Kde hledat to nezničitelné v nás? (MC2)

Jak se Vám líbil minulý článek série? (V našem dětství se neskrývají pouze traumata, ale i poklady. Už jste je odhalili?) Ještě jste ho nečetli? Chyba – je to totiž začátek celé cesty od poselství našich dětství k nepodmíněnému štěstí. 

První článek se věnoval pokladům skrytým v našem dětství, a tomu, proč tak často zůstávají v naší dospělosti skryty. Abychom dokázali žít opravdu naplno (tj. svobodně), další kroky na té naší cestě nás zákonitě musí zavést tam, kde leží to nezničitelné v nás. Jinak zůstaneme schovaní v té naší bezpečné kukle a v onoho barevného motýla se nikdy neproměníme!

Pojďme se tedy podívat, co to znamená žít naplno, a jak na to

Tématy třetí a čtvrté kapitoly mé druhé knížky Vdechněte život poselstvím svého dětství jsou právě nejrůznější pohledy na to, co to znamená žít naplno. A jak v sobě najít to nezničitelné v nás.

Často máme dojem, že žít naplno znamená cestovat, najít práci svých snů a díky ní vydělávat natolik, abychom si mohli pořídit krásné bydlení a všechny ty nejnovější technologické hračky. Že žít naplno třeba znamená mít hezké vztahy se svými rodiči, dětmi, přáteli a partnery. Bavit se, chodit do kina nebo do divadla, nebo tancovat. Prostě užít si radostí života naplno!

Ve třetí kapitole se ale dočtete, že žít naplno může znamenat i něco zcela jiného! A že je velký rozdíl mezi opravdu živoucím člověkem a těmi, kteří jsou spíš živými mrtvými. Víte, jak jste na tom Vy? 

Ve třetí kapitole najdete test, který Vám na konci každého dne může říci, jak jste ho prožili. Zda naplno, nebo spíš jak ten zombie nebo upír! (Pozor: většina, která si ho dělala online, skončila mezi zombie :-) Troufnete si na něj tedy?)

 

Smrt je jako láska

Mottem celé kapitoly je pak podivuhodný výrok: „Člověk se nesetká se životem, dokud se nesetká se smrtí”. Obsah této kapitoly totiž vznikal v době, kdy kolem mě smrt kroužila. A poukazovala na to, čeho všeho se člověk musí vzdát, aby v sobě nalezl tu opravdovou svobodu!

Smrt v tomto pojetí není ta černá a smutná, ale ta, kterou můžeme požádat o pomoc a oslavit ji, kdykoliv potřebujeme překonat to, co nám brání v rozletu!

Ta knížka je prostě jiná. Stejně jako v první kapitole jsme v dětství hledali spíš poklady než traumata a v druhé kapitole jsme objevili, že svoboda znamená něco jiného, než co jsme si celá léta mysleli, třetí kapitola poukazuje na to, že ani smrt není to, čeho bychom se měli bát. Ač setkání se smrtí je velmi náročné (v e-knize najdete i článek- reakci – na sebevraždu mé kamarádky a její pohřeb).

Nicméně ten strach je zcela oprávněný. Vzdávat se toho, co milujeme, není snadné. Ale jak v knížce píšu:

Aby člověk mohl opravdu milovat, tj. nepodmíněně, musí vstoupit do onoho prostoru nepodmíněného. Do světa vnitřního klidu, pravdy, harmonie a respektu. A to bez smrti (všeho toho, čím své štěstí podmiňujeme) prostě nejde!

Co tedy s tím? Jak unést tu bolest takové smrti?

Tomuto tématu se věnuje celá čtvrtá kapitola. Zavede Vás do 5 okamžiků v mém životě (a v různých koutech světa), kdy jsem právě na dně zoufalství objevovala to, co není možné zničit.

  • Klid uprostřed bouře.
  • Přijetí tam, kde jsem byla odmítána.
  • Svobodu uprostřed osamocení.

Snad Vám ty příběhy, které se v průběhu let objevovaly zde na blogu, budou inspirací a povzbuzením. Znamením, že trápení může opravdu být dar, jak o tom píšu ve svém stejnojmenném ebooku.

Někdy by člověk neřekl, co všechno může v těch těžkých chvílích objevit!

Na konci obou kapitol najdete, jako vždy, otázky, které Vám budou pomáhat nalézt tu svou cestu k naplněnému životu a tu svou cestu k tomu nezničitelnému v nás. V těch náročných okamžicích Vás možná podrží, pokud je budete mít po ruce, a ukáží Vám, kde hledat to světlo v temnotě. K tomu, abyste naplnili ty své OPRAVDOVÉ, NEJHLUBŠÍ SNY potřebujete nejdříve najít vnitřní sílu, kterou nezlomí nic, s čím se na své cestě za svými sny můžete setkat…

A v okamžiku, kdy to nezničitelné v sobě alespoň na chvíli zahlédnete, budete připraveni poznat opravdovou lásku a vše, čím nás umí obdarovat! Ale o tom zase až příště…

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized, VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

5 reakcí na Kde hledat to nezničitelné v nás? (MC2)

  1. Pingback: V labyrintech lásky je velmi snadné se ztratit (MC2) | Žít je umění

  2. Pingback: Někdy je všechno jinak, než jsme si mysleli… (MC2) | Žít je umění

  3. Pingback: Někdy je to, co považujeme za cestu ke změně, prachsprostý vzdor, který nevede nikam (MC2) | Žít je umění

  4. Pingback: Ten poslední krok ke štěstí… (MC2) | Žít je umění

  5. Pingback: Co srpen dal? A co vzal? Mně? (I Vám??) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s