SMYSL ŽIVOTA? ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT

V širokém oceánu internetu jste právě objevili knihu, kterou nikde jinde nenajdete. Je totiž první svého druhu. V čem?? 

 • Najdete v ní 10 základních bodů na té mimoňské cestě k spontánnímu, uvolněnému a spokojenému životu. Již jste slyšeli o mimoňské cestě?

 • Pracuje se symbolikou, která nepůsobí jen na rozumové úrovni, ale oslovuje nás přímo. Je stručná a hravá. Taková mapa mimoňského území.

 • Existuje k ní i celý měsíční online kurz ZDARMA a Speciál „Jak se s tím mám smířit?
 • Nabízí Vám záchranný kruh v okamžicích nejistoty – a tedy neocenitelný vnitřní klid.

A TO TEĎ A TADY. STAČÍ HO CHTÍT.

(photo credit: CSIRO)

(photo credit: CSIRO)

Občas ji s sebou nosívám v tištěné podobě a s tichým úžasem zjišťuji, že již před 20 lety, kdy jsem se cítila pod psa a hledala jsem vnitřní klid a smysl života, jsem vlastně napsala odpovědi i na své současné otázky, přání a obavy! Fascinuje mě svou jasností a stručností, se kterou jde bez keců přímo k podstatě věcí. Neobsahuje mnoho slov. A ani po 20 letech nebylo co dodat.

 

DOUFÁM, ŽE I VY SE JEDNOU DÍKY NÍ NAUČÍTE

 • klidvoda.jpgVdechnout svému životu smysl, abyste měli proč ho žít.
 • Číst v symbolice života jako v otevřené knize a díky tomu se jím nenechat smýkat. Rozumět jeho poselstvím.
 • Najít v sobě sílu čelit utrpení a problémům.  Objevit jejich smysl. A přestat život prožívat jako trýznivý sen plný dramat a zklamaných přání.
 • Změnit celý svůj život tím, že změnite úhel pohledu na něj, na sebe i na druhé lidi a každodenní události.
 • Prožívat absolutní uvolnění a naplnění, větší hravost, bdělost a větší schopnost nechat se vést intuicí.

A díky tomu všemu dosáhnout vnitřního klidu nezávislého na vnějších podmínkách. Onoho pocitu, který má pro mě osobně nezměrnou hodnotu – pocitu, že nic ve své podstatě nepotřebuji a nic a nikdo mi nemůže ublížit, pokud to sama nedovolím. Za čím se tedy pořád hnát? A před čím se pořád chránit?? Také vnímáte tu úlevu a rozlévající se vnitřní radost??

 

JAK TO TA KNIHA DĚLÁ?

 Tak prostě. Stačí se jí  otevřít a nechat ji na sebe působit. Ona Vás povede.

Pracuje totiž se symboly. Různými. :-)

Třeba s obrazy – slovními i fotografickými.

bare-1985858_1280

Jen se podívejte  – mohla bych o moři napsat desítky stran, a přece by ve vás nevyvolávaly ty emoce a ty asociace, jako když se zadíváte na jeho obraz!

Jako by se vás dotkl, vzal vás za ruku a dovedl přímo na pobřeží a dal vám přímo pocítit, jaké je moře.

Bez keců. Bez analýz toho, co všechno v moři žije a v čem je nám prospěšné a v čem nebezpečné. Takových knih je. V této knize najdete víc.

V knize najdete 10 kapitol a 10 fotografií.

Ale to by bylo málo! Najdete v ní i básně v próze. Většina z nich vznikla již cca před 20 lety, ale jsou tak nadčasové! Vznikaly ve velmi zvláštním období mého života. Tehdy jsem velmi hluboko v sobě pátrala po tom, jak si ulevit v utrpení, které jsem zažívala. Inspirována svou spolužačkou, která mi jako překladatelce umělecké literatury dala přečíst pár svých básní k posouzení, začala jsem sama psát. Ale jinak. Inspiroval mě totiž i Chalíl Džibrán (†1931). Znáte jeho Proroka?

Ty básně mě samy vedly od úvodního obrazu k radě nebo odhalení, které jsem v té době potřebovala slyšet. Ale ukazuje se, že jejich poselství je všeobecně platné. 

