Svět je jiný, než se na první pohled zdá!

Skrývá spoustu tajemství. Stačí jen za sebou nechat ten vnější svět, obrátit se dovnitř, a vyhrabat se z bahna negativity, které člověka beztak jen zaslepuje.

A pak nad Vámi nebude mít ten vnější svět takovou moc a Vy budete moci být konečně svobodnější a láskyplnější!

Nebojte se, že z Vás budou mimoňové, když si budete žít po svém. Vždyť s mimoni je neuvěřitelná legrace, ne??

minion-890831_640Nenechte se semlít tím, co kolem sebe slyšíte a vidíte! Přidejte se k těm, kteří do toho jiného světa již vstoupili! O tom, jaké to tam je a jak se tam dostat, jsem kdysi dávno přichystala článek a dokonce i celý online kurz (zdarma):

Svět je jiný

minikurz Mimoňská cesta

No a pak skrze změnu sebe sama změňte i svět kolem Vás:-)

Proč je společnost v krizi a 5 kroků, jak tuhle absurdní hru změnit

 

Reklamy
Rubriky: Štěstí | Štítky: , , , | Komentáře: 1

Proč nechceme být šťastní?? (2. část) – MC

fireKoho zajímá víc než jen pár bodů o tom, co všechno nám brání v tom být šťastní, může si přečíst i tu omáčku (ale výživnou :-)) v minulé části. Najdete tam jednu důležitou věc. Hodně zásadní. Přibližuju tam, co si pod pojmem štěstí představuju já. A není to žádný čajíček… 

Jasně, řeknu Vám tu klidně na místě, že šťastná jsem. Jak bych nebyla. Však co mi chybí? Ale zeptejte se mého těla a mých emocí… budou vyprávět jinou story…

A proto jsem zapátrala po tom, proč si sakra pořád volím ten stav existence, ve kterém necítím klid, pohodu, radost, opravdový impulz dávat ze sebe to nejlepší???

Třeba Vám osobně taky pomůže to, nač jsem přišla…

Můj projekt Absurdistán  (dnes se přetavil do ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ) nabízí krásný nástroj, jak přijít na to, jaké podmínky já sama svému štěstí kladu. Jaké překážky si stavím sama do cesty? Co je pro mě důležitější než vnitřní klid, radost, nebo jistá vášeň a odhodlání? Se kterými se dá přistupovat i k tomu, z čeho člověk oprávněně nemusí být radostí bez sebe. Přijetí toho, jak věci jsou, totiž neznamená, že je tak nechám rezignovaně být :-)

 

Stejně jako jsou všechna absurdistní témata rozdělená do 5 okruhů podle čínských 5 prvků (dřevo, oheň, země, kov, voda), stejně jsem i těch 5 podmínek rozdělila do 5 okruhů:

Pokračování textu

Rubriky: Štěstí | Štítky: , , , , , , | Napsat komentář

Ten poslední krok ke štěstí… (MC2)

Už je Vám jasnější, co to vlastně opravdu znamená naplnit své sny?? Že vše může být jinak, než jak to známe (změna, motivace či svoboda), a co všechno k té opravdové změně potřebujeme?

Čeká nás tedy poslední článek ze šestidílné série o cestě k naplnění poselství našeho dětství. Objevili jsme, že se v nás skrývají poklady, ale my jim nedovolíme se projevit. Chybí nám svoboda to udělat. (1. článek). Objevili jsme, že ve vší té snaze jít si za svými sny žijeme jen napůl. Víc mrtví, než opravdu živí (2. článek). Hledali jsme kde najít to nezničitelné v nás, abychom se mohli otevřít, osvobodit a žít s vnitřní vášní, odvahou a radostí. A skutečnou, svobodnou láskou (3. článek). Narazili jsme na to, že často je všechno úplně jinak :-) A že bez důvěry se nedobereme té skutečné motivaci, která nás přirozeně dovede tam, kam máme jít. K tomu, co nás opravdu uspokojí. (4. článek). A v minulém článku jsme zjistili, že někdy si pleteme tu skutečnou cestu ke změně s pouhým vzdorem (5. článek)

 

Před námi a nepodmíněným štěstím už stojí jen jedna překážka. Naše Ego.

