Adventní zamyšlení II – Proč Vánoce čím dál víc nesnášíme, jak se zdá??

Využili jste 1. adventní týden naplno? Tím tedy nemyslím, jestli máte dost vygruntováno, napečeno a nakoupené nějaké dárky…

Zapomeňte prosím na to, že Vánoce jsou dřina. Fakt. Zapomeňte na to. Přestaňte si už konečně klást také tu otázku, kterou jsem nedávno zaslechla v TV, zda jsme pod nějakým komerčním diktátem. Kdy jindy než o Vánocích si můžeme uvědomit, že vše závisí jen a jen na našem vlastním přístupu!

Máte na vybranou a můžete si vybrat už teď a nečekat další týden – buď si najdete něco, díky čemu si budete předvánoční i vánoční období užívat, nebo si je zošklivte. Když chcete. Vánoce samy ale za nic nemohou. 

Vánoce jsou jako letmý záblesk. Jako hvězda na obloze. Dokáží být magické, stejně jako stromeček na obrázku. Není skutečný, ale světlo ho právě vykouzlilo na pozadí temnoty. Není to úchvatné??

Tou úvodní větou jsem měla spíš na mysli, zda jste si užili 1. adventní týden naplno? A můžete se třeba vrátit k onomu 1. adventnímu zamyšlení z minulého týdne a k závěrečné otázce v něm, nad kterou rozhodně stojí za to se zamyslet. Nebo k článku o tom, že předvánoční úklid nemusí být nudná povinnost, ale v hravé feng šuej podobě se může proměnit v něco mnohem zábavnějšího :-)

A naplno jste mohli využít i můj první adventní dárek (a možná i 50 % slevu navíc) a začíst se do poselství svého dětství. Začetli jste se?? A co jste objevili??

 

Ukradené vánoční kouzlo

Možná jste objevili to ukradené vánoční kouzlo?? Pokud jste kdy měli jako děti příjemné Vánoce, proč už je nemáte?? (A ne, fakt to není tím „komerčním shonem”, na TOHLE nevěřte.)

Pokud už ve Vašem dětství chyběl ten magický nádech vánočního období, je pochopitelné, že ho v dospělosti jen těžko hledáte. Pokud máte na vánoční období nepříjemné vzpomínky z dospělosti, i pak je pochopitelné, že Vám je Vánoce připomínají. Rozchody. Úmrtí.

Ne, nemusíte se na Vánoce povinně radovat.

Nemusíte povinně prožívat štěstí Vánoc.

Ale dovolte si prožít světlo, které Vánoce do temnoty vnášejí. Však to je jejich pravý smysl. To je ta radost, kterou v sobě nesou!

Křesťané hovoří o naději spočívající v narození Ježíše Krista. Možná jste někdy byli na půlnoční štědrovečerní mši a zaslechli jste to tam. U nás máme ten krásný zvyk, že dárky nám nosí sám Ježíšek a ne nějaký Santa Klaus. Je tak pro nás jako ateistický národ mnohem snazší se naladit na tuhle křesťanskou zvěst Vánoc. Obzvlášť ve chvíli, kdy se to dětské kouzlo Vánoc vytrácí.

Jako děti jsme se hlavně těšili na dárky. Jako děti jsme byli okouzlení světýlky a tím tajemstvím, které za objevením se dárků pod stromečkem skrývalo. Je těžké nahradit tohle kouzlo a tuhle nevinnou radost, když dospějeme. Pokud máte vlastní děti, můžete se pro ně magicky stát tím Ježíškem a tu atmosféru prožívat s nimi.

Pokud je nemáte, nebo pokud už i oni odrostli, v čem můžete pro sebe objevit kouzlo Vánoc?? Protože ono tam stále je.

 

2. adventní dárek

I tento týden mám pro Vás adventní dárek. Tentokrát tak trochu vánočně nezvyklý. Ale nezvyklý jen proto, že jsme si zvykli na to umělé vánoční juchání a vnucené šťastné a veselé. Pojďme ale hlouběji a prožijme kouzlo toho největšího daru, kterého se nám v životě může dostat – daru přeměny našeho trápení z něčeho, co odmítáme, v něco, v čem dokážeme najít světlo, naději a sílu a nakonec i tu radost.

Protože není větší radosti na světě než ohlédnout se zpět a zjistit, že to, co nás trápilo, nás už konečně netrápí a nezraňuje, ale naopak. Jsme za to, co se stalo, dokonce i vděční :-) 

Před lety jsem napsala ebook TRÁPENÍ JE DAR. Je to zvláštní ebook. Patří do speciální trojice, která provádí po cestě od trápení k radosti. Zatímco e-kniha Žít je umění milovat je symbolická a poetická a zasahuje člověka přímo, e-kurz Mimoňská cesta do Jiného světa je průvodcem po 10 tématech této knihy, ebook TRÁPENÍ JE DAR prakticky ukazuje na mé vlastní cestě od jednoho velkého trápení k ještě větší radosti, jak se tato cesta může odvíjet i ve Vašem vlastním životě.

Tento ebook, který samostatně prodávám za 100 Kč,  Vám tento týden ráda věnuji ZDARMA. Užijte ho moudře :-) A cestou k němu opět najdete i jednu slevu, pokud si budete dobře všímat :-) Tentokrát již ne 50 %, ale jen 30 %. Sáhněte po ní včas :-) 

Hezký předvánoční čas přeji…

Možnost získat 2. adventní dárek už pro letošní rok 2018 vypršela :-( Do konce letošního adventu ale ještě nabízím další dárky… když zapátráte, jistě nějaký najdete :-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized, Utrpení a láska se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Jedna reakce na Adventní zamyšlení II – Proč Vánoce čím dál víc nesnášíme, jak se zdá??

  1. Pingback: Poslední z drahokamů roku 2018 (prosinec) | Žít je umění

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s