V knize najdete 10 kapitol a 10 básní v próze.

Ale i to by bylo málo! Uvědomuji si, že naše generace i kultura již dávno zapomněla se symboly pracovat. To jsou jen samá fakta a čísla a fakta. :-) Ale byla by velká škoda ustrnout a nepokusit se k nim najít cestu. A tak vás již v první kapitole věnované symbolům naučím, jak s nimi pracovat. A ke každé „básni” jsem napsala i stručný komentář.

Komentáře jsou důležitou součástí celé e-knihy a vznikaly podobně jako ony prozaické básně. Proto nejsou tak ukecané, jak u mě bývá zvykem. 

V knize najdete 10 kapitol a 10 komentářů.

Ta kniha má ale oslovit vás. Není ani o mně, ani o nějakých teoriích. Má se vás dotknout a pomoci vám najít vnitřní klid a smysl vašeho života. Abyste se mohli konečně uvolňovat z pout svých povrchních přání a hlubokých obav a naplnit tu nejhlubší touhu, kterou v sobě všichni neseme!

Neberme to ale vážně. Nenabízím vám žádné testy a otázky. Nabízím vám hry, které vám mohou pomoci. Zahrajte si. :-)

V knize najdete i 10 kapitol a 10 her.

Máte obavy, že symbolice nebudete rozumět, a že nějaké „básničky″ vás nikdy nebavily? Jste spíš na románové příběhy? Románový příběh se vás také umí dotknout a možná vás nebude jen bavit, nebo strašit, ale něco ve vás probudí. I v něm je určitá symbolika podobně jako v našich životních příbězích. Díky této knize se nyní můžete učit ji umět přečíst. A odnést si tak z četby (i ze života) mnohem víc. Stačí se jí otevřít.

 

OKNO, VE KTERÉM MÁTE VŠE POTŘEBNÉ JAKO NA DLANI.

Vy i já jsme jistě přečetli spoustu knih na podobná témata. Na mnoha stránkách jsme se dozvídali, co máme dělat, když ztrácíme půdu pod nohama, jak překonávat dětská zranění apod. Poskytly nám cenné rady a pomohly pochopit spoustu věcí.

Vždy jsem ale hledala něco stručnějšího.

Knížku, kterou bych vzala do ruky a která by pro mě nebyla jako džungle, kterou se musím prosekat (pročíst). Ale spíš jako to okno, kterým vyhlédnu do krajiny a vše důležité budu mít jako na dlani. Díky které mi pomyslné puzzlíky obrazu konečně zapadnou na místo. Takovou knížku jsem nenašla, tak jsem si ji napsala sama. :-)

Stručnou knížečku, která má moc mě rychle převést od utrpení k poznání jeho smyslu a k vnitřnímu klidu, které nejen z tohoto poznání pramení.

Od přání, aby byl svět takový, jaký ho chci mít,  k důvěře v to, co je teď a tady. Od rozhodnutí, co od života chci a jaký smysl chci svému životu vdechnout, k bdělosti vůči jeho vedení. Od strachu z přízraků minulosti, od toho spánku v tichém bezpečí Ega k osvobození z jeho pout. Člověk totiž může být jako květina, která prorůstá trhlinkou v tvrdém asfaltu, a krášlí svět.

Na samotný závěr jsem navíc sepsala to nejesenciálnější shrnutí. Pár krizových záchranných kruhů – pár nejdůležitějších vět, kterých je možné se chytnout, když se začneme v rozbouřených vlnách života topit. :-)

Na závěr knihy najdete i 11 záchranných kruhů.

Je to na vás moc symbolické a moc stručné? Příliš přímý let k cíli, zatímco vy byste chtěli u každé kapitoly zůstat trochu déle? Seznámit se s ní důkladněji?

V tom případě můžete využít jedné z výhod elektronických knih – odkazů. Na konec e-knihy jsem totiž zařadila výběr nejdůležitějších článků z mého blogu, které téma dané kapitoly dále rozvádějí.

A odkazy na celkem 30 dalších článků k jednotlivým kapitolám.