Někteří by ho chtěli úplně zničit. Jiní se ho zase zastávají. I v tomto ohledu se na to dívám dost jinak. Je potřeba ho utišit jako malé vyděšené dítě. Čím pozitivněji silnější Ego je, tím snadněji se to udělá. Ani tady není dobré pustit se ve snaze o změnu do vzdoru a boje…

Ego a jeho různé podoby a následně různé cesty k tomu nepodmíněnému štěstí jsou tématy posledních dvou kapitol (jedenácté a dvanácté) mé druhé e-knihy Vdechněte život poselstvím svého dětství. 

Uvážíte-li, že co kapitola, to měsíc a téma, které mi v tu dobu vstoupilo do života, pak můžete říct, že listopad byl nejspíš docela dramatický (podobně jako vzdorný říjen), zatímco prosinec byl pohodový šťastný měsíc.

A ano, bylo to přesně tak. I o tomto propojení a symbolice každodenních událostí se můžete v úvodech jednotlivých kapitol/měsíců v mé druhé knížce dočíst. Naučit se takovou vazbu vnímat je velmi užitečné. Právě v těch chvílích, kdy má člověk pocit, že je všechno špatně. Ono totiž třeba není… možná dostáváte jen námět na ten svůj vlastní dobrodružný román :-)

Pokračování textu

Rubriky: VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ | Štítky: , , | Napsat komentář

Někdy je to, co považujeme za cestu ke změně, prachsprostý vzdor, který nevede nikam (MC2)

Vítejte u pátého článku ze šestidílné série o cestě k naplnění poselství našeho dětství a naplnění našich nejhlubších snů. Ano, už se chýlíme ke konci.

  • Objevili jsme, že se v nás skrývají poklady, ale my jim nedovolíme se projevit (1. článek).
  • Že žijeme jen napůl, víc mrtví, než opravdu živí (2. článek).
  • Hledali jsme kde najít to nezničitelné v nás, abychom mohli žít s vnitřní vášní, odvahou a radostí. A skutečnou, svobodnou láskou (3. článek).
  • A v minulém článku jsme narazili na to, že často je všechno úplně jinak :-) A že bez důvěry se nedobereme té skutečné motivaci, která nás přirozeně dovede tam, kam máme jít (4. článek).

Teprve když jsme došli až sem a naučili se vnímat, že máme jiné možnosti a jiné schopnosti, se můžeme pustit do změn, které budou stát za to!

Do změn, které nevycházejí ze vzdoru proti tomu, co je, ale z přijetí. Není to snadné, je to úplně jiné, než známe. Ale po tolika letech dnes už mohu říct, že „to známé“ tak tak nějak nikam nevede :-) Změna a vzdor se staly tématy září a října roku 2016, a proto i obsahem deváté a desáté kapitoly mé druhé e-knihy.  

 

I se změnou je všechno jinak 

Pokračování textu

Rubriky: VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ | Štítky: , | Komentáře: 1

Někdy je všechno jinak, než jsme si mysleli… (MC2)

Vítejte u čtvrtého článku ze šestidílné série o cestě k naplnění poselství našeho dětství a naplnění těch našich nejhlubších snů. Byli jste zvědaví, co bude dál? Kam dál vede ta cesta od skrytých pokladů a toho, co nám brání svobodně žít (1. článek)?

A to opravdu naplno díky tomu nezničitelnému v nás, na které jsme se zaměřili v 2. článku? S vnitřní vášní, odvahou a radostí? A láskou (3. článek)? Mluvili jsme o tom, jak snadné je se na té cestě ztratit a uzavřít.

 

Další krok vede k důvěře

Abychom nakonec mohli vykouknout z té kukly a rozletět se volně jako ten motýl, je potřeba nalézt důvěru. Bez té totiž můžeme zapomenout na to, že nalezneme ten správný cíl a tu správnou motivaci. A otázka pak zní, kam dojdeme, a zda tam budeme spokojení…

Tématy sedmé a osmé kapitoly mé druhé knížky Vdechněte život poselstvím svého dětství jsou právě motivace a důvěra. Podobně jako v předchozích článcích, i zde narazíme na to, že vše je trochu jinak, než si to obvykle myslíme :-) 

Obvykle je to právě vnější motivace, která nás pohání. Pracujeme kvůli kariéře, kvůli vyššímu platu, kvůli povýšení. Učíme se kvůli známkám. Milujeme se kvůli naléhání partnera. Když nám vnější motivace přestane vyhovovat, začneme hledat tu vnitřní. Psychologie o jiné než vnější a vnitřní motivaci, pokud vím, nemluví. Ale já jsem zjistila, že mi nevyhovuje ani ta vnější, ani ta vnitřní…

 

Taková motivace, ať vnitřní či vnější, je ale stále pouze metodou cukru a biče.

