Ten poslední krok ke štěstí… (MC2)

Už je Vám jasnější, co to vlastně opravdu znamená naplnit své sny?? Že vše může být jinak, než jak to známe (změna, motivace či svoboda), a co všechno k té opravdové změně potřebujeme?

Čeká nás tedy poslední článek ze šestidílné série o cestě k naplnění poselství našeho dětství. Objevili jsme, že se v nás skrývají poklady, ale my jim nedovolíme se projevit. Chybí nám svoboda to udělat. (1. článek). Objevili jsme, že ve vší té snaze jít si za svými sny žijeme jen napůl. Víc mrtví, než opravdu živí (2. článek). Hledali jsme kde najít to nezničitelné v nás, abychom se mohli otevřít, osvobodit a žít s vnitřní vášní, odvahou a radostí. A skutečnou, svobodnou láskou (3. článek). Narazili jsme na to, že často je všechno úplně jinak :-) A že bez důvěry se nedobereme té skutečné motivaci, která nás přirozeně dovede tam, kam máme jít. K tomu, co nás opravdu uspokojí. (4. článek). A v minulém článku jsme zjistili, že někdy si pleteme tu skutečnou cestu ke změně s pouhým vzdorem (5. článek)

 

Před námi a nepodmíněným štěstím už stojí jen jedna překážka. Naše Ego.

Někteří by ho chtěli úplně zničit. Jiní se ho zase zastávají. I v tomto ohledu se na to dívám dost jinak. Je potřeba ho utišit jako malé vyděšené dítě. Čím pozitivněji silnější Ego je, tím snadněji se to udělá. Ani tady není dobré pustit se ve snaze o změnu do vzdoru a boje…

Ego a jeho různé podoby a následně různé cesty k tomu nepodmíněnému štěstí jsou tématy posledních dvou kapitol (jedenácté a dvanácté) mé druhé e-knihy Vdechněte život poselstvím svého dětství. 

Uvážíte-li, že co kapitola, to měsíc a téma, které mi v tu dobu vstoupilo do života, pak můžete říct, že listopad byl nejspíš docela dramatický (podobně jako vzdorný říjen), zatímco prosinec byl pohodový šťastný měsíc.

A ano, bylo to přesně tak. I o tomto propojení a symbolice každodenních událostí se můžete v úvodech jednotlivých kapitol/měsíců v mé druhé knížce dočíst. Naučit se takovou vazbu vnímat je velmi užitečné. Právě v těch chvílích, kdy má člověk pocit, že je všechno špatně. Ono totiž třeba není… možná dostáváte jen námět na ten svůj vlastní dobrodružný román :-)

A jak je to tedy s tím Egem?

Pochopit a vypořádat se s ním je ten nejtěžší krok na celé cestě. A spousta lidí ho nikdy neudělá, protože Ego souvisí s našimi strachy (a potažmo touhami ten strach nějak umlčet).

Ego si vždy najde cestičku, jak Ego ubránit :-) Vzpomínáte na onu symboliku jámy (nejistoty) a kyvadla (strachu a tužeb)?? A kdo se chce vzdát toho, co tak chcete, a jít tam, kam se jít bojíte? Ta skutečná, nepodmíněná svoboda a s ním i to nepodmíněné štěstí ale leží právě za touto propastí… je třeba ji překlenout…

 

Jak tedy na Ego?

V předposlední kapitole mé knížky najdete podrobný popis toho, jak Ego vnímám, a jaké podoby může nabývat (jinové či jangové). A také spoustu otázek, které Vám mohou pomoci to své Ego prokouknout a zjistit, zda Vás nemá ve své moci, a do jaké míry. Ono se totiž velmi rádo maskuje :-)

Kdykoliv se nám podaří dostat své Ego pod svou nadvládu a nenechat se jím smýkat, pocítíme závan autentičnosti. To je ta naše přirozenost. Spontánní. Svobodná.

Je možné se dostat za Ego. Tak nějak bez boje a násilí.

Stačí se naučit dívat na svět neduálně. I o tom je jedenáctá kapitola :-) Zařadila jsem tam totiž článek, který se v původních magazínech Aves, ze kterých celá e-kniha vznikla, nenacházel. A to místo jednoho, který by byl v knížce podruhé.

neduálním vnímání, které mě osobně velmi ovlivnilo a ovlivňuje, jsem začala psát teprve nedávno. A právě článek o něm teď naše své místo i v knížce…

V okamžiku, kdy proniknete skrz paradoxy za onen duální svět, začnou pomalu odpadat slupky konfliktů. Jeden za druhým. Například zjistíte, že existuje i jiná možnost než útok, nebo útěk…

 

Teorie je teorie, ale v praxi to nefunguje

Tolikrát už jsem něco takového slyšela! Celý můj blog a všechny mé online aktivity (kurzy zdarma i ebooky a knížky) ale nejsou o teoriích. Je to jedna velká praxe :-) Můj život, mé otázky, mé prožitky a mé odpovědi. Skrze blogové články, které v knize v upravené podobě jsou, máte možnost nahlédnout přímo do těch chvil, kdy jsem si nevěděla rady a svůj blog jsem využívala jako rádce. Sedla jsem, začala jsem psát a nakonec vyplynulo něco, co mně osobně pomohlo. Otevřelo mi nové obzory, uklidnilo mě, posunulo mě dál.

Snad právě tato autentičnost pomůže i Vám. Snad Vás inspiruje hrát si se svým životem podobně, klást mu své vlastní otázky a dostávat na ně své vlastní odpovědi a dešifrovat si je po svém. Můžete se (zdarma) i přidat do projektu STROM ŠTĚSTÍ a týden za týdnem se učit se Životem komunikovat. 

A v poslední kapitole celé knížky jsem pak popsala ty své „cesty k nepodmíněnému štěstí”,  které jsem pro sebe objevila a které mi už delší dobu fungují. Na úrovni těla, mysli, energie i symboliky. Nemusíte je následovat. Berte je spíš jako ukázku toho, že ty cesty existují. Že nemusíte skončit jen u čtení teorií a zbožných přání. Ale chce to čas a věnovat svou energii i něčemu jinému než čtení teorií a zbožným přáním :-)

Přeji Vám na té cestě za poselstvími Vašeho dětství a nepodmíněným štěstím, radostí a láskou, hodně moudrosti, vnitřní síly a důvěry a svobodnou motivaci.

Příspěvek byl publikován v rubrice VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Ten poslední krok ke štěstí… (MC2)

  1. Pingback: Co srpen dal? A co vzal? Mně? (I Vám??) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s