E-knihu dostanete po zaplacení automaticky na email a hned ji můžete začít číst. Kniha je v PDF formátu, ke čtení vám tedy stačí i počítač či smartphone. Žádnou čtečku nepotřebujete. Samozřejmě také není problém si ji vytisknout (nastavení brožura) a číst ji jako já.

 

KOLIK TO TEDY STOJÍ? A STOJÍ TO VŮBEC ZA TO? 

Jaká je hodnota této e-knihy?

Ve své jedinečnosti nevyčíslitelná. :-) Jak vidíte, není to jen tak nějaký ebook. Má moc vnášet do vašeho života smysl. Pomáhat vám a ukazovat cestu.

Ve své symbolice je univerzální, a tak již nepotřebujete spoustu dalších knih a návodů. Uklidní vás v okamžicích, kdy máte pocit, že život se s vámi fakt nemazlí. Mazlí. Jen je to někdy pouze spíš dráždivých 50 odstínů šedi než něžná barevnost. :-) A kdo by takovou dráždivou hru odmítl?

Jaká je cena této e-knihy?

Stejně jako celá e-kniha pracuje se symboly, i částka za knihu s sebou nese důležitou symboliku. Symboliku intuice, tvořivosti a svobody.


E-kniha Žít je umění milovat stojí 323 Kč.

A to je její minimální cena, pod kterou tuto e-knihu nemohu nikdy slevit. Proč? Protože tahle knížka si žije vlastním životem. Skrze mě pouze spatřila světlo života. Ona sama si tuto cenu určila.  Taková ta knížka je. :-) 

 


Proč zrovna 323 Kč?

Když jsem se před 20 lety začala psát své básně a hledat, jak najít v tom všem svém trápení vnitřní klid, jak se přestat bát a být sama sebou, pracovala jsem tenkrát s tarotovými kartami.

Dvojka je karta Velekněžky – ženy, která skrze intuici předává moudrost našeho zdroje, naší podstaty. 

Trojka je karta Císařovny – tvořivé ženy. 

Byla to právě Velekněžka, která mi kdysi svou symbolikou odhalila cestu za dualitu, skrze kterou běžně kategorizujeme svět. Já a Ti Druzí. Líbí a Nelíbí. Dobro a Zlo. Odhalila onen neduální Jiný svět neočekávatelného a nepodmíněného.

 

E-KNIHA VÁM NAVÍC OTEVŘE NEZVYKLÝ SVĚT NEDUALITY

Neduální vnímání není logické, ale zato je hluboce pravdivé. Je klíčem k umění milovat teď a tady. A naplnit tak smysl našeho života. A o paradoxu (a ten k nedualitě nedílně patří) jako klíči k vnitřnímu klidu je v knize také řeč. Zajímá vás síla paradoxu?

jinjangdragon

Jen skrze paradox dokážeme vnímat svět takový, jaký doopravdy je (nečernobílý), a bezpodmínečně jej díky tomu přijímat.

Teprve pak dokážeme najít cestu do středu, kde si už nevolíme, zda ublížíme sobě, nebo druhým. Tady už víme, jak prospět oběma stranám zároveň.

 

CO SI O KNIZE ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT MYSLÍ NĚKDO JINÝ NEŽ SAMA AUTORKA??

Moc děkuji čtenářům, kteří mi poslali svou reakci se svolením jejich vyjádření zveřejnit. Moc mě potěšili! Předávám jim tedy slovo:

