SMYSL ŽIVOTA? ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT – JEN TEĎ A TADY NALEZNETE VNITŘNÍ KLID!

V širokém oceánu internetu jste právě objevili knihu, kterou nikde jinde nenajdete! Je totiž první svého druhu! V čem?? 

 • Najdete v ní 10 základních bodů na té mimoňské cestě k spontánnímu, uvolněnému a spokojenému životu. Již jste slyšeli o té mimoňské cestě?

 • Pracuje se symbolikou, která nepůsobí jen na rozumové úrovni, ale oslovuje nás přímo. Je stručná a hravá. Taková mapa mimoňského území.

 • Nabízí Vám záchranný kruh v okamžicích nejistoty – a tedy neocenitelný vnitřní klid. 

A TO TEĎ A TADY.

(photo credit: CSIRO)

(photo credit: CSIRO)

Alespoň tak působí tato elektronická kniha na mě. Občas ji s sebou nosívám v tištěné podobě a s tichým úžasem zjišťuji, že již před 20 lety, kdy jsem hledala vnitřní klid a smysl svého života, jsem vlastně napsala i odpovědi na své současné otázky, přání a obavy! Fascinuje mě svou jasností a stručností, se kterou jde bez keců přímo k podstatě věcí. Neobsahuje mnoho slov. Ale když jsem se ji snažila před vydáním doplnit, až na pár drobností nebylo co dodat. Jen zvýraznit.

Doufám, že i Vy se jednou díky ní naučíte:

 • Jak vdechnout Vašemu životu smysl, abyste Vy osobně měli proč ho žít. 
 • Jak číst v životě jako v otevřené knize a nenechat se jím díky tomu smýkat. Porozumět symbolice života a jeho poselstvím.
 • Jak v sobě najít sílu čelit utrpení a problémům, které život přináší.  Objevit jejich smysl. 
 • Jak změnit svůj život. Rozhodnout se, co od života chcete.
 • Jak změnit úhel pohledu na život, na sebe, na druhé lidi a na každodenní události. 
 • Jak přestat prožívat život jako trýznivý sen plný dramat a zklamaných přání. 
 • Jak prožívat absolutní uvolnění a naplnění, větší hravost, bdělost a větší schopnost nechat se vést intuicí. 

A díky tomu všemu dosáhnout vnitřního klidu nezávislého na vnějších podmínkách. 

Stačí se knize otevřít a nechat ji na sebe působit. Ona Vás povede. Tam, kde díky ní získáte klíč k onomu pocitu, který má pro mě osobně nezměrnou hodnotu:

Nic ve své podstatě nepotřebuji a nic a nikdo mi nemůže ublížit, pokud to sám nedovolím. Za čím se tedy hnát a před čím se chránit? Právě zde najdete svůj vnitřní klid. Právě zde se naplní smysl Vašeho života. A naplní Vás neotřesitelnou radostí :-)

vlnky

Ptáte se, v čem je tato e-kniha tak výjimečná?? Smysl života a vnitřní klid?? Tohle přece žádná kniha nemůže slibovat!

Kniha pracuje se symboly. S obrazy – slovními i fotografickými. Jen se podívejte na obrázek výše – mohla bych o moři napsat desítky stran, a přece by ve Vás nevyvolávaly ty emoce a ty asociace, jako když se zadíváte na jeho obraz. Jako by se Vás dotkl, vzal Vás za ruku a dovedl přímo na pobřeží a dal Vám přímo pocítit, jaké je moře. Bez keců. Bez analýz toho, co všechno v moři žije a v čem je nám prospěšné a v čem nebezpečné. Takových knih je… V této knize najdete víc.

V knize najdete 10 kapitol a 10 fotografií!

Ale to by bylo málo! Najdete tam i básně v próze. Většina z nich vznikla již cca před 20 lety! Ale jsou tak nadčasové! Vznikaly ve velmi zvláštním období mého života, kdy jsem velmi hluboko v sobě pátrala po tom, jak si ulevit v utrpení, které jsem zažívala, a dát svému životu nějaký smysl. Inspirována svou spolužačkou, která mi jako překladatelce umělecké literatury dala přečíst pár svých básní k posouzení, začala jsem sama psát. Ale jinak. Je u mě silně vnímat vliv básní Chalíla Džibrána (†1931), kterého jsem v té době milovala. Znáte jeho Proroka?  (Chalíl Džibrán byl libanonský křesťan žijící v USA). Ty básně mě samy vedly od úvodního obrazu k radě nebo odhalení, které jsem v té době potřebovala slyšet. (Od té doby jsem sekla s překládáním. Pramen, ze kterého tryská ta správná kombinace smyslu, slov a formy, nelze nikdy doopravdy přeložit do jiného jazyka a jiných slov.) Ale jak se ukazuje, ona poselství těch textů jsou všeobecně platná… 

V knize najdete 10 kapitol a 10 básní v próze!