Způsob, jak nás/sami sebe vybičovat k větším výkonům na základě dvou nejzákladnějších emocí – touhy a strachu. A je jedno, zda přichází zvnějšku nebo zvenčí. Ta vnitřní se jen tváří jako naše a proto nás uchlácholí…

Ale pořád je to docela krutý přístup, který tentokrát ale začneme praktikovat sami na sobě. Tak trochu masochistické, nezdá se Vám? Znáte ten pocit, kdy byste chtěli zamířit nějakým směrem, ale pořád v sobě nedokážete najít tu správnou sílu, nebo to správné odhodlání a vytrvalost tímto směrem jít? V takovém okamžiku možná začnete hledat tu svou motivaci podobně jako já – a v páté kapitole najdete pár testů, skrze které jsem to mimochodem kdysi dělala :-)

A hlavně je třeba se na celé to téma motivace podívat úplně jinýma očima a objevit úplně jiný druh motivace! Ten, kdy sami sebe nemusíte popohánět a přesvědčovat, ale ono to prostě plyne… 

Při práci na blogu to zažívám. A nejen tam. I při čchi kungu se člověk dostává do podobného naladění, kdy se člověk nechává nést. Bez úsilí.

Už jste se někdy jen tak položili na vodu, ponořili uši pod hladinu, naslouchali onomu tichu a hleděli do bezoblačného nebe?? Ne? Zkuste to někdy. Je to nádherný zážitek, který Vám dá vstoupit do onoho Jiného světa, který se tady na blogu, ve svých knihách i v mimoňském kurzu snažím popsat, ačkoliv je vlastně nepopsatelný….

Položit se tímto způsobem na vodu někdy vyžaduje naprostou důvěru v to, že se neutopíte. Vědomí, že to vlastně není možné, protože dokud dýcháte, vždy Vás Vaše plíce budou nadnášet.

Ta správná motivace bez této důvěry není možná! Bez této důvěry se totiž náš život smrskne na plácání se ve vodě ve strachu, abychom se neutopili. Což se ovšem dříve nebo později stane, protože se velmi rychle unavíme…

Osmá kapitola mé knížky je tedy právě o důvěře a o tom, proč je tak těžké věřit. A co s tím. 

Důvěra je základem vztahů, bez ní nic pořádně nefunguje. Je základem i našeho vztahu k Životu. Na důvěru se velmi často zapomíná a také se velmi složitě hledá. A přitom právě na ní všechno stojí a právě s ní všechno padá. Ani lásku či sebelásku v sobě neprobudíte bez důvěry či sebedůvěry a často ani láska či sebeláska v nás důvěru či sebedůvěru neprobudí. Je to v nás.

Láska nám ale může výrazně pomoci se otevírat a důvěru budovat. A právě to nám život promění způsobem, o kterým se nám ani nezdálo! A právě taková změna bude tématem dalšího článku…

Rubriky: Uncategorized, VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ | Štítky: , , , | 2 komentáře

V labyrintech lásky je velmi snadné se ztratit (MC2)

Už jste objevili ty střípky do mozaiky Vašeho naplněného života, které se skrývají ve Vašem dětství?? A už jste zjistili, jak v sobě najít to nezničitelné, abyste v sobě našli sílu být opravdu svobodní a díky tomu pak své OPRAVDOVÉ sny i naplnit? 

V prvním článku celé šestidílné série (ZDE) jsme zjistili, že v našem dětství se často skrývají poklady, o kterých ani nevíme. A pokud alespoň tušíme, něco v nás nám často brání se jim zcela otevřít a vnést je do života. Vdechnout jim ten život a proměnit tu vyděšenou uzavřenou kuklu v barevného motýla! Druhý článek (ZDE) vyprávěl právě o tom, jaké je to žít naplno, a kde hledat to nezničitelné v nás, co nám umožní takto naplno žít.

Jen málokdo z nás žije opravdu naplno!