Kdybych měl shrnout celou knihu do jedné věty, zněla by takto: kniha je průvodcem jak žít přítomně v „Pravdě“, kterou máme možnost vidět, zakoušet a žít, pokud se nám daří vymanit ze „spárů“ vlastního EGA. Což ovšem nemá konstantní průběh a už vůbec ne lineárně vzestupný! Nejvíc mě oslovila kapitola „Probuzení… „, protože číst můžu cokoliv, ale pokud nebudu vnímat vnitřní hlas a Toho, který mě volá, tak se nikdy neprobudím. Neustále si to připomínám. Protože na „své cestě“ někdy spíme, někdy jsme probuzení, někdy jsme ve fázi probuzení. Není to tak, že se jednou probudíš a vše už jde samo. V tom jednom cyklu jsou skryté další malé cykly, atd. Nic neznámého pro mě víceméně v knize nebylo, protože se věnuji křesťanské kontemplaci a směřuji ke stejné „Pravdě“. Mám spíše svoje záchranné kruhy (ale velmi podobné), které nosím ve své hlavě. Ale myšlenka napsat je na papír a mít neustále při sobě se mi líbí! Děkuji za inspiraci :) Knížku bych doporučil každému kdo vnímá přesah života, kdo si prožil své rozcestí a vnímá svůj vnitřní hlas. Asi nejvíc mě zaujaly básně Aves Paseri, Brána, Miluju paradoxy, Probuzení. Fotografie jsou super podpůrný prostředek, zintenzivní vnímání, zapojení dalších „smyslů“. Hry: 4, 5, 6, 7, 9, 10 – jsem dělal, připomínám si je.  
František Šindelka
*        *        *
Kniha „Žít je umění milovat teď a tady“ od Aves Passeri je klidná chvíle zastavení v dnešním uspěchaném a hektickém světě. Je to chvíle zastavení a poznání sama sebe a našich životů a možnosti změnit naše životy k lepšímu a pokusit se udělat svět kolem nás hezčí a zajímavější, nejen pro nás. Je to zpověď ženy, která sama život miluje, a chce nám ukázat cestu, jak se ho také naučit milovat a užít si naplno každý den, Teď a Tady.
Vladimír Janda
Shrnout jednou větou svůj dojem z knihy? Polož se do života s důvěrou a splývej jako ve vodě, na moři. Život tě povede. Záchranné kruhy si vylepím na zeď! A z kapitol se mi líbí „Ochutnej všechny ty slzy” – že všechno, co se stalo, mělo smysl. Sáhneš si na dno a už se pak nebabráš v malichernostech. Knížku bych doporučila svým známým, aby byli šťastnější a svobodnější. Nebo aby se ze začátku alespoň vydali na tu cestu. Cestu Mimoňů. DĚKUJI!
Blanka Kubíčková

Možná jednou budete se svou recenzí na této stránce i vy? Kdo ví? :-) 

 

CHCETE DO KNIHY NAHLÉDNOUT?

Přejete si ukázku, ať víte, do čeho jdete?

Obsah e-knihy a 2 kapitoly na ukázku vám ráda pošlu e-mailem. Stačí si říct. :-)

UKÁZKA E-KNIHY „ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT″

Než začnete číst, poradím Vám, abyste si zobrazení Adobe Reader (soubor je v PDF) nastavili na četbu 2 stránek zároveň. Je to důležité pro správné působení knihy! Fotografie by měla vždy doprovázet báseň!

 

SYMBOLIKA? PARADOX? NEDUALITA? MOTÁ SE VÁM Z TOHO HLAVA? POMOHU VÁM!

Pro čtenáře e-knihy Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) jsem připravila 2 výjimečné pomocníky:

 1. Měsíční online minikurz Mimoňská cesta do Jiného světa (ZDARMA)
 2. Ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR! Každému, kdo si koupil e-knihu Žít je umění milovat, přijde automaticky ZDARMA! (Běžná cena 111 Kč)

S elektronickou knihou Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) tedy získáte v podobě měsíčního online minikurzu průvodce, který vám pomůže vstřebávat její symbolická poselství. I kniha je totiž tak trochu mimoňská a jen postupnou změnou úhlu pohledu vydává svá tajemství!

 • Minikurz Mimoňská cesta  trvá celý měsíc!.
 • Obsahuje 11, 5 dílu (ano, je prostě mimoňský).
 • Každý 3. den dostanete email, který vás blíže (stručně) seznámí s dalším krokem na této cestě od trápení k spokojenějšímu životu. Dost času nechat vše na sebe působit.
 • Každý email vás odkáže dál k článku, který vám pomůže do tématu proniknout hlouběji.
 • Součástí minikurzu je ebook Ovládněte to, co vás svádí z cesty, který vám ukáže, co je jedním z největších balvanů, které nám stojí v cestě za spokojeností, a co s ním.