Ale i to by bylo málo! Uvědomuji si, že naše generace a naše kultura již dávno zapomněla se symboly pracovat. To jsou jen samá fakta a čísla a fakta :-) Ale byla by velká škoda ustrnout a nepokusit se k nim najít cestu! Již v první kapitole věnované symbolům Vás naučím, jak s nimi pracovat. A ke každé básni, které jsou nám ostatně svou prozaickou formou mnohem bližší než básně veršované, které ani mně nepřirostly k srdci, jsem napsala stručný komentář. I ty jsem asi psala v nějakém zvláštním rozpoložení, protože obvykle bývám velmi ukecaná :-) Asi esenciálština :-)

V knize najdete 10 kapitol a 10 komentářů!

Ta kniha má ale oslovit Vás. Dotknout se Vás a pomoci Vám najít vnitřní klid a smysl Vašeho života. Abyste se mohli konečně uvolňovat z pout svých povrchních přání a hlubokých obav, změnit svůj život a naplnit tu nejhlubší touhu, kterou v sobě všichni neseme! Neberme to ale vážně. Nenabízím Vám žádné testy a otázky. Nabízím Vám hry, které Vám mohou pomoci. Zahrajte si!

V knize najdete i 10 kapitol a 10 her!

Přečetla jsem spoustu knih na podobná témata. Na mnoha stránkách jsem se dozvídala, co mám dělat, když ztrácím půdu pod nohama (Pema Chodron), jak překonávat dětská zranění (Daphne Kingma), nebo o tom, kde najít nepodmíněné štěstí a vnitřní klid (Rupert Spira). Poskytly mi cenné rady a pomohly mi pochopit spoustu věcí.

Vždy jsem ale hledala něco stručnějšího. Knížku, kterou bych vzala do ruky a která by pro mě nebyla jako džungle, kterou se musím prosekat (pročíst), ale jako okno, kterým vyhlédnu do krajiny a vše důležité budu mít jako na dlani. Aby pomyslné puzzlíky obrazu konečně zapadly na místo. Právě to v knize najdete!

Tak jsem si ji musela napsat sama :-)  Stručnou knížečku, která má moc mě rychle převést od utrpení k poznání jeho smyslu a k vnitřnímu klidu, které z tohoto poznání pramení. Od přání, aby byl svět takový, jaký ho chci mít,  k důvěře v to, co je teď a tady. Od rozhodnutí, co od života chci a jaký smysl chci svému životu vdechnout, k bdělosti vůči jeho vedení. Od strachu z přízraků minulosti, od toho spánku v tichém bezpečí Ega k osvobození z jeho pout. Stejně jako ona květina na obrázku vyrůstá z tvrdého asfaltu. A krášlí svět. Na samotný závěr jsem nakonec sepsala to nejesenciálnější shrnutí. Pár krizových záchranných kruhů – pár nejdůležitějších vět, kterých je možné se chytnout, když se začneme v rozbouřených vlnách života topit :-)

Na závěr knihy najdete i 11 záchranných kruhů

Pokud by pro Vás byla tato elektronická kniha ale příliš přímým letem k cíli, zatímco Vy byste chtěli u každé kapitoly zůstat trochu déle a seznámit se s ní důkladněji, můžete využít jedné z výhod elektronických knih – odkazů! Na konec e-knihy jsem totiž zařadila výběr nejdůležitějších článků z mého blogu, které téma dané kapitoly dále rozvádějí! 

V knize najdete také odkazy na celkem 30 dalších článků k jednotlivým kapitolám!

Do knihy můžete nahlédnout už teď!

Přejete si ukázku, ať víte, do čeho jdete? Jistě, máte ji mít :-) Než začnete číst, poradím Vám, abyste si zobrazení Adobe Reader (soubor je v PDF) nastavili na četbu 2 stránek zároveň. Je to důležité pro správné působení knihy! Fotografie by měla vždy doprovázet báseň!

Dokonce jsem na blogu uveřejnila i zásadní část nového rozsáhlejšího úvodu. Přečtěte si, co Vám kniha může nabídnout včetně návodů, jak pracovat s ní i se všemi ostatními materiály, které Vám dávám ke této mimoňské cestě životem k dispozici.

Obsah e-knihy a 2 kapitoly na ukázku Vám pošlu e-mailem. Stačí si říct :-) Na druhém odkazu je zmíněný úvod knihy. 

CHCI POSLAT UKÁZKU KNIHY!

Neztrácejte čas dlouhým hledáním, stačí se jen nadechnout!

E-knihu dostanete po zaplacení automaticky na email a hned ji můžete začít číst! Nebo někomu darovat! Kniha je v PDF formátu, ke čtení Vám tedy stačí i počítač. Žádnou čtečku nepotřebujete. A není problém si ji jako brožuru vytisknout a číst ji tak, jak já!

perla.jpg

Kolik to tedy stojí a stojí to vůbec za to?

Nebudeme se bavit o hodnotě této e-knihy. Je ve své jedinečnosti nevyčíslitelná. Není to nějaký obyčejný ebook. Tato elektronická kniha má moc vnášet do Vašeho života smysl. Pomáhat Vám a ukazovat cestu. Ve své symbolice je univerzální, a tak již nepotřebujete spoustu dalších knih a návodů. Uklidní Vás v okamžicích, kdy máte pocit, že život se s Vámi fakt nemazlí. Mazlí. Jen je to někdy pouze spíš dráždivých 50 odstínů šedi než něžná barevnost :-) A kdo by takovou dráždivou hru odmítl?

O ceně se ale bavit musíme :-) Stejně jako celá e-kniha pracuje se symboly, i částka za knihu s sebou nese důležitou symboliku.


E-kniha Žít je umění milovat stojí 323 Kč.

A to je její minimální cena, pod kterou tuto e-knihu nikdy neslevím! Třeba by se na mě naštvala a stejně jako skrze mě elektronicky virtuálně spatřila světlo světa, zase by z něj zmizela :-) Taková ta knížka je :-) 

Kupte si ji hned TEĎ A TADY, protože levnější nikdy nebude. Zato zdražit ji mohu třeba v příští minutě.

 


Proč zrovna 323 Kč?

Když jsem se před 20 lety vydala na cestu za smyslem života, začala psát své básně a hledat, jak najít v tom všem trápení vnitřní klid, jak se přestat bát a být sama sebou, pracovala jsem tenkrát s tarotovými kartami.  Dnes jako by mi tato kniha tu dobu chtěla připomenout :-)

Dvojka je karta Velekněžky – ženy, která skrze intuici předává moudrost našeho zdroje, naší podstaty. 

Trojka je karta Císařovny – tvořivé ženy. 

Byla to právě Velekněžka, která mi kdysi svou symbolikou odhalila cestu za dualitu, skrze kterou běžně kategorizujeme svět. Já a Ti Druzí. Líbí a Nelíbí. Dobro a Zlo.

Neduální vnímání není logické, ale zato je hluboce pravdivé. 

jinjangdragon

Neduální vnímání je klíčem k umění milovat teď a tady a naplnit tak smysl našeho života!

O paradoxu jako klíči k vnitřnímu klidu je v knize také řeč. Jen skrze paradox totiž dokážeme vnímat svět takový, jaký doopravdy je (nečernobílý), a bezpodmínečně jej přijímat. Teprve pak dokážeme žít náš smysl života opravdu harmonicky, aniž bychom ubližovali sobě či druhým. 

Život totiž JE umění milovat :-) A to tak, aniž bychom životu kladli nějaké podmínky naší spokojenosti. Umění milovat TEĎ A TADY. I kdyby se právě tam venku čerti ženili, tam uvnitř je teplo, klid a pohoda. Díky síle paradoxu a soucítění se sebou samým i dalšími cítícími bytostmi…

Zajímá Vás síla paradoxu? 


 Říkáte si: „Chtělo by to vědět, co si o tom myslí někdo jiný, než sama autorka“?? :-)

Moc děkuji čtenářům mé knihy, kteří mi poslali svou reakci se svolením jejich vyjádření zveřejnit. Moc mě potěšili! Předávám jim tedy slovo:

Kdybych měl shrnout celou knihu do jedné věty, zněla by takto: kniha je průvodcem jak žít přítomně v „Pravdě“, kterou máme možnost vidět, zakoušet a žít, pokud se nám daří vymanit ze „spárů“ vlastního EGA. Což ovšem nemá konstantní průběh a už vůbec ne lineárně vzestupný! Nejvíc mě oslovila kapitola „Probuzení… „, protože číst můžu cokoliv, ale pokud nebudu vnímat vnitřní hlas a Toho, který mě volá, tak se nikdy neprobudím. Neustále si to připomínám. Protože na „své cestě“ někdy spíme, někdy jsme probuzení, někdy jsme ve fázi probuzení. Není to tak, že se jednou probudíš a vše už jde samo. V tom jednom cyklu jsou skryté další malé cykly, atd. Nic neznámého pro mě víceméně v knize nebylo, protože se věnuji křesťanské kontemplaci a směřuji ke stejné „Pravdě“. Mám spíše svoje záchranné kruhy (ale velmi podobné), které nosím ve své hlavě. Ale myšlenka napsat je na papír a mít neustále při sobě se mi líbí! Děkuji za inspiraci :) Knížku bych doporučil každému kdo vnímá přesah života, kdo si prožil své rozcestí a vnímá svůj vnitřní hlas. Asi nejvíc mě zaujaly básně Aves Paseri, Brána, Miluju paradoxy, Probuzení. Fotografie jsou super podpůrný prostředek, zintenzivní vnímání, zapojení dalších „smyslů“. Hry: 4, 5, 6, 7, 9, 10 – jsem dělal, připomínám si je.  
František Šindelka
*        *        *
Kniha „Žít je umění milovat teď a tady“ od Aves Passeri je klidná chvíle zastavení v dnešním uspěchaném a hektickém světě. Je to chvíle zastavení a poznání sama sebe a našich životů a možnosti změnit naše životy k lepšímu a pokusit se udělat svět kolem nás hezčí a zajímavější, nejen pro nás. Je to zpověď ženy, která sama život miluje, a chce nám ukázat cestu, jak se ho také naučit milovat a užít si naplno každý den, Teď a Tady.
Vladimír Janda

Možná jednou budete se svou recenzí na této stránce i Vy? Kdo ví? :-) 


Máte z těch všech pojmů jako je symbolika, paradox a nedualita zamotanou hlavu? Pomohu Vám! 

Pro čtenáře e-knihy Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) jsem připravila 2 výjimečné pomocníky :-)

 1. měsíční! online minikurz Mimoňská cesta (zdarma) :-)
 2. ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR!, který je pro každého, kdo si e-knihu Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) koupí, ZDARMA! (Běžná cena 100 Kč)

Takže když si elektronickou knihu Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) koupíte, získáte k němu prostřednictvím měsíčního online minikurzu průvodce, který Vám pomůže vstřebávat její poselství. I kniha je totiž tak trochu mimoňská a jen postupnou změnou úhlu pohledu vydává svá tajemství!

 • Minikurz Mimoňská cesta  trvá celý měsíc!.
 • Obsahuje 11, 5 dílu (ano, je prostě mimoňský :-)).
 • Každý 3. den dostanete email, který Vás blíže (stručně) seznámí s dalším krokem na této cestě od trápení k spokojenějšímu životu. Dost času nechat vše na sebe působit.
 • Každý email Vás odkáže dál k článku, který Vám pomůže do tématu proniknout hlouběji.
 • Součástí minikurzu je ebook Ovládněte to, co Vás svádí z cesty, který Vám ukáže, co je jedním z největších balvanů, které nám stojí v cestě za spokojeností, a co s ním.

I pokud nad koupí e-knihy stále ještě váháte, PŘIHLASTE SE DO ONLINE MINIKURZU, který nabízím všem svým čtenářům ZDARMA. Záleží mi na tom, aby se co nejvíce lidí seznámilo s těmi pár kroky, které mi vždy dokáží pomoci se nakonec vyrovnávat i s problémy života a smrti! Stačí jen chtít! Kurz můžete absolvovat kolikrát chcete i bez e-knihy. I když s e-knihou budete moci jít v kurzu mnohem hlouběji (každý díl kurzu odpovídá 1 kapitole knihy) a pokrok může být rychlejší.

 PŘIHLÁSIT SE DO MINIKURZU MIMOŇSKÁ CESTA 

(V roce 2019 jede již 3. ročníku kurzu a začíná 1x 14 dní)


Co vše tedy za 323 Kč získáte?

