Březnová slepá místa…

Duben už je v rozpuku a já pořád nesepsala, co děsného či krásného mě v březnu potkalo. Co mě březen vzal a dal. Až se budu na konci roku ohlížet (a já budu, jako každý rok), takhle by v březnu zela díra skvící 1/12 :-) A to by byla velká škoda, mít v tom obraze slepá místa obzvlášť když teď zjišťuju, jaký vlastně byl…

Když se tak probírám březnovými událostmi, která jsem poctivě každý týden zaznamenávala, musím napsat, že březen byl fajn měsíc :-) 

  • Podařilo se mi konečně (po více jak roce!) sepsat plánovaný rozhovor o čchi kungu s naším hlavním instruktorem Pavlem Simonem (Chcete vědět, proč vůbec cvičit čchi kung? Zeptejte se někoho, kdo ho už 20 let cvičí.). Právě Pavel Simon je ten, díky kterému se čchi kung ve stylu Orel v hnízdě dostal z Velké Británie k nám. Včetně jeho mistra Ješe Gyatso, kterého sem 6x do roka láká :-) Pro mě Orel znamená moc a jsem ráda, že je tady oba máme. Člověk zjišťuje, že nalézt v životě pohodu (uvolnění), vášeň (energii) a radost (klid mysli), je vlastně velmi jednoduché. Že k tomu nepotřebujete žádný zázračný zásah zvenčí.  Ale chce to cvičit, cvičit, cvičit…

  • Podařilo se mi nějakou tu dobu držet detoxikační program (Jarní detoxikace po všech stránkách). Původně jsem tedy měla v plánu jarně detoxikovat celé jarní období DŘEVA, ale bohužel. Tohle se mi nepovedlo. Ale za každý týden odlehčení je mé tělo určitě vděčné :-) A k celému programu se ještě určitě vrátím. Stále tam na mě čeká…


  • Podařilo se mi Proměnit svůj týden v něco mimořádného.  Konečně jsem udělala rozhodnutí, kolem kterého jsem roky kroužila. Obávám se ale, že od té doby se sice ve své šíři tak nějak začalo rozplývat. Ve své hloubce tam nicméně pořád je. Něco se přece jen zlomilo. A kdyby, stále mám ten zápisníček s růží, kde to mám všechno krásně podchycené – proč a jak. Co vlastně chci. Nemám už nač se vymlouvat :-)

  • Důležitou součástí onoho rozhodnutí bylo popasování se s Egem. A jeden zásadní objev. (Ego je vymakaný destruktivní mechanismus, který se tváří jako anděl ). Ego bylo ostatně hodně důležité téma několika týdnů elementu DŘEVO. Pátrala jsem kvůli němu hodně hluboko v sobě. Psala jsem kvůli tomu i do USA :-) Ale odpověď jsem stejně nakonec musela najít v sobě :-) A navzdory svému Egu to rozhodnutí, o němž je výše řeč, udělat.

  • A možná díky té detoxikační práci na mnoha frontách jsem pak zažila tu radost. Radost, kterou ve Vás vyvolá něco, co jste fakt nečekali. (Dar, který neočekáváte, udělá největší radost). I tato radost sice už bohužel taky vyprchala. Je to velká škoda. Nicméně každá radost je v nás, abychom se k ní mohli vrátit, a připomínat si ji. Čerpat z toho, co přinesla. A to já rozhodně budu. Tak, je to snazší než se vracet k detoxikačním dietám, ne? :-)

Jak je vidět, březen mi přinesl poznání, radost a to nejdůležitější rozhodnutí v mém životě. Rozhodnutí o tom, jaký život chci žít. Právě v to jsem v tom jarním období rozhodování, jaká semínka chceme tento rok sázet, doufala :-) A ukázal mi, kde je třeba vytrhávat onen pomyslný plevel, který ta semínka chce zadusit…

A co ten Váš březen? Přinesl Vám něco, k čemu se můžete vracet a na čem stavět? Něco, nač by bylo rozhodně škoda zapomenout, abyste mohli jít dál a nemuseli něco podobného zažít znovu? :-) Nějaká semínka, která můžete zalévat? Vědomí nějakého plevele, který je potřeba vytrhávat??

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Měsíční shrnutí se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Březnová slepá místa…

  1. Pingback: Také si píšete knihu svého života? (2. díl) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s