SHRŇME SI TO

Za 323 Kč nedostanete jen e-knihu Žít je umění milovat, ale také:

 • 11 záchranných kruhů ve chvílích nejistoty v ní. :-)
 • online minikurz Mimoňská cesta do Jiného světa (zdarma) – 11,5 dílný měsíční kurz
 • ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR! (zdarma)
 • ebook Ovládněte to, co Vás svádí z cesty! (zdarma) – součást kurzu Mimoňská cesta
 • 30 odkazů na další četbu k jednotlivým kapitolám
 • A něco, co je velikou výhodou e-knih:  aktualizaci! Kdykoliv budu mít pocit, že v knize něco zásadního chybí, pošlu vám aktualizovanou verzi.

žítjeumění-květina

CHCETE VĚDĚT NĚCO BLIŽŠÍHO O AUTORCE?

 • Fotografie0654lektorka angličtiny v JŠ Hello, autorka webu Radost z angličtiny. Chci učit jinak. Nejen s radostí, ale chci studentům i sobě pomoci objevovat skrze jazyk tu hlubší radost ze života.
 • lektorka čchi kungu stylu Orel v hnízdě. Tady učím studenty uvolnit se skrze pohyb, zklidnit mysl, naladit se na svou energii, posílit ji a díky ní potom pocítit  životní lehkost, ono plynutí (flow), pevnou půdu pod nohama a vnitřní klid.
 • bývalá překladatelka a průvodkyně (Itálie, Egypt, Srí Lanka)
 • kdysi před lety studentka angličtiny, arabistiky a religionistiky zkoumající spirituální rozvoj osobnosti

Jednu hodinu mého času jako lektorky můžete získat za cca 350 Kč. Za tu dobu se zvládneme věnovat jen malinkaté výseči systému Orla v hnízdě nebo angličtiny.

Zatímco za 323 Kč získáte nejen celý měsíc i s hravými úkoly. :-)

Jak je vidět, vždy mě bavilo a stále baví učit se, učit a být druhým lidem průvodcem na jejich putování neznámými krajinami. Zprostředkovávat porozumění jiným jazykům – ať již je to angličtina, arabština, nebo jazyk, kterým s námi komunikuje sám Život. Budu mít radost, když to, co pomáhá mně, abych se cítila spokojenější a měla dojem, že můj život má nějaký smysl, nalezne cestu i k Vám. Abyste si život dokázali opravdu VYCHUTNAT. 


 

Víte, jaké je jedno z NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH životních umění?? (Ostatně jsem mu v e-knize věnovala celou jednu kapitolu.) Umění se správně ROZHODNOUT a využít nabízené příležitosti vyzkoušet něco nového, ke které se již příště nemusíte dostat! Oceán internetu je rozsáhlý – kdo ví, zda vás sem jeho vlna ještě někdy zanese… 

Teď je tedy ten správný čas se rozhodnout: 

 • CHCI SI KOUPIT E-KNIHU ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT A ZÍSKAT TUTO MAPU MIMOŇSKÉ CESTY KE SPONTÁNNÍMU, UVOLNĚNÉMU A SPOKOJENÉMU ŽIVOTU 

(v tom případě stačí kliknout na obrázek výše, vyplnit objednávku a ihned, jak přijde platba na účet, e-knihu dostanete emailem a můžete se začíst! Speciální čtečku nepotřebujete. Stačí počítač.)

 • E-KNIHU ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT ZATÍM NECHCI, ale MIMOŇSKÁ CESTA MI PŘIJDE ZAJÍMAVÁ. CHCI SE O NÍ DOZVĚDĚT VÍC!

(v tom případě stačí přihlásit se do online minikurzu Mimoňská cesta do Jiného světa ZDE a obratem vám přijdou bližší info i první mimoňská ochutnávka. Záleží mi na tom, aby se co nejvíce lidí seznámilo s těmi pár kroky, které mi vždy dokáží pomoci vyrovnávat se s problémy života a smrti. Proto je minikurz ZDARMA OTEVŘENÝ VŠEM. A můžete ho absolvovat kolikrát chcete. ) 

 • NEZAJÍMÁ MĚ ANI KNIHA, ANI ONLINE MINIKURZ KURZ ZDARMA. 

(v tom případě Vám děkuji, že jste vůbec dočetli až sem :-))

© 2016 Aves Passeri

Toto dílo podléhá autorským právům.

 Obchodní podmínky           Ochrana osobních údajů