa a ráj srdce o Poutníkovi s brýlemi mámení??), snadno si onen labyrint spleteme s bludištěm. A místo abychom jím prošli přímo do středu, snažíme se úporně vyhýbat místům, kterými se bojíme projít (jako bychom se zasekli v obyčejném Zámku hrůzy), nebo snažíme se vytrvale probourat zdi, které nám zdánlivě brání v cestě do středu.

Vnitřní vyrovnanost cítíme do té míry, do jaké jsme schopni vnímat svou intuici a do jaké míry jsme svobodní ji následovat. 

Umíte sami v sobě vnímat ten tenký hlásek, který Vám říká, kudy jít? A dokážete ho odlišit od hlasu svého strachu, který Vám předkládá nejrůznější touhy? (Třeba mít víc peněz, lepší práci, lepšího partnera apod?). Ptáte se, co je na podobných touhách špatného??Možná nic, ale na tuto otázku si můžete odpovědět jen Vy sami:

Pokud hledáte v penězích a v práci jistotu a štěstí, možná jednou budete muset zažít, že tam jistotu a štěstí nenajdete. Život se totiž nespokojuje s polovičatými řešeními – buď tu jistotu a štěstí máte a to za jakýchkoli podmínek, nebo to, co zažíváte, není ta opravdová jistota (snadno se přehoupne v nejistotu), ani to opravdové štěstí. 

Toužit po oné opěvované hojnosti je v pořádku. Jde o hledání onoho propojení s bytím, které nás sytí. Když tuto hojnost člověk najde uvnitř, nic a nikdo mu ji už nevezme a snadněji se projeví i navenek. A nemusí se bát, že o to, co dostal od Života darem, zase přijde.

Pokud se umíte naladit na ten vnitřní hlásek intuice, který Vás bere v tom labyrintu za ruku a vede Vás po té cestě do jeho středu, nebráníte se mu? Jaké výmluvy mu předhazujete? 

Tohle nezvládnu!

Co by tomu řekli ostatní?

Na to nemám čas.

Nebo nějaké jiné? Stojíte na místě, nebo kroužíte pořád dokola? Co Vám brání se pohnout z místa?? Položili jste si již tuto otázku a hledali na ni odpověď? Na čem ještě lpíte, že se toho nechcete vzdát? A opravdu to potřebujete? Čeho se případně tak moc bojíte? Co tak strašného se může stát? A není to jen Vaše iluze? Nebo něco, co Vám někdo napovídal? Nebo si říkáte: „Vždyť je to jedno, takhle je mi fajn a ostatně vždyť mám ještě čas, není to tak důležité…„. A jste si jistí? A co je tedy Vaše priorita a zaslouží si být Vaší prioritou?


Zaujal Vás tento článek?

Jde o článek ze série ZEMĚ.

A je to jen malá část celého ročního projektu (5 pokladů v Jahodovém ráji). Na konci roku bude zahrnovat minimálně 50 střípků (5 x 10 článků)– takových puzzlíků celkového obrazu. Obrazu toho, jak žít spokojeně v souladu s 5 elementy, které oživují celý svět, ale i nás. Harmonie těchto elementů nám dává NEPODMÍNĚNOU svobodu, radost, moudrost a vyrovnanost, spokojenost, důvěru a jistotu.

Pokud jsou toto i Vaše hodnoty, které stojí za to rozvíjet, nemusíte čekat až do konce roku. Stačí se UŽ TEĎ ZDARMA přihlásit k odběru článků a všech 5 sborníků všech 5 elementů a to ZDE. S přihláškou dostanete ZDARMA sborník elementu KOV o tom, kde hledat svou vnitřní sílu. Hotový je také již sborník elementu DŘEVO (Rozhodněte se, jaký život chcete žít) a OHEŇ (Najděte v životě tu opravdovou radost)

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Země se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Co Vám brání pohnout se z místa?

 1. anitraM napsal:

  Čím sme starší, tým viac lipneme na zaužívanom a osvečenom spôsobe, aj keď nefunguje na 100%, ale nejako si poviem, že sme spokojný a ego uvedie veľa dôvodov prečo zotrvať. Už roky hľadám inú prácu a vždy sa nájde niečo , čo ma utvrdzuje v tom, že mám zostať tam , kde som…doma som už o 15.00, nenarobíš sa, máš svoje pohodlie, sama si určuješ ako budeš pracovať…a iné, jedniná nespokojnosť je plat. Vidím, že je to aj strach, či zvládnem nové nasadenie, podmienky prácu, aj keď viem, lebo som šikovná, prispôsobivá, technicky a manuálne zdatná a ak idem na pohovor, vnútorne si vravím, že asi by bolo lepšie, keby ma nevzali, lebo znova zhodnocujem svoje pro a proti. Tým si vlastne vytvorím podmienky k neprijatiu.
  Vnútorne príde hlas, že to zvládnem , budem spkojná, prídu nové výzvy, ale ego prehluší a pekne ma posadí naspäť na stoličku s protestom zmeny.

  Ovláda nás strach…čo ak… a toto je problém väčšiny ľudí..keď som urobila šoferák, vtedy ak sa blížila hodina, kedy som mala ísť domov..brucho mi zvieralo a vyskaokvali otázky, či zvládnem vycúvať ako sa doopravím, ale začala som to ignorovať a nepripúšťať si..dala som na intuíciu, že to zvládnem, alebo som si posilnila solar ohňam, či energiou 4. čakry, aby sa energia rozprúdila a vyladila a ja som bola naplnená pokojom a mohla fungovať. A toto zabralo.

  Ak sa chceme pohnúť z miesta, treba vytvoriť pevný zámer, lebo bez zámeru sa tam nedostaneme. Viem to a verím,že raz sa mi to podarí a budú aj vhodné podmienky pre realizáciu, lebo už nebudem počúvať ego…ale riadiť s atým, čo cítim.

  • avespasseri napsal:

   Strach má ohromnou moc nás zastavit. Je to ten pocit, že ztrácíme půdu pod nohama. Že přicházíme o jistotu, kterou jsme měli. Možná byla tak trochu zatuchlá, ale je to ta naše jistota. Na tento pocit ztráty půdy pod nohama se mi osvědčila Pema Chodron, která právě na tohle téma nejistot hodně píše a dává různé praktické rady, co s tím. Ale vždycky to je nakonec o tom před tím strachem neutíkat. Vědět, že to má smysl. Že to člověka osvobodí. Kdysi mi přišla taková vize rozevřené jámy a kyvadla. Jámy nejistoty a kyvadla touhy a strachu. Čím hlubší jáma a větší nejistota a čím déle do ní hledíme, tím víc se kyvadlo houpe a tím níže je ten hororový hrot, který hrozí, že nás roztrhá. Znáš ten horor E.A. Poa Jáma a kyvadlo?? Psala jsem tady o tom kdysi i s ukázkou z filmu :-) Touha nás trápí (třeba touha najít si tu novou práci, která nás pronásleduje) a strach nás taky pak rozežírá a jedno navazuje a umocňuje druhé. Tak dlouho, dokud se člověk buď nevzdá té touhy a neřekne si: „Kašlu na to, co hledám lepšího, takhle je to OPRAVDU Ok“, nebo „Tak, už mám toho strachu dost, jdu prostě do toho a chci novou práci a hotovo :-„

 2. Sedmi napsal:

  Diky, popremyslim…

 3. Pingback: Jít tam, kam mě srdce táhne… | Žít je umění

 4. Pingback: „Listopadový písně“ jsou vždycky tak trochu dramatické… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s