Říjnem do výšin i hodně dolů…

Říjen byl hodně zvláštní měsíc. Přinesl velké vzepětí inspirace a dojetí. Obavy i velké usebrání, které pomáhalo ty obavy mírnit. A chvílemi úplně rozpustit. A také velké zklamání a hněv. Pochopení a odpuštění. A velký otazník v mé hlavě… 

A také Ruperta Spiru :-)

 

V říjnu mě to táhlo k videím Ruperta Spiry, mého oblíbeného neduálního učitele

Ta videa jsem pak zpracovala do několika článků:

Každý z nich rozhodně stojí za přečtení, pokud se tedy rovnou nechcete dívat na všechna ta videa, kterými jsou inspirována :-) V říjnu jsem nakonec sestavila i celou stránku o Rupertovi s odkazy na články a videa v češtině:

Rupert Spira česky – poznejme uznávaného neduálního učitele i my. 

Rupert Spira mi v říjnu hodně pomáhal. Připomínal mi to, co sice vím, ale nač se tak často zapomíná. Uklidňoval mě. Ujišťoval mě, že to, jak věci vnímám, je pravda – protože on to umí tak krásně logicky a jasně podat, že i Váš rozum přijme poselství Vaší intuice. 

Rupert Spira se dokonce stal hrdinou jednoho z prvních blogových článků na mým angličtinářských stránkách Radost z angličtiny. Jestli se chcete naučit rozumět jeho videím bez té ubohé berličky českých překladů (které nikdy nepostihnou to, co je opravdu řečeno), mrkněte se na rozbor první části animovaného videa o tom, proč trpíme (Proč se tak trápíme? Naučte se anglicky s Rupertem Spirou.)

 

Rupert Spira pomáhal i v tom, co pro mě bylo v říjnu nejnáročnější

Na samotném začátku října mě upozorňoval, že zdrojem našeho utrpení je myšlenka „já nechci” (Vzdor versus mantra „Nepotřebuji nic jiného). A na začátku října se mi ještě docela dařilo :-)

Druhý říjnový týden jsem začala zpracovávat ty hory Spirových videí a učila se zvykat na to, že je snadné milovat, když Vám život snáší modré z nebe, ale opravdová láska miluje i to, co většina lidí dvakrát v lásce nemá (Láska, se kterou neseme svůj kříž.):-)

Druhé dva týdny byly ve znamení čchi kungového víkendového semináře, kde jsem měla poprvé fungovat jako lektorka. A byl to úžasný zážitek.

Jeho ozvuky najdete v článcích Meditace – co to je a co to fakt není (kdyby Vás třeba zajímalo, jaký je rozdíl mezi meditací a relaxací, která se často za meditaci vydává) a Když jde člověk vlastní cestou, může někdy narazit (kdyby Vás zajímalo, jak poznáte, že si prostě jen nestojíte tvrdohlavě na svém, když chcete jít proti proudu v dojmu, že Vy nejste ty ovce).

 

Poslední z článků pak připomínal, co nás ještě do konce roku čeká

A bude to dost zajímavé. Blíží se totiž zima a tím období, kdy se můžeme věnovat v klidu sami sobě. Nejen se opečovávat, ale otevřít se tomu, nač obvykle nemáme přes celý rok ani čas, ani chuť se pořádně podívat – na to, čeho se bojíme. Co nás omezuje. Odkud pramení to, že raději stojíme na místě, než bychom vyrazili tam, kde by nám bylo líp.

A Halloween k setkávání se strašidly nestačí :-)

Pozvánku do zimního období elementu VODA v rámci ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ najdete v článku Strach je dar.

Příspěvek byl publikován v rubrice Měsíční shrnutí se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Říjnem do výšin i hodně dolů…

  1. Pingback: Na to nemám a s tím se nesmířím aneb 12 drahokamů roku 2018 | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s