Svět je jiný, než se na první pohled zdá!

Skrývá spoustu tajemství. Stačí jen za sebou nechat ten vnější svět, obrátit se dovnitř, a vyhrabat se z bahna negativity, které člověka beztak jen zaslepuje.

A pak nad Vámi nebude mít ten vnější svět takovou moc a Vy budete moci být konečně svobodnější a láskyplnější!

Nebojte se, že z Vás budou mimoňové, když si budete žít po svém. Vždyť s mimoni je neuvěřitelná legrace, ne??

minion-890831_640Nenechte se semlít tím, co kolem sebe slyšíte a vidíte! Přidejte se k těm, kteří do toho jiného světa již vstoupili! O tom, jaké to tam je a jak se tam dostat, jsem kdysi dávno napsala tento článek:

Svět je jiný

No a pak skrze změnu sebe sama změňte i svět kolem Vás:-)

Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit

Rubriky: Štěstí | Štítky: , , , | Napsat komentář

Všichni jsme podplatitelní…

Každý máme tu svou udičku a tu svou návnadu, na kterou se necháme chytit… 

Tu svou příchuť medu, po které toužíme, a kterou si tak rádi necháváme mazat kolem pusy… 

Nešťastní, když ji nemáme. Nešťastní, když se chytíme. Kvůli vteřině sladké chuti. A i kdyby trvala v našem světě den, měsíc, rok, ve světle věčnosti je to vteřina.

Středeční výlet do Prahy byl v mnohém výjimečný. Volno jsem potřebovala jako sůl. A středa byla den mnoha krásných setkání :-) Nejen Depeche Mode osobně po cca 8? letech ale i bývalá spolužačka, se kterou jsme popíjely na Vyšehradě, a kámoška, se kterou jsme hledaly vchod číslo 5 na plochu. A v neposlední řadě rodiče, u kterých jsem přespávala. A pes a kočka taky. Samo.

Koncert byl úžasný, a přece mě neuchvátil tak, jak ten první. Možná proto, že už jsem věděla, co čekat. Dav zpívajících a tančících lidí. Mávajících do rytmu Never let me down again. Zpívajících sborově při Home. Svítivá Somebody (viz min. článek o depešáckých chytrých mobilech) pro mě byla příjemným překvapením :-)

A přece v téhle sérii vytáhnu pár písní, které mě tam chytly nejvíc. A jedna zcela překvapivá nakonec :-)

Pokračování textu

Rubriky: Písně, Uncategorized | Štítky: , , , , , , | Komentáře: 1

Depešácké chytré mobily (1. díl série o DM koncertu)

Chytrý mobil nemám. A mít ani nechci. Velký, těžký, drahý, rozbitelný, „ukraditelný„. Umí to spoustu věcí, které nepotřebuju.

Ale pravda, tohle bych s tím svým vykouzlit neuměla a ráda bych :-) 

2:11 je fanoušci rozsvítí! A vypadá to prostě famózně. Krásné video Daniela Maršalíka, jedno z mnoha krásných videí, které teď na youtube od fanoušků najdete! A i ta písnička je famózní :-) Vlastně jsem ji nikdy pořádně neznala a neposlouchala. Až nedávno kolem mě prošla a chytla mě. Znáte to? Už jsem tady o podobných případech psala, kdy píseň přijde a chytne. Někdy se zas pustí, někdy se drží. A někdy se drží hodně dlouho. A v případě Depeche Mode je takových neuvěřitelná spousta! :-)

Je to krásné vyznání touhy po takovém partnerovi, se kterým můžete být s důvěrou sami sebou.

Je o intimitě hlubší než sexuální, která často zůstává jen na povrchu. O přijetí, o vzájemném naslouchání a sdílení sebe sama, svých myšlenek. Jakýchkoliv. Bez přetvářek, bez masek, bez snahy být lepší než jsem ze strachu, že mě partner odmítne a opustí, i když se mnou třeba nebude souhlasit. O hluboce provázaném vztahu, a přece absolutně svobodném!