Ne v tom běžném slova smyslu naplno, ale s onou vnitřní vášní, odvahou a radostí a v ponoření se do oceánu života a jeho vnímání. Teď a tady. I to je něco, co jsme uměli jako děti, ale ztratili jsme to.

A o čem bude 3. článek?? Často slýcháme o lásce a sebelásce. Pochopit jejich důležitost a pěstovat jak lásku, tak sebelásku je zásadní, pokud chceme žít opravdu šťastně. Láska je totiž oním kontaktem, který nám dává klid uprostřed bouří a pevnou půdu pod nohama v bažinách! Právě proto je láska a sebeláska tématem páté kapitoly mé druhé knížky…

V labyrintech lásky je ale velmi snadné se ztratit! 

Pokračování textu

Rubriky: Uncategorized, VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ | Štítky: , , , , , , | 3 komentáře

Kde hledat to nezničitelné v nás? (MC2)

Jak se Vám líbil minulý článek série? (V našem dětství se neskrývají pouze traumata, ale i poklady. Už jste je odhalili?) Ještě jste ho nečetli? Chyba – je to totiž začátek celé cesty od poselství našich dětství k nepodmíněnému štěstí. 

První článek se věnoval pokladům skrytým v našem dětství, a tomu, proč tak často zůstávají v naší dospělosti skryty. Abychom dokázali žít opravdu naplno (tj. svobodně), další kroky na té naší cestě nás zákonitě musí zavést tam, kde leží to nezničitelné v nás. Jinak zůstaneme schovaní v té naší bezpečné kukle a v onoho barevného motýla se nikdy neproměníme!

Pojďme se tedy podívat, co to znamená žít naplno, a jak na to

Tématy třetí a čtvrté kapitoly mé druhé knížky Vdechněte život poselstvím svého dětství jsou právě nejrůznější pohledy na to, co to znamená žít naplno. A jak v sobě najít to nezničitelné v nás.

Často máme dojem, že žít naplno znamená cestovat, najít práci svých snů a díky ní vydělávat natolik, abychom si mohli pořídit krásné bydlení a všechny ty nejnovější technologické hračky. Že žít naplno třeba znamená mít hezké vztahy se svými rodiči, dětmi, přáteli a partnery. Bavit se, chodit do kina nebo do divadla, nebo tancovat. Prostě užít si radostí života naplno!

Ve třetí kapitole se ale dočtete, že žít naplno může znamenat i něco zcela jiného! A že je velký rozdíl mezi opravdu živoucím člověkem a těmi, kteří jsou spíš živými mrtvými. Víte, jak jste na tom Vy? 

Pokračování textu

Rubriky: Uncategorized, VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ | Štítky: , , , | 4 komentáře

V našem dětství se neskrývají pouze traumata, ale i poklady. Už jste je odhalili? (MC2)

Když se rozhodneme, že se svým životem chceme něco udělat, naplnit své sny a žít tak opravdu naplno, kde jinde než u svého dětství chcete začít? Právě tam můžeme zahlédnout části té mozaiky našeho šťastnějšího života. Pak už jen stačí ji poskládat a očistit od těch temných nánosů a nepochopení. 

Vydejte se se mnou na šestidílnou cestu mou druhou e-knihou Vdechněte život poselstvím svého dětství, která Vás v první kapitole právě k pokladům Vašeho dětství zavede. A v následujících kapitolách Vám potom ukáže, jak ten potenciál uvolnit. Ale úplně jinak, protože i tato e-kniha je součástí onoho Jiného světa, kde je vše jinak :-)

logo_2313661_webČasto se v životě honíme za svými přáními a sny, ale neuvědomujeme si, že míříme špatně, točíme se v kruhu a nakonec nám v rukách zůstane jen prasklá bublina našich představ. Abychom nalezli to SKUTEČNÉ ŠTĚSTÍ, nepodmíněné ničím a nikým, musíme se naučit chodit v tom Jiném světě, světě nepodmíněného a neočekávatelného. A to je teprve jízda :-)

Právě o tom, v čem všem se Jiný svět liší, jsem psala svou druhou e-knihu, která vznikala v roce 2016 také tak trochu jinak :-) Každý měsíc vyšel jeden magazín, který odrážel jedno hlavní téma, které mi daný měsíc vnesl do života. Poselství, svobodu, lásku, důvěru, vzdor, změnu, motivaci atd. Všech 12 magazínů nakonec vytvořilo takovou zvláštní cestu od poselství k jejich naplnění. Jeden celek. A proto z nich nakonec jeden celek vznikl :-)

Následujících 6 článků Vám naznačí, kudy ta cesta vede…

Poselství našeho dětství – 1. kapitola

V dospělosti se do našich dětských let často obracíme, abychom hojili rány, které jsme tam utržili. Ať jsme prožili jakkoliv krásné dětství, obvykle je v hlubinách našeho nevědomí (nebo i vědomí) uloženo něco, co nás v té době zranilo. Co nám takříkajíc přistřihlo křidélka. Právě z období našeho dětství obvykle pocházejí nejrůznější strachy, které nás v životě trápí. A právě v našem dětství si začínáme vytvářet různé strategie, jak se ochránit. V knížce francouzské autorky Lise Bourbeau, Uzdrav svá vnitřní zranění, najdete dokonce 5 různých modelů, kterými se chráníme před bolestí a které se již v dětství odrážejí ve vztazích s rodiči.

Je důležité sebrat odvahu, vstoupit do prostoru, kde nám kdysi bylo ublíženo, tyto strategie si uvědomit a osvobodit se od nich. Než však zamíříme tímto směrem, považuji za mnohem důležitější si uvědomit, že naše dětství neskrývá pouze traumata, ale i poklady! Všechny ty dary, kvůli kterým stojí za to podstoupit onu náročnou cestu! Je možné, že jsou zasunuté někde hodně hluboko, ale ať jste se narodili do jakkoliv náročného prostředí, narodili jste se jako hravé zvídavé bytosti.

Ve chvíli, kdy si uvědomíme, co všechno v sobě máme a čemu všemu můžeme opět nechat ta pomyslná křídla narůst, získáme v sobě silnou motivaci jít za tímto cílem a překonávat vše, co nás na té cestě může čekat!

Pokračování textu

Rubriky: VDĚCHNĚTE ŽIVOT POSELSTVÍM SVÉHO DĚTSTVÍ | Štítky: , , , , | 4 komentáře

Červnové viny a odpuštění

Jaký byl Váš červen? Víte o něm něco víc než jen to, že jste chodili do práce (do školy)? Jaké knihy jste přečetli, jaké filmy jste viděli, kam jste si vyrazili s přáteli nebo s rodinou?

Víte něco o tom, co se ve Vás dělo? Bavili jste se se Životem a tom, jak si ho co nejlíp užít?? :-) A byli jste vůbec naživu? :-)

Jo, to je odkaz na jeden zombíkovský test (Jste opravdu naživu?), ve kterém většina lidí skončila na úrovni zombie a upírů a lidí bylo dost pomálu :-)) Najdete ho v předemailech online kurzu (který je zdarma) Mimoňská cesta do Jiného světa.

Já si dělám každý týden, každý měsíc i každý rok shrnutí toho nejdůležitějšího a jako pokaždé to můžu jen vřele doporučit :-) Je úchvatné sledovat tu červenou linku, která se naším životem táhne. Život pak není nikdy nesmyslný a zbytečný, nebo naopak jen povrchní. Je to veliké dobrodružství…

A každý si můžeme takovou knihu psát. Můžete začít třeba tím červnem (jestli se na něj ještě vzpomínáte). Nebo červencem :-)

 

Jaký byl tedy můj červen? Co mi vnesl Život do života?

Vnesl mi tam minulost a viny, které jsem si nesla. Vnesl mi tam i budoucnost plnou ponorů do přítomnosti i minulosti. Vnesl mi tam vědomí toho, co mě v budoucnu čeká. Vnesl mi tam veliké téma, které už bylo na čase vyřešit.

Téma vin a odpuštění.

V červnu se ta rostlinka vin a odpuštění začala pomalu sázet a klíčit a v červenci vyrašila. Teď je jen potřeba o ni pečovat a nechat ji vyrůst do takové síly, aby ji už nikdo nemohl vytrhnout jen tak z kořenů…

Během června jsem napsala na blog pár článků:

Pokračování textu

Rubriky: Měsíční shrnutí, Uncategorized | Štítky: , , | Komentáře: 1

Desetidenní kurz meditace vipassana – pár rad k nezaplacení

Možná uvažujete, že byste tu slavnou meditaci taky vyzkoušeli.

Možná jste si ji už někdy vyzkoušeli a pořád nechápete, co na tom kdo pořád vidí :-)

Možná chápete a už meditujete, ale nemáte dost času jít dost do hloubky.

Pokud pro Vás platí první, druhá nebo třetí varianta, řekla bych, že desetidenní kurz vipassany by se Vám mohl hodit.

A pokud jste meditaci nikdy nezkusili, má tento kurz pro Vás jednu nezanedbatelnou výhodu – můžete se na to kdykoliv vyprdnout :-) A nebude Vás to stát víc než čas a peníze, které jste dali za cestu do meditačního centra. (Všechno je u kurzů, jak je učil Goenka, založené na dobrovolnické bázi – i placení. Noví studenti platí až poté, co absolvovali celý kurz a mají pocit, že jim k něčemu byl.)

Odjet předčasně není sice úplně koš, protože se na začátku zavazujete, že vydržíte celých 10 dní. Ale tak když bude nejhůř, nikdo Vás držet nebude.

Klasický 10 denní kurz (podle Goenky) jsem absolvovala dvakrát. Plus ještě podobný, kratší kurz, s mírně jemnějšími pravidly. Sami zjistíte, že tenhle meditační kurz rozhodně není žádné relaxační leháro.

Co bych Vám ze svého hlediska poradila, aby pro Vás byl kurz spíš co nejpřínosnější?? 

Pokračování textu

Rubriky: Vipassana | Štítky: , , , | 3 komentáře

Návraty – Orlí zázraky aneb když se otevře srdce, dějí se věci…

A poslední článek (z roku 2017), který připomíná opět orlí seminář ve Svratce :-) Vipassana a Orel je pro mě hodně propojený. Oboje mi hodně zasáhlo do života. Jedno rozvíjí druhé. A co je nejvtipnější?? Loni jsem na vipassanském kurzu musela slíbit, že tam nebudu dělat čchi kung (práce s energií). A pak jsem zjistila, že samotná vipassanská technika je čchi kung. Přesně to, co jsme kdysi dělali s mistrem. A přesně to, co děláme při všech pohybech nebo postojích nebo meditacích. Je to jen trochu jiné (kurz se odehrává hlavně v sedě). Ale pozorování pocitů po těle je stejné :-) A ono dokonalé přijetí toho, co je, také. Loni jsem vipassanou začínala (v srpnu) a pokračovala orlem (v září). Tenkrát to byl pro mě hodně náročný seminář právě proto, že se mi s vipassanou propojil. Jako by byl pokračováním toho, co se na vipassanském kurzu dělo. Letos je to totéž jen v bledě modrém – začínám orlem a pokračuju vipassanou. A to, co začal Orel, vipassana ještě prohloubí. O tom jsem přesvědčená. (No, uvidíte brzy sami, jen co napíšu první povipassanský článek…). A v posledku nejde o nic jiného než o to, o čem byly i tyto offline články – o tom jediném krůčku ke štěstí, o tom, jaký máme problém a jak ho neřešit. A o otevření srdce (viz dnešní návrat). Doufám, že i Vy jste si z těchto 14 offline dnů odnesly své – alespoň uvědomění, kudy za tím svým OPRAVDOVÝM ŠTĚSTÍM jít. A kudy ne :-)

V neděli jsem se vrátila z víkendového orlího semináře.  A tenhle seminář a to, co se dělo tam a potom, mě prostě dostal. A ne, nepozorovali jsme orly bělohlavé, ačkoliv na takový víkend jsem chtěla kdysi dávno také jet :-) Cvičili jsme čchi kung ve stylu Orla v hnízdě :-) Byl to speciální seminář s letní tématikou – radost a uvolnění. Miluju léto a miluju téma radosti. Ostatně láska je výsostným letním tématem.

A když se otevře srdce, dějí se zázraky.

Což mi připomíná, že bych si měla jít koupit zas další várku jahod. Protože srdce a ten zahřívající element ohně, díky kterému cítíme příjemné teplo v sobě i v druhých, je jedním z elementů mého ročního projektu 5 pokladů v Jahodovém ráji :-) V ráji plném radosti…

Žijete v tomhle radostném ráji? Nebo jak daleko jste od jeho bran? Máte je na dohled, nebo je ani v těch temnotách daleko od světla a tepla ohně nevidíte?? 

Pokračování textu

Rubriky: Čchi kung | Štítky: , , , , , , , , , | Napsat komentář