Proč je dobré mít děti (Návraty 2019)

Rodiče malých dětí obvykle vysílají dva různé signály: buď jak strašné je mít děti (A), nebo jak úžasné to je (B). V tomto článku z roku 2013, kdy má dcera ještě byla malinká, přehlížím áčko a kloním se k béčku :-) Najdete tam spoustu důvodů, proč mít děti. Ten, že někdo zdědí Vaše pozemské impérium, mezi nimi tedy ale není :-) 


(photo by: cs:ŠJů

Tak už máme po baby boomu. Přeplněné školky se budou pomalu „vyděťovat“, budou se z nich zase dělat domovy důchodců a rodiče budou zase pro změnu hledat nějakou volnou školu.

Povinnost povinné školní docházky ve mně sice vyvolává vzdorovité reakce  – rodiče mně asi v dětství málo vštěpovali lekci, že povinnost je prostě povinnost a o té se nediskutuje – ale díky Bohu za povinnou školní docházku v období, kdy děti baby boomu pomalu ale jistě míří do škol.

Do školy mi dítě prostě vzít musí.

I když. Nemusí Vám ho vzít zrovna do té školy, která se Vám nejvíc líbí, kterou pro dítě považujete za nejlepší. Nebo kterou považujete za nejlepší pro sebe (s ohledem na místo svého pracoviště). To hovořím ze zkušenosti matek mně blízkých.

Vyzývat v této době (jak se dnes s takovou oblibou pejorativně říká) občany České republiky, aby měli více a více dětí, zdá se býti pošetilé. Jak je jako uživí? Do jaké školky je umístí, když je všude plno a dostávají se kolikrát jen předškoláci? Když rodiče musí pracovat a nemají na chůvy? A kde že vezmou na všechny ty kroužky a drahé hračky pro mladší a mobily pro starší?

A přece, mít děti je (alespoň podle mého názoru) úžasná věc. Proč??

1) můžete se s nimi přenést do dětství, trávit dny na pískovišti, skákat na trampolíně, lést po průlezkách, dívat se na pohádky atd.

2) nemáte čas sledovat TV noviny, a tak je Vám dobře.

3) začnete se na svět dívat očima dítěte a kolikrát si teprve pak uvědomíte, kolik je toho  špatně. I bez TV novin :-)

4) začnete se na svět dívat očima dítěte a kolikrát si teprve pak uvědomíte, jak je život krásný. Každá maličkost.

4) Čím více rodičů, tím větší šance, že se nebudeme chovat stylem: „po nás potopa“. Cizím to klidně uděláte. Vlastním dětem fakt ne…

5) Máte možnost napojit se na dětské nadšení a prožívat ho s nimi. Smát se hloupostem a hrát si.

6) Dostanete vysokou školu z medicíny (očkování, nemoci), potravinářství (složení potravin), chemie (chemické složení potravin), z psychologie (záchvaty zuřivosti), pedagogiky (čeština a matematika) a hlavně z TRPĚLIVOSTI.

7) Máte možnost objevit všechny své slabé stránky a konečně s nimi něco udělat. Protože není nic trapnějšího, než říkat dítěti, že si má po sobě uklízet hračky, když vy samy nemáte uklizeno, nebo mu vykládat o zdravé stravě, když jste si zrovna dala s kamarádkou v kavárně zákusek. A ve „špajzce“ máte fůru tyčinek, až Vám zas Vaše dítě půjde na nervy :-) O tom, že dítě je opička, která nejradši imituje to, co je vaší největší chybou, o tom ani nemluvím.

Těch důvodů, proč mít dítě, je spousta. Leč mně teď žádný další nenapadá…

Třeba napadne Vás??Dětství je mé oblíbené téma. Právě díky mateřství jsem totiž zjistila, co všechno se v našem dětství skrývá (pozitivního). A co stojí za to nechat znovu vyplout na povrch. Aniž bychom čekali na své vlastní děti, aby nám v tom pomohli :-) Online kurz Mimoňská cesta do Jiného světa 2 / Poselství dětství Vám zdarma ukáže, co se v našem dětství skrývá, a jak to v sobě probudit :-) Bližší info a možnost vstoupit najdete zde:

Mimoňská cesta do Jiného světa 2 / Poselství dětství

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s