Pokračování textu

Rubriky: Písně | Štítky: , , , , | Komentáře: 1

Ta základní otázka. Ten klíč ke vstupu do Jiného světa nepodmíněného a neočekávaného…

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (41. Sen…) – ZEMĚ (4)

V minulém článku (Není potřeba nic hledat, máte to teď a tady. Stačí vystoupit ze svého vymyšleného světa) jsme využili své smysly a dech, abychom vystoupili ze svého vymyšleného světa a propojili se se svým okolím. Tento týden půjdeme ještě dál. Už jste si někdy kladli otázku, zda to, co prožíváte, je reálné, nebo je to jen sen?? Někdy se nám může stát, že se nám realita a sen začne prolínat. Obvykle nad ránem na přechodu mezi spánkem a bděním. Také jste se již nikdy přistihli při tom, že jste si na chvíli nebyli jistí, zda se Vám „to“ zdálo, nebo jestli se to opravdu stalo?? 

Pokračování textu

Rubriky: 5 POKLADŮ | Štítky: , , , , | Napsat komentář

Návrat do ticha srdce, aneb pozvánka na jednu speciální brněnskou sobotu…

Setkat se se mnou osobně není zas takový problém. Učím angličtinu a učím čchi kung. Jo a příští středu jedu do Prahy na koncert Depeche Mode, tak pokud máte také cestu...  :-) Osobně se vídám se spoustou lidí.

Ale jen jednou za čas se přidávám k Marii Krchňavé z brněnského centra Osvoboď se a společně s ní tvořím setkání něčím jiná.

A toto bude z mé strany naprostá novinka, protože jsem se rozhodla seznámit ty, kteří v sobotu 20.5.  na jedno takové setkání přijdou, s neduální meditací podle Ruperta Spiry. Neduální vnímání je pro mě totiž tím nejzásadnějším zdrojem inspirace! Pokud bude zájem, můžeme setkání opakovat i v jiném termínu, takže se stačí ozvat :-) Kdo z Vás už někdy o neduálním vnímání slyšel? Ne? Pak je nejvyšší čas se o něm něco dozvědět. Těch cest do světa neduality je mnoho a jedna lepší než druhá!

A hlavně – právě tam v tom Jiném neduálním světě, kde hodnocení a konflikty ztrácejí smysl, člověk nalezne onen klid v duši!

Jako host pondělního Čaje o šesté v centru Osvoboď se jsem zájemce dosud seznamovala se základy čchi kungu ve stylu Orel v hnízdě. Část sobotního dopoledne si ostatně Orla také zacvičíme. Bude to taková povznášející cesta do ticha srdce prostřednictvím uvolňujícího pohybu. Alespoň tak já čchi kungové pohyby vnímám :-)

V září 2016 jsem byla u Marušky v centru podruhé. Proběhl tam křest mé první e-knihy Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty)! A to zároveň s kurzem věnovaným symbolickému vnímání života. I ta kniha vede čtenáře tou nejkratší a nejpřímější cestou skrz paradox do neduálního Jiného světa!

Vždy to byla velmi příjemná setkání!

Uběhlo pár měsíců, já vydala svou druhou e-knihu, Vdechněte život poselstvím svého dětství (1.5.) mnohem podrobnější cestu do onoho Jiného světa, a Maruška mě požádala, zda bych se nechtěla podílet na jednom celodenním meditačním setkání u ní v centru.

Řekněte? Jak bych mohla po tom všem odmítnout!!?

Pokračování textu

Rubriky: Mysl | Štítky: , , , , | Komentáře: 1

Není potřeba nic hledat, máte to teď a tady. Stačí vystoupit ze svého vymyšleného světa…

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (32. Ryba, která neví, že je ve vodě…) – ZEMĚ (4)

Jak bylo řečeno v minulém článku, harmonie elementu ZEMĚ je pro vnitřní klid člověka zásadní. Hovořili jsme o tom, že ona střední cesta k harmonii vede do světa mimo myšlenky. Když jsme totiž uzavřeni ve svých myšlenkách, jsme jako v kleci bez kontaktu s něčím mimo ten vymyšlený svět.

Kdokoliv si kdy zkoušel meditovat, zjistil, že máme v hlavě myšlenek víc, než jsme tušili. Víc, než je nám třeba i někdy milé. Říká se, že mysl je jako oceán a myšlenky jako vlnky na něm. Také se říká, že jsou jako rybky, které vyskakují nad hladinu. Někdy, když se ponoříme do meditace, můžeme mít pocit, že jsme tím oceánem zaplaveni. Všude kolem vlny a ryby…

Teprve postupně, krůček za krůčkem, meditaci za meditací se nám daří mysl zklidnit. Nacházet mezery mezi jednotlivými myšlenkami. V těch chvílích můžeme nahlédnout za ten prostor mimo vymyšlený svět.

My se do toho prostoru za myšlenky ale můžeme dostat i jinak než klasickou meditací, jak si ji obvykle představujeme.

Pokračování textu

Rubriky: 5 POKLADŮ, Uncategorized | Štítky: , , , | Komentáře: 1

Dubnová štístka…

Už je pomalu půlka května a já se teprve obracím do dubna?? A co Vy? Už jste se obrátili zpět a podívali se, co jste zažili, a jaká poselství Vám duben přinesl? Co si z něj můžete odnést do května a ostatně do dalšího života?? Co všechno by v dubnu zapadlo, pokud to teď neosvítíte a pár těch perel nevytáhnete z toho haraburdí ven a nezavěsíte na ten náhrdelník roku 2017??? 

Já jsem ráda, že jsem se do dubna podívala, protože už se pomalu rozplýval v mlhách….

A to by byla velká škoda.

Duben byl totiž pro mě velmi speciální měsíc, jak tak koukám. Měsíc, ve kterém se nedělo nic velkého navenek (tak jo, pár výletů, které by snad mohli většinového čtenáře, který chce tipy na to, kam vyrazit, zaujmout), ale ve kterém se dělo hodně tak trochu v zákulisí.

A hlavním tématem dubna bylo něco velmi důležitého! Důležitějšího než výlety, šminky, oblečení nebo nejnovější hra. Tím tématem bylo štěstí a ty velké cíle, které máme a v jejichž splnění to štěstí vidíme!

Pokračování textu

Rubriky: Uncategorized | Napsat komentář

Jako bychom byli uzavření někde v sobě jako v kleci

Projekt 5 pokladů v Jahodovém ráji (22. Osvíceni osvícenstvím a zatemněni rozumem) – ZEMĚ (3)

Harmonie ZEMĚ, která leží uprostřed 5 prvků a má je vyvažovat, přijímat jejich vlivy a nechat z nich něco zrodit, je pro vnitřní klid člověka zásadní. Jako bychom se většinou zmítali mezi DŘEVEM a jeho nezadržitelným růstem a KOVEM a jeho snahou nás osekat. Často z toho vznikne jen nenávist OHNĚ či pláč VODY.

Bez harmonie elementu ZEMĚ nám chybí to nejdůležitější. Ona zlatá střední cesta. Ale kde se skrývá?? 

Naše současná společnost hledá stabilitu v rozumu. Ano, rozum je užitečná věc. Pomáhá nám analyzovat a porozumět. Pomáhá nám nahlížet kriticky na záchvaty našich vnitřních děsů či tužeb. Ale jako vše, co zaženeme do extrému, i rozum může být danajským darem.

Rozum sám nestačí. Svět má mnohem více tváří a ne všechny umí rozum postihnout. Je to jen polovina obrazu. Pokud hledáme onu zlatou střední cestu, je třeba rozum neodmítat, ale jít tam, kam rozum jít neumí. Přestat na chvíli neustále něco řešit prostřednictvím našich myšlenek.

Už jste si někdy zkusili s myšlenkami pohrát místo toho, abyste myšlenkami přemýšleli??

Nemusíte do toho hned skočit po hlavě a začít meditovat. Nemusíte proti myšlenkám bojovat a snažit se je zastavit. Snažit se najít onen prázdný prostor. Ano, najít ho je užitečné, ale zůstat v něm vůbec ne! Můžete si zatím prostě jen pohrát. Vezměte si třeba tužku a papír a zaznamenávejte si, o čem přemýšlíte.

