5 POKLADŮ V JAHODOVÉM RÁJI

Každý rok věnuji na tomto blogu nějakému projektu.

Roky 2014 a 2015 byly ve znamení projektu Absurdistán. To bylo v době, kdy jsem se rozhodla zaměřit na ty absurdní způsoby, kterými si sami házíme klacky pod nohy. Těch způsobů jsem popsala rovnou 50 a v průběhu roku jsem každému z nich věnovala celý jeden týden! Již tenkrát bylo těchto 50 témat rozděleno do 5 okruhů, které byly inspirovány čínským pojetím 5 prvků – dřevo, oheň, země, kov a voda.

Těchto pět okruhů představuje pět základních energií – pět pokladů, se kterými se budeme učit pracovat i v letošním projektu 5 pokladů v Jahodovém ráji

Proč Jahodový ráj? Oba roky s projektem Absurdistán s sebou totiž přinesly spoustu velmi mocných zážitků. Život zareagoval velmi pohotově a každý týden mi servíroval přesně to, čím jsem si měla projít, abych téma týdne prožila a poučila se z něho. Bylo to zvláštní. A bylo to tak silné, že jsem se po dvou letech nahlížení na absurdity našeho života zaměřila v roce 2016 raději na radosti našeho života právě v projektu Jahodový ráj.

V roce 2017 jsem oba projekty velmi opatrně propojila dohromady. Témata zůstala stejná, jen jsem je obrátila tak, aby nepoukazovala na absurditu našich cest, ale aby ukazovala směrem k nepodmíněnému štěstí. A vznikl tak projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji!

(photo credit: Chris)

V rámci tohoto projektu je celý rok opět rozdělen na 5 částí tak, jak podle čínského úhlu pohledu ovlivňují jednotlivé elementy běh roku.

Jaro se nese ve znamení elementu dřeva symbolizující růst, léto ve znamení elementu ohně symbolizující teplo, podzim ve znamení elementu kovu symbolizující zbavování se listů a zima ve znamení elementu vody symbolizující klid a led.

A pátý prvek země? Ten mívá v průběhu roku dvě možná umístění – pozdní léto, kdy dozrávají plody země. Anebo mezidobí mezi jednotlivými ročními obdobími, kdy symbolizuje přechod. Těmto mezidobím se říká dojo a s těmi pracuji i já.

Každý týden uveřejňuji jeden článek ze série toho elementu, který danému ročnímu období vládne. Pokud chcete, aby Vám žádný z článků neutekl a abyste je nemuseli na blogu hledat, můžete se o ně přihlásit a ony Vám budou chodit přímo do mailu.

CHCI SE PŘIHLÁSIT O ČLÁNKY Z PROJEKTU 5 POKLADŮ V JAHODOVÉM RÁJI

Přihlášením k odběru článků ale získáte ještě jednu věc navíc! Vždy, když skončí desetitýdenní období daného prvku, vytvářím sborník na dané téma. A právě ten dostanete automaticky do mailu také ihned, jak ho budu mít pro Vás připravený!

Které sborníky jsou již hotové

Ebook Rozhodněte se, jaký život chcete žít (a rozhoduje Ego nebo Vy?)

Sborník elementu DŘEVO.

Obsahuje kromě úvodu a závěru, které nabízejí přehled daného tématu,  oněch 10 článků z blogu o našich přáních. O tom, která semínka našich tužeb stojí za to sázet, abychom nakonec nesklidili něco, oč jsme vlastně vůbec nestáli.

CHCI SE PŘIHLÁSIT O SBORNÍK ELEMENTU DŘEVA