ŽIVOT JE DRAMA, ALE TRAGÉDIE TO NENÍ :-)

 

potatoes-1448405_1280Někdy to tak ale nevypadá. V současné době to tak už vůbec nevypadá. Politici všech zemí spojte se – a společně zešilte! A média? Ta jsou poslední dobou plná nejrůznějších pošahaných, případně rovnou tragických zpráv:

Islámský stát a jeho zvěrstva. Spousta uprchlíků dobývajících se do blahobytné Evropy (z jejich pohledu). Bomby. Epidemie. Hrozící sucha. Hrozící EET. Byrokracie, ve které se ztrácejí i byrokrati. 

Ty drobné, osobní tragédie – nezaměstnanost, přepracovanost, rodinné spory, trable s láskou, nevěry, rozchody a rozvody, choroby a operace – jako by tomu všemu šílenství doby jen dávaly korunu.

Člověk aby se pomalu bál být spokojený!  Jako by to bylo něco nepatřičného uprostřed všech těch válečných hrůz, trpících zvířat na jatkách a lidí, které sanitka odváží s infarktem rovnou z pracovní porady…

No, jenže pokud se z toho všeho nechceme zcvoknout a přidat se k téhle hře na ŽIVOT JE JEDNA VELKÁ TRAGÉDIE, ach Bóže, a vlastně tím jen všem podobně váhavým potvrdit, že je opravdu vrchol sobectví cítit se spokojený, tak nám nezbývá nic jiného než najít cestu, jak spokojený – i uprostřed těch všech tragédií – být. Ať to může vypadat sebešíleněji :-) 

Bývaly doby, kdy jsem neměla život ráda. Nežilo se mi sice nějak špatně, rodina Ok, škola Ok, i nějaké ty peníze z brigád Ok, ale stejně. Měla jsem na život pifku. Přišel mi tvrdý, podrazácký a nefér. Kdybych nebyla srab, už dávno bych se nejspíš rozkládala někde v hrobě :-) Klid a mír. Tak jsem si to tehdy představovala.

kostra-na-lavicce

Dnes jsem ráda, že jsem to nevzala touto zkratkou a před 20 lety se rozhodla jít na ten život trochu jinak. A kupodivu mě to naučily právě ty osobní tragédie a já jsem za ně vděčná. Když pak zpětně prokouknete tu hru, kterou s Vámi život hrál, musíte se smát. Ne, to nejsou tragédie, ač se to v dané chvíli zdá jakkoliv strašné.

Je to komedie. Někdy velmi hořká a velmi smutná, ano. Lidská nevědomost je nebetyčná a působí spoustu utrpení. 

Můžeme jen doufat, že ne zbytečně!

Že stejně jako dnes již neexistuje nevolnictví, robota ani otroctví, protože se lidstvo poučilo, i my se z tohoto všeho poučíme…

Nejvíc utrpení – naštěstí? bohužel? – působíme sami sobě. Právě tím, že necháváme okolní svět, aby nám doslova rozežral srdce nenávistí, oslabil plíce smutkem a zatvrdil játra vztekem. (Tak to alespoň vidí Číňani už tisíce let….) Náš strach z vnějšího světa nás zraňuje do morku kostí.

  • Jen proto, že jsme ještě nepochopili, že nám ve skutečnosti nic nemůže ublížit, pokud to my sami nedovolíme.
  • Jen proto, že nám ještě nedošlo, že ve skutečnosti nic nepotřebujeme, protože to nejdůležitější již dávno máme. A to opravdu důležité nám nikdo a nic beztak nedá!

S protože si utrpení působíme sami, sami si také můžeme pomoct!

A to je dobrá zpráva, ne? Ok, opomíjím fakt, že abych se k tomuto poznání dobrala, musela jsem využít spoustu informací jaksi z druhé ruky :-) Výklady z tarotových karet, ale i učebnice psychologie. Výklady astrologické, ale i učebnice religionistiky. Knihy takových autorů jako je neduální učitel z Velké Británie Rupert Spira, nebo americká buddhistická mniška Pema Chodron. Ani si je všechny nepamatuju. Velkou roli hrál v poslední době čchi kung Orel v hnízdě – jeho mistr i hlavní instruktor, kteří mě hodně naučili.

To, co ale každého člověka osloví jistojistě nejvíc, je ale to cosi v něm samém! 

Neučila jsem se z knih. Knihy jen potvrzovaly to, co jsem v hloubi duše věděla a co mi tak nějak docházelo samo. Knihy a učitelé mi byly podporou a motivací jít dál.

trapeni-muze-byt-dar-3d-tvrda-obalka

Rozhodla jsem se tedy napsat také takovou knihu. Něco, kde byste našli podporu a motivaci jít dál. A tak vznikl ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR! A můžete ho mít úplně zadarmo:-)

Během uplynulého 2,5 roku se v mém životě sešly snad všechny ty tragédie, o kterých byla řeč výše. Ale tak znáte to – co Tě nezabije, to Tě posílí :-) Náhoda tomu také chtěla, že před 3 lety jsem začala psát tento blog a celá ta cesta, celé to trápení a hledání a nacházení je tu upřímně zaznamenané.

A právě tyto články tvoří v ebooku cestu od utrpení k radosti – stupeň za stupněm. Přečtěte si o ní! Dá Vám důvěru, že něco podobného je vůbec možné :-) Jen upozorňuji, že je to prazvláštní cesta. Proč prazvláštní, o tom bude řeč níže :-)  Jestli hledáte podobnou podporu, stačí si kliknout na obrázek :-) (nebo na odkaz v textu) Ten Vás přenese na stránku, kterou jsem tomuto ebooku věnovala. Tam se dozvíte víc, a pokud Vás ebook zaujme, můžete si ho také hned stáhnout!

Napsala jsem ale ještě něco dalšího! Podivuhodného. Sama se někdy divím :-)

Napsala jsem svou vlastní knihu! Knihu, které – a to jsem prošla x knihkupectví a v knihovnách jsem jako doma – se dnes ještě nepíší! Napsala jsem elektronickou knihu – Žít je umění milovat (a to teď a tady!). Ano, teď a tady. Ne až bude líp! K čemu by nám něco takového ostatně bylo??

My se nepotřebujeme mít přece dobře, až nám bude dobře?? Nebo Vám to dává smysl??? :-) 

14060421_1582683938694971_2139402167_oE-kniha Žít je umění milovat je takovou velkou sestrou ebooku TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR! Onu prazvláštní cestu, kterou Vás v ebooku provedu – stupeň za stupněm – jsem již předtím symbolicky vystavěla v mé e-knize! Zatímco v ebooku je ta cesta konkrétní, v e-knize Žít je umění milovat je ve své symbolice univerzální! Ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR mi jen potvrdil, že pokud se chce někdo vymotat ze svých problémů a najít opravdový vnitřní klid, měl by touto cestou projít.

Pokud Vás láká mít takový záchranný kruh ve chvílích nejistoty a pokusit se proniknout skrze velkou sílu symboliky skrz naskrz vším, co nám brání být spokojení, klikněte si opět na obrázek (nebo na odkaz v textu). Dovede Vás na speciální stránku této speciální e-knize věnované.

Kéž Vám jak ebook TRÁPENÍ MŮŽE BÝT DAR!, tak e-kniha Žít je umění milovat pomůže najít cestu k onomu poznání, o kterém byla řeč výše. Že není nutné mít strach, protože nám ve skutečnosti nemůže nic ublížit. A že není třeba po něčem toužit, protože ve skutečnosti to nejdůležitější již máme. To jediné, co nám chybí, je vědomí toho, že to tak je :-) 

 

 

Reklamy