Návraty – Tam, kde nic neuvidíte – aneb do Barcelony bez cestovky

 

Také jste si už všimli, že se blíží léto? Můj plán s cestou na Srí Lanku zatím bohužel stojí (ale určitě se zas rozjede – snad dřív, než se všichni zájemci rozjedou do jiných koutů světa :-)). Tak jsem se zatím rozhodla připomenout jednu mou cestu do Barcelony s rodinkou. Třeba Vás naše peripetie pobaví. Třeba Vás do Barcelony nalákají. Tedy pokud se mnou nepojedete v létě na tu Srí Lanku :-)

Pokud rádi sbíráte navštívená místa a odškrtáváte si města a památky, které jste na dovolené viděli (a vyfotili), a nejste ani barcelona IIzvědaví, jak úplně jinak je možné vidět jedno jediné město, pak toto není článek pro Vás. Nemohu nabídnout kompaktní zážitek z Barcelony, které nabízejí cestovky, návštěvu nejnavštěvovanějších míst a konec výletu u zpívajících fontán. Turista, který si chce užít cizí město svobodně a po svém (navíc se sedmiletým dítětem a v krátké době) musí spoustu vymožeností cestovek obětovat a jen doufat, že to bude stát za to.

Ale jak jsem psala zde, můj dětský vzor byl (a stále je) Kara ben Nemsí (alias Old Shatterhand), který se rozhodně nevozil po Egyptě se skupinou Němců na luxusní lodi a nepozoroval Egypt nezúčastněně jako vědec, ani oddechově jako divák v kině, ale naučil se arabsky, našel si přítele, vzal koně a zbraně a šel prožívat dobrodružství.

Jak říkal, dobrodružství je něco, co na Vás čeká na každém rohu, stačí se mu jen otevřít. Tak hurá do víru velkoměsta!

Z Lloret de Mar vedou do Barcelony dvě cesty – jedna kratší přímým autobusem a druhá delší autobusem do Blanes a z Blanes pak vlakem do centra Barcelony (nám. Catalunya). Autobusy jezdí párkrát za den, vlaky (a navazující autobusové přípoje) každou půl hodinu. Protože po 24hodinové jizdě autobusem do Španělska jsme autobus už nechtěly ani vidět (a protože poznávat Barcelonu pod vlivem sedativ kinedrylu také není nic moc), zvolily jsme variantu bus + vlak. Společnost Pujol Vám na autobusovém nádraží v Lloretu prodá zpáteční jízdenku (včetně jízdenky na vlak) za necelých 15 euro.

Dcera je malá a posledních pár dnů tady ve Španělsku chodí výrazně pozdě spát (to jsou samé procházky, flamenca atd., že…), tak jsme se rozhodly netahat ji z postele před sedmou ráno. Čímž se nám dále výrazně krátí čas, který budeme moci návstěvě Barcelony věnovat, abychom se vrátily do hotelu včas na večeři.

Takže plán zněl: La Rambla, Akvárium, šílený kostel Sagrada Familia od Gaudího a bláznivé Gaudího domy.

Zda jsme to zvládly a v jakém psychickém stavu (také šílené?), nebo zda jsme nakonec opravdu nic neviděly, ale zato si Barcelonu dost užily i bez toho, o tom zase příště…

Tam, kde nic neuvidíte II…

Reklamy
Příspěvek byl publikován v rubrice DĚTI - ROZVOJ OSOBNOSTI, Na cestách se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Návraty – Tam, kde nic neuvidíte – aneb do Barcelony bez cestovky

  1. Sedmi napsal:

    Moje srdcovka :)

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s