Chudák Zeman…

… každému člověku bych přála prožít poslední léta svého života v pohodě a klidu.

A ve zdraví.

Každému člověku bych přála, aby se mohl věnovat svému zdraví. Aby nemusel do práce, když je nemocný. Ať již chřipkou, nebo neduhy stáří.

Jednou z nejnáročnějších a nejzodpovědnějších prací je práce prezidenta republiky.

Prezident České republiky možná nemá ze zákona tolik pravomocí jako například prezident USA. Ale je to nejvyšší post v republice. Člověk, který jej zastává, jej zastává 24 hod denně. Se vším, co to obnáší. Se všemi povinnostmi, se všemi stresy, se vší zodpovědností. To není lehká nálož ani pro muže v nejlepších letech, kteří se často vracejí unavení z práce a těší se na víkend…

Postavit nemocného starce na roveň dravcům evropské a světové politiky v plné formě je jako postavit potácejícího se vysloužilého úspěšného boxera do ringu se svalovci. Obávám se, že pravděpodobnost, že rozhodne byť jen jediné kolo ve svůj prospěch, hraničí s naivitou. Tam nahoře se už dávno hraje jiná liga.

Škoda těch dalších zbytečných let na Hradě. Každý starší člověk, který se sotva drží na nohou, by si zasloužil místo funkce spíš dlouhodobý pobyt někde, kde by mu pomohli se na ty nohy zase postavit, aby se netrápil. Už jen pro to, co všechno už v životě dosáhl. Nebo by si alespoň zasloužil onen příslovečný klid a nohy v teple. Ale rozhodně si žádný člověk nezaslouží skončit právě takhle…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Chudák Zeman…

  1. Pingback: Leden – pro všechny, kdo mají někdy chuť se na všechno vys… | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s