 • E-knihu Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty) – klíč k naplněnému životu a záchranný kruh ve chvílích nejistoty. Cestu k naplnění smyslu Vašeho života a k onomu vnitřnímu klidu
 • online minikurz Mimoňská cesta (zdarma) – 11,5 dílný měsíční kurz
 • ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR! (zdarma)
 • ebook Ovládněte to, co Vás svádí z cesty! (zdarma) – je součástí minikurzu Mimoňská cesta
 • 30 odkazů na další četbu k jednotlivým kapitolám
 • A něco, co je velikou výhodou e-knih:  aktualizaci! Kdykoliv budu mít pocit, že v knize něco zásadního chybí, pošlu Vám aktualizovanou verzi.

žítjeumění-květina

A kdo že je autorkou tohoto průvodce k nepodmíněnému vnitřnímu klidu a naplněnému smyslu života?

Bližší informace o tom, kdo vlastně jsem a kdo je to vlastně ta tajemná Aves Passeri (a proč si tak říkám), najdete na specializované stránce – Kdo jsem a proč Aves Passeri. Níže jen stručný přehled:

 • Fotografie0654lektorka angličtiny v JŠ Hello, autorka webu Radost z angličtiny. Chci učit jinak. Nejen s radostí, ale chci studentům i sobě pomoci objevovat skrze jazyk tu hlubší radost ze života.
 • lektorka čchi kungu stylu Orel v hnízdě. Tady učím studenty uvolnit se skrze pohyb, zklidnit mysl, naladit se na svou energii, posílit ji a díky ní potom pocítit  životní lehkost, ono plynutí (flow), pevnou půdu pod nohama a vnitřní klid.
 • bývalá překladatelka a průvodkyně (Itálie, Egypt, Srí Lanka)
 • kdysi před lety studentka angličtiny, arabistiky a religionistiky zkoumající spirituální rozvoj osobnosti

Jednu hodinu mého času jako lektorky můžete získat za cca 300 Kč. Za tu dobu se zvládneme věnovat jen malinkaté výseči systému Orla v hnízdě nebo angličtiny.

Zatímco za 323 Kč získáte mnohaletý kurz i s hravými úkoly :-)

Jak je vidět, vždy mě bavilo a stále baví učit se, učit a být druhým lidem průvodcem na jejich putování neznámými krajinami. Zprostředkovávat porozumění jiným jazykům – ať již je to angličtina, arabština, nebo jazyk, kterým s námi komunikuje sám Život. Budu mít radost, když to, co pomáhá mně, abych se cítila spokojenější a měla dojem, že můj život má nějaký smysl, nalezne cestu i k Vám. Abyste si život dokázali opravdu VYCHUTNAT. 


Víte, jaké je jedno z NEJDŮLEŽITĚJŠÍCH životních umění?? (Ostatně jsem mu věnovala celou jednu kapitolu knihy Žít je umění milovat :-)) Umění se správně ROZHODNOUT a využít nabízené příležitosti vyzkoušet něco nového, ke které se již příště nemusíte dostat! Oceán internetu je rozsáhlý – kdo ví, zda Vás sem jeho vlna ještě někdy zanese… 

Teď je tedy ten správný čas se rozhodnout: 

 • CHCI SI KOUPIT E-KNIHU ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT A ZÍSKAT TUTO MAPU MIMOŇSKÉ CESTY KE SPONTÁNNÍMU, UVOLNĚNÉMU A SPOKOJENÉMU ŽIVOTU 

(v tom případě stačí kliknout na obrázek výše, vyplnit objednávku a ihned, jak přijde platba na účet, e-knihu dostanete emailem a můžete se začíst! Speciální čtečku nepotřebujete. Stačí počítač.)

 • E-KNIHU ŽÍT JE UMĚNÍ MILOVAT ZATÍM NECHCI, ale MIMOŇSKÁ CESTA MI PŘIJDE ZAJÍMAVÁ. CHCI SE O NÍ DOZVĚDĚT VÍC!

(v tom případě stačí přihlásit se do online minikurzu Mimoňská cesta ZDE a obratem Vám přijdou bližší info i první mimoňská ochutnávka :-)) 

 • NEZAJÍMÁ MĚ ANI KNIHA, ANI ONLINE MINIKURZ KURZ ZDARMA. 

(v tom případě Vám děkuji, že jste vůbec dočetli až sem :-) Nicméně budu ráda, když mi do komentářů nebo na výše uvedené kontakty napíšete, proč Vás kniha nezaujala. Třeba společně zjistíme, že to, co hledáte, v ní najdete. Nebo třeba také ne :-))

 

© 2016 Aves Passeri

Toto dílo podléhá autorským právům.

 Obchodní podmínky           Ochrana osobních údajů