Také si píšete knihu svého života?

Vlastně všichni si ji píšeme. Jen ji obvykle nemáme černé na bílém a obvykle si jen matně pamatujeme děj a zápletky jednotlivých kapitol – let – našeho života.

Je to podobně jako s knihou nebo s filmem po mnoha letech. Víme, že jsme u toho byli. Víme, jaké emoce to v nás vyvolávalo. Zda to byla spíš komedie, nebo tragédie. Ale pokud nebyla daná zápletka z těch pár, které utkví v paměti, nepamatujeme si z vlastního života vlastně nic moc… jen se tak vezeme na jeho proudu a buď se nám zrovna líbí, nebo se s ním snažíme bojovat. Tak nějak automaticky… tak nějak jako roboti

Když jsem si před 20 lety začala psát na té své pouti, jak jsem svou cestu za svobodou nazvala, deník, získaly zápletky mého života trochu hmatatelnější podobu. Ale přiznejme si to – ačkoliv jsem kolikrát chtěla, málokdy se stalo, že bych některý z těch mnoha deníků vzala a prolistovala ho. On taky můj rukopis k tomu dvakrát neláká :-)

Ale od té doby, co si píšu blog, týdenní, měsíční a roční shrnutí, je tak jednoduché všímat si všech důležitých zápletek (a lekcí) mého života :-) Každý rok navíc dostal svůj symbol – Dar (2014), Freddy Krugger (2015), Sněženka (2016), Depeche Mode (2017).  Sting ve své písni The book of my life krásně popsal, co všechno ve své knize života všichni máme…

Jak se zatím odvíjí kapitola roku 2018?

Kdykoliv chci vzít svůj osud mnohem víc do svých rukou – ta vesla, nebo to kormidlo plavidla, na kterém se plavím – obvykle se někdy po létě ohlížím zpět. Nejde ani tak o to, abych své plavidlo někam směřovala. Už dávno ne. Takové ty sny, o kterých spousta lidí sní, jsem si už splnila a to štěstí, o kterém já sním, mi stejně nepřinesly. Jen uspokojení nějaké touhy a zážitky, ze kterých dnes na své cestě čerpám. Pomáhají mi. Ukazují mi cestu.

Jde spíš o to zahlédnout kudy ta řeka Života vlastně teče. Připravit se na případné peřeje a vodopády. Nepodlehnout snaze tu loď zastavit, obrátit nebo nějak nasměrovat tam, kam bych si já sama přála radši plout. Připomenout si, co jsem vlastně kdy OPRAVDU chtěla a jaké následky mělo, kdykoliv jsem začala hloupě s tím kormidlem hýbat. Mít svůj život/to kormidlo pevně v rukou totiž vyžaduje hodně moudrosti. 

Kam mě směřovaly první 4 měsíce roku 2018? O tom příště…

>> 2. díl najdete ZDE <<

Příspěvek byl publikován v rubrice Měsíční shrnutí, Uncategorized se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 reakce na Také si píšete knihu svého života?

  1. Pingback: Také si píšete knihu svého života? (2. díl) | Žít je umění

  2. Pingback: Co s sebou odválo září… | Žít je umění

  3. Pingback: Na to nemám a s tím se nesmířím aneb 12 drahokamů roku 2018 | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s