Někdy potřebujeme prapodivné věci…

V roce 2013 jsem psala hodně do rubriky Inspirace. Týkala se filmů, písní nebo seriálů a toho, co inspirujícího si z nich můžeme odnést, když nezůstaneme jen na povrchu. Mým nejoblíbenějším seriálem té doby byl Dexter :-) Viděli jste ho taky? Pokud budete mít problém s angličtinou v textu, odkazuji Vás opět na svůj blog Radost z angličtiny. A samotné téma článku se nakonec ukázalo být něčím, co mi zase mělo změnit život… 


Minulou neděli jsme se Dexterovým hláškám moc nevěnovali, ale tento týden, hurá, mi jedna hláška z 5.řady seriálu krásně zapadá do témat, o kterých zrovna píšu.

Náhodička??

Pamatujete si na mé vyznání vůči člověku, který se mi vnutil do života, ačkoliv jsem o to moc nestála? Není tak těžké si to pamatovat. Psala jsem o tom včera :-) V článku o tom, jak těžké je omluvit se.

A co řekl Dexter v páté řadě?

Dexter: „Sometimes partners find us, and as much as we try to push them away,  they work their way into our lives, regardless – until we finally realize how  much we need them.”

Máte také takový zážitek? Také jste zažili vztah – nevztah, kdy Vás někdo přitahoval, ale zároveň jste ho odstrkovali? Partner, který se zjevil ve Vašem životě, buď že on potkal Vás, nebo že se Vám prostě připletl pod nohy? Partner, kterému jste se snažili vyhnout, ale stejně jste do něj pořád někde naráželi? Partner, kterému jste řekli „Ne„, ale on jako by neslyšel? Jako by vnímal to podprahové „Ano„? Partner, který Vás přiměl zapomenout na Vaše strachy, protože jste toužili ze sebe vydat to nejlepší? Partner, se kterým jste se dostávali do konfliktu, jednou nohou jste už byli na odchodu, ale druhá Vás táhla zpět, protože jste věděli, že to není destruktivní konflikt, ale že Vás obou otevírá něco, co se otevřít musí, jinak to uhnije?

Někdy prostě i to, co nechceme vidět, nechceme prožívat a nejradši bychom předtím utekli, potřebujeme.

Bylo to strašně těžkých téměř 20 let pro nás pro oba. Za tu dobu se stalo spousta románově použitelných bláznivých věcí. Ale já jsem za těch 20 let vděčná. Protože každý grafolog by Vám podle mého písma mohl říct, jak moc jsem se za těch 20 let změnila.

No, rozhodně jsem šťastnější a už tolik neutíkám :-)))))

První článek ze série věnované Dexterovi naleznete zde. Ostatní jsou v rubrice Inspirace.

Další článek věnovaný Dexterovým komentářům naleznete zde.To, co nás někdy trápí, nebo to, co je pro nás někdy velmi těžké zažívat, pro nás může být darem. Následující rok 2014 pro mě přišel s ohromnou výzvou. Byl to ten pocit, kdy se řítíte z tobogánu, ale ještě nevíte, že je to jen tobogán a že si to máte užívat :-) A přece jsem tomu roku jsem dala symbol daru :-) V roce 2016 pak vznikla má první e-kniha Žít je umění milovat a ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR. A s nimi do trojice i e-kurz Mimoňská cesta do Jiného světa 1. Kurz začíná nově 1x za 14 dní, tak ho možná stihnete brzy :-) Bližší info a možnost přihlásit se najdete zde:

Příspěvek byl publikován v rubrice Dexter, NÁVRATY 2019, Uncategorized, život. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s