S cestovní kanceláří nebo na vlastní pěst?

Další z článků, které vycházeli v roce 2013, se týkal dovolené. O cestování píši velmi často, protože cestování je konkrétním příkladem té symbolické cesty, kterou podnikáme životem. Cestování je mnohem víc než jen poznávání cizích míst nebo odpočívání na pláži. Když si toho všimnete, budete očarováni stejně jako já :-)


A víte, že je to do jisté míry vlastně jedno?

Ani jedna alternativa Vám nikdy nezaručí jistotu, že budete spát tam, kde jste si to naplánovali, a užívat si dovolené tak, jak jste si to představovali…

A navíc, tuším, že každý beztak již předem ví, která alternativa je pro něj ta pravá. Chcete jet tam, kam chcete Vy, nebo chcete jet tam, kam chce jet organizátor zájezdu? Umíte cizí jazyk natolik, abyste se o sebe v cizině postarali sami? Máte dost času a chuti zjistit si a zajistit si sami to, co by za Vás jinak vyřizovala cestovní kancelář nebo agentura?

Koneckonců, když na to přijde, i alternativa s cestovní kanceláří se může proměnit v alternativu na vlastní pěst. Dříve než se nadějete…

Ale neměla by ta otázka, kterou si člověk před dovolenou klade, znít i jinak než jen kam a s kým?

Co třeba proč?

Abych konečně vypadl z práce a odpočinul si, říkáte? Abych dělal taky něco jiného, než jen spal, jedl a pracoval? Abych viděl, co jsem ještě neviděl… nebo naopak abych znovu viděl to, co jsem již viděl a moc se mi to líbilo? Abych něco zažil, abych něco poznal… konečně? Abych žil, volně, svobodně a s radostí?

Vnímáte, po čem toužíte? Tak to je super, protože hlavně proto na dovolenou jezdíme a neměli bychom na to v tom shonu příprav, v tom lítání po památkách, lovení zážitků, drkocání se po silnicích a povalování na pláži NIKDY zapomínat!

Howgh.Procestovala jsem hodně míst a dosud ráda cestuji. Ale už necítím tu ohromnou touhu vycestovat. A už necítím tu ohromnou touhu co nejvíc v dané zemi poznávat. Toužím po něčem trochu jiném. Po cestě do tak trochu Jiného světa. Nemusím kvůli tomu nikam do zahraničí, ale upřímně řečeno, na dovolené se do něj vklouzává mnohem lépe :-) Dovolená dává poznání té vnitřní pohody a dává sílu v ní potom zůstat i po návratu. A to já miluju. Na tu Mimoňskou cestu do Jiného světa 1 Vás zvu v online kurzu zdarma :-) Na nedualitu se totiž často zapomíná. Kurz začíná nově 1x za 14 dní, tak ho možná stihnete brzy :-) Bližší info a možnost přihlásit se najdete zde:

Příspěvek byl publikován v rubrice Na cestách se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s