Smíření, nedualita a brány do jiných světů

Možná jste si už všimli, že na tomto blogu to poslední dobou moc nežije. Kde jsou ty doby, kdy se tady objevovaly články každý den?? Někdy na ty doby vzpomínám. Na všechny ty na první pohled běžné články o životě, pod kterými se skrývaly hlubší a hlubší vrstvy. A pokud je chtěl někdo objevovat, napsal si o heslo a dostal se k článkům, které ty hlubší vrstvy odkrývaly.

Někdy bych se tak ráda k těmto článkům vrátila s vědomím, že všechny ty hlubší vrstvy jsou už všem kdykoliv k dispozici a že je už nemusím psát a vytvářet z nich online programy, které by vše objasnily.

Ale jako už to tak bývá – někdy člověk asi musí projít určitou spirálou. Začátky byly fajn, ale byly takové opatrné. Do těch hlubin jsem dvakrát nechtěla. To až postupně jsem si troufala být otevřenější a otevřenější o tom, co všechno se pod povrchem mých článků skrývá.

Začala jsem psát Magazín Aves (vzpomínáte na ptáčka na jeho obálce???) Vydala jsem svou první e-knihu Žít je umění milovat (záchranný kruh ve chvílích nejistoty). K ní ebook i celý online kurz. A pak další e-knihu nakonec i s kurzem. Rozjela jsem roční projekt. Nejdříve pro sebe. Ale dnes už jím prošly stovky lidí. Napsala k nim 5 ebooků, ke každému elementu jeden. Začala dokonce pořádat i živé semináře elementů. Letos už druhým rokem a zdá se, že letos jich bude fakt pět! Jestli si tedy troufnu udělat seminář o strachu (element VODA).

Čím víc se totiž nořím do témat našeho pozemského trápení, a jak se s ním vyrovnávat, tím víc se mi odkrývá těch mých zasutých boulí pod kobercem, jak jsem o tom tento týden psala v článku ze série DEVATENÁCTKA. A čím víc se snažím lidem pomáhat se s trápením vyrovnávat, tím víc jako bych měla zažít, jaké to jejich trápení je. V jemnější a ne tak dramatické podobě, ale přeci.

 • Problémy v práci – tím, že jsem o práci s rozpadem jazykovky, kde jsem učila, přišla, to ostatně všechno začalo. Jako by se přede mnou objevil prostor, do kterého jsem vstoupila a on – již znovu podobně jako v Egyptě – všechno převrátil vzhůru nohama.
 • Zdravotní problémy – například ta zlomená noha.
 • Finanční problémy – související se změnou práce, hlubokou životní transformací a budováním blogu, webu a psaní knih. A na to potřebujete čas na práci na sobě a pro duševní pohodu druhých, který už nevyměňujete za práci pro finanční pohodu druhých a s tím spojenou svou vlastní jistou finanční pohodičku.
 • Vztahové problémy – ať již doma nebo s těmi, kteří jsou vám blízcí. Najednou se rovnováha zaběhaných zvyků rozkolísala a všechny strany musely zabrat, aby to ustály. Největší oporou mi v té době byla dcera a manžel, musím říct.

A tak ve chvíli, kdy mi mí čchi kungoví (učím Orla v hnízdě) studenti kladou otázky, jak řešit to či ono, vždycky se musím v duchu usmát – tohle vím. Tohle jsem v určité míře zažila. A můžu mluvit prakticky a z vlastní zkušenosti. Bez frází, o kterých bych ani nevěděla, zda fungují, nebo ne.

Jestli chcete být dál v kontaktu s mým blogem a mými nejrůznějšími aktivitami, doporučuji dvě místa:

 1. Nejnovější blog Žít je umění milovat, na který minimálně 1x týdně přispívám.
 2. Facebook stránku Žít je umění / Jiný život v Jiném světě , kde případně najdete i nasdílené angličtinářské články a projekty. Nicméně berte v úvahu, že i když se spřátelíte, FB vám nebude mé příspěvky pokaždé ukazovat.
 3. A tak jako třetí místo doporučuji svou emailovou databázi. Ať už do ní vstoupíte přes jakýkoliv projekt, vždy se dozvíte o těch nejdůležitějších událostech, článcích apod.

A co všechno se dnes u mě na blogu děje?? 

 • 1x týdně píši absurdní hříčku v sérii DEVATENÁCTKA – 50 způsobů, jak si šlapeme po štěstí. Na témata týdne ročního projektu STROM ŠTĚSTÍ o harmonizaci 5 elementů v nás.
 • Kdykoliv můžete vstoupit do Mimoňské cesty do Jiného světa. Z ní pak do zbrusu nového Speciálu „Jak se s tím mám smířit?“. Jde o úplnou novinku. O upravenou Klasickou mimoňskou cestu zaměřenou konkrétněji. A hlavně – osobně jí účastníky provázím :-) Existuje i druhý online Mimoňský kurz – Poselství dětství.
 • Podobně osobní i další ještě novější novinka – projekt „Staň se mým penfriend“. Pokud potřebujete hnout s angličtinou, vřele doporučuju :-) I tudy vede brána do zcela jiného světa a neřekli byste, jak moc spolu souvisí osobní a duchovní rozvoj a cizí jazyky!
 • Dál jede projekt Zázraky neduality. To je nejhlubší vrstva pod mými články a postupně ji odhaluji a zpracovávám. V rámci neduality už dneska na mém novém blogu najdete celou stránku s odkazy na články Ruperta Spiry, projekt Darujte (si) pohodu (který vám poskytne osobní neduální zkušenost) apod. A spoustu článků.

Těším se, že se s vámi setkám v některém z těchto všech projektů. A možná se mnou vstoupíte i do osobnějšího vztahu ve Speciálu nebo jako Penfriend. A možná se setkáme i osobně, pokud jste z Brna a okolí – na čchi kungu, na semináři nebo i jako mí studenti angličtiny (i když tam už mi moc prostoru nezbývá).

Příspěvek byl publikován v rubrice Uncategorized. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s