Někdy je to, co považujeme za cestu ke změně, prachsprostý vzdor, který nevede nikam (MC2)

Vítejte u pátého článku ze šestidílné série o cestě k naplnění poselství našeho dětství a naplnění našich nejhlubších snů. Ano, už se chýlíme ke konci.

  • Objevili jsme, že se v nás skrývají poklady, ale my jim nedovolíme se projevit (1. článek).
  • Že žijeme jen napůl, víc mrtví, než opravdu živí (2. článek).
  • Hledali jsme kde najít to nezničitelné v nás, abychom mohli žít s vnitřní vášní, odvahou a radostí. A skutečnou, svobodnou láskou (3. článek).
  • A v minulém článku jsme narazili na to, že často je všechno úplně jinak :-) A že bez důvěry se nedobereme té skutečné motivaci, která nás přirozeně dovede tam, kam máme jít (4. článek).

Teprve když jsme došli až sem a naučili se vnímat, že máme jiné možnosti a jiné schopnosti, se můžeme pustit do změn, které budou stát za to!

Do změn, které nevycházejí ze vzdoru proti tomu, co je, ale z přijetí. Není to snadné, je to úplně jiné, než známe. Ale po tolika letech dnes už mohu říct, že „to známé“ tak tak nějak nikam nevede :-) Změna a vzdor se staly tématy září a října roku 2016, a proto i obsahem deváté a desáté kapitoly mé druhé e-knihy.  

 

I se změnou je všechno jinak 

Obvykle se snažíme změnit ty druhé. To oni přece za všechno mohou, no ne? To kdyby oni nedělali to či ono, bylo by nám tak skvěle!!

Někteří jdou na to ale z opačné strany. Odsoudí místo druhého sami sebe. Začnou sami na sobě hledat pořád nějaká ta smítka. Snaží se měnit, zlepšovat. Vsadí na pevnou vůli.

Jenže ta skutečná změna nespočívá ani ve změně druhých (či okolností), ani ve změně sebe sama a pevná vůle k ní opravdu nevede.

O tom, co tedy měnit a jak, je celá devátá kapitola :-) Není to snadné, protože si musíme poradit s pár těžkými soupeři (jako je naše mysl nebo naše pokroucená identita, které naše mysl věří). Ale existuje 5 věcí, které bychom si neměli nechat vzít. Za žádnou cenu. Existuje totiž 5 důvodů, proč je celá společnost (a my jako její součást) v krizi… i o tom je devátá kapitola.

Nepleťme si cestu za změnou se vzdorem

Jak píšu v desáté kapitole, vzdor je přirozený, ale naivní. Vzdor je často jen ztráta času. A člověk kvůli vzdoru může přijít o spoustu cenných věcí. Někdy je vzdor však zcela legitimní a snažit se ho odmítat a bojovat proti němu, je jakýmsi vzdorem na druhou :-)

Jak tedy vypadá ta skutečná změna? A jaký vzdor je legitimní? A jak tedy poznáme, že překážku na té naší cestě máme obejít, místo abychom se proti ní postavili a překonali ji?

To není na krátký článek, to je na celých ca 40 stran mé nové knížky :-) A ještě mnohem víc, protože to souvisí i s Egem. S tím, co Ego je (či není), a jak dobře se umí maskovat. Ale o Egu a o tom, jak skrze něj proniknout do toho Jiného světa, kde se dá najít ono nepodmíněné štěstí, bude zase další článek…

Příspěvek byl publikován v rubrice VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na Někdy je to, co považujeme za cestu ke změně, prachsprostý vzdor, který nevede nikam (MC2)

  1. Pingback: Ten poslední krok ke štěstí… (MC2) | Žít je umění

  2. Pingback: Co srpen dal? A co vzal? Mně? (I Vám??) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s