Snad Vám k tomu pomůže onen článek z projektu Absurdistán:

Pokračování textu

Rubriky: 5 POKLADŮ | Štítky: , , | Napsat komentář

Ufff…

Mám tu ještě minimálně 2 projektové články, které bych měla dodělat, a jednu prodejní stránku pro svou funglnágl novou elektronickou knížku… miminko moje mrňavý…

A ten angličtinářský projekt…

Jakže se cítí ti, kteří toho mají v práci až nad hlavu a nějak nestíhají?? Ani se trochu pobavit???? 

Pokračování textu

Rubriky: Touha | Štítky: , , , , , | Napsat komentář

Ten poslední krok ke štěstí…

Čeká nás zcela poslední článek ze šestidílné série o cestě k naplnění poselství našeho dětství. Objevili jsme, že se v nás skrývají poklady, ale my jim nedovolíme se projevit (1. článek). Že žijeme jen napůl, víc mrtví, než opravdu živí (2. článek). Hledali jsme kde najít to nezničitelné v nás, abychom mohli žít s vnitřní vášní, odvahou a radostí . A skutečnou, svobodnou láskou (3. článek). Narazili jsme na to, že často je všechno úplně jinak :-) A že bez důvěry se nedobereme té skutečné motivaci, která nás přirozeně dovede tam, kam máme jít (4. článek). A v minulém článku jsme zjistili, že někdy si pleteme tu skutečnou cestu ke změně se vzdorem (5. článek)

Jak jsem na konci minulého článku naznačila, před námi a nepodmíněným štěstím už stojí jen jedna překážka. Naše Ego.

Někteří by ho chtěli úplně zničit. Jiní se ho zase zastávají. I v tomto ohledu se na to dívám dost jinak. Je potřeba ho utišit jako malé vyděšené dítě. Čím pozitivněji silnější Ego je, tím snadněji se to udělá. Ani tady není dobré pustit se ve snaze o změnu do vzdoru a boje…

Ego a jeho různé podoby a následně různé cesty k tomu nepodmíněnému štěstí jsou tématy posledních dvou kapitol (jedenácté a dvanácté) mé nové elektronické knížky Vdechněte život poselstvím svého dětství. 

Uvážíte-li, že co kapitola, to měsíc a téma, které mi v tu dobu vstoupilo do života, pak můžete říct, že listopad byl nejspíš docela dramatický (podobně jako vzdorný říjen), zatímco prosinec byl pohodový šťastný měsíc.

A ano, bylo to přesně tak. I o tomto propojení a symbolice každodenních událostí se můžete v úvodech jednotlivých kapitol/měsíců v mé nové knížce dočíst. Naučit se takovou vazbu vnímat je velmi užitečné. Právě v těch chvílích, kdy má člověk pocit, že je všechno špatně. Ono totiž třeba není…

Pokračování textu

Rubriky: VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ | Štítky: , , | Komentáře: 1

Někdy je to, co považujeme za cestu ke změně, prachsprostý vzdor, který nevede nikam.

Vítejte u pátého článku ze šestidílné série o cestě k naplnění poselství našeho dětství. Ano, už se chýlíme ke konci. Objevili jsme, že se v nás skrývají poklady, ale my jim nedovolíme se projevit (1. článek). Že žijeme jen napůl, víc mrtví, než opravdu živí (2. článek). Hledali jsme kde najít to nezničitelné v nás, abychom mohli žít s vnitřní vášní, odvahou a radostí . A skutečnou, svobodnou láskou (3. článek). A v minulém článku jsme narazili na to, že často je všechno úplně jinak :-) A že bez důvěry se nedobereme té skutečné motivaci, která nás přirozeně dovede tam, kam máme jít (4. článek).

Teprve když jsme došli až sem a naučili jsme se vnímat, že máme jiné možnosti a jiné schopnosti, se můžeme pustit do nějakých změn, které budou stát za to! Do změn, které nevycházejí ze vzdoru proti tomu, co je, ale z přijetí. Není to snadné, je to úplně jiné, než známe. Ale po tolika letech dnes už mohu říct, že „to známé“ tak tak nějak nikam nevede :-)

A tématy deváté a desáté kapitoly e-knihy Vdechněte život poselstvím svého dětství jsou právě změna a vzdor.  

Pokračování textu

Rubriky: VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ | Štítky: , | 2 komentáře