Kde je radost a vnitřní síla??

Někdy si asi všichni klademe otázky z nadpisu tohoto článku… 

Proč se cítím tak mizerně? Proč nemám z ničeho radost? Ani z toho, co by mě obvykle potěšilo? Proč mám najednou tendenci stahovat se dovnitř, být sám a možná si i smutnit?? Kde je ta radost – kam se vytratila??? (Při pohledu z okna si možná řeknete, že to bude možná tím podzimním deštěm a zimou…)

Proč mi chybí síla ustát to, co se mi nelíbí? Proč mám dojem, že mě zahaluje temná a zatraceně těžká deka a já nemůžu vstát s onou lehkostí, kterou v sobě znám? Proč to prostě nejde? Proč si člověk nemůže a ani nechce pomoct sám? Kde je ta vnitřní síla – kam se vytratila??

No, já si tyhle otázky kladla a občas i kladu :-) Kdo by nechtěl cítit radost ze života? Jen tak, aniž by si ji musel ze sebe vykřesávat alkoholem, nebo popcornem někde v kině?? Kdo by nechtěl prostě mávnout rukou nad tím, když se Vám něco zatraceně nelíbí, a říct si: „No co no”??

Právo na to cítit se mizerně si ale vyhrazuju :-)

Smutnění může být přece príma výmluva, proč si lehnout na gauč, zalézt si pod deku a dopovat se filmy v TV. Třeba se Vám může stát, že na Retro hudebním programu opět narazíte na své oblíbené Depešáky a Enjoy the Silence, které Vám ještě před pár týdny velmi pozvedli náladu :-)

A i v rámci smutnění můžete dopsat nejnovější ebook o hledání vnitřní síly v náročných okamžicích (kdy jindy??) a zároveň si díky tomu udělat radost zpoplatněním předchozího ebooku o radosti :-) 

Ebooky jsou součástí projektu 5 pokladů o 5 elementech, které je v nás dobré zharmonizovat. V současné době jsou hotové tři:

 • Rozhodněte se, jaký život chcete žít (a rozhoduje Ego nebo Vy?) – ebook elementu DŘEVO o vnitřní svobodě a sázení těch správných semínek
 • Najděte ve svém životě tu opravdovou radost – ebook elementu OHEŇ o vnitřní radosti a nepodmíněném štěstí, které nám nic a nikdo nemůže dát. Ale ani vzít. Nebylo by fajn takové štěstí v sobě najít??
 • Objevte v sobě vnitřní sílu (a s odvahou se odevzdejte proudu) – ebook elementu KOV o umění vnitřní síly, vděčné odevzdanosti, ať se děje, co se děje, a umění ustát chyby své i druhých.

Pokud si o celém projektu chcete přečíst více, běžte se podívat na speciální stránky 5 pokladů v Jahodovém ráji.

Tam se můžete ještě do konce roku přihlásit k odběru ZDARMA ebooků a článků projektu, které teprve vyjdou (element VODA a ZEMĚ, včetně dokončeného elementu KOV). A můžete tam také zjistit, jak se dostat ke dvěma ebookům, které už zdarma nenabízím :-)

Příspěvek byl publikován v rubrice ebooky se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

8 reakcí na Kde je radost a vnitřní síla??

 1. anitraM napsal:

  Práve dnes som známej písala, ako mnohým chýba vnútorná sila postaviť sa sebe saméhu a začať niečo zo sebou robiť. Nim zrejme (niekde podvedome) vyhovuje byť v stave trápenia, depresie, večného sťažovania sa na svoj mizerný život a to akí sú prekliati a nik im nevie pomôcť. Všetko, čo im ponúkneme im nevyhovuje a nesedí a im to nepomáha…proste stále výhovorky. Takýto ľudia lipnú na svojom starom zaužívanom a aj keď vnútorne túžia po zmene a lepšom živote, nemajú silu s tým niečo robiť, alebo nechcú a povedia si, šak sa to niekedy zmení…ale nezmení…pretože ich vytvorený obraz reality je čiernobiely a ak aj uvidia na chvílu farebný obraz, nevedia si ho udržať a vnášať do tej svojej, pretože ich postoje a myslenie funguje ešte v tom starom čiernobielom formáte.
  Hodnotíme všetko, čo sa nám nepáči, ale treba si uvedomiť že aj my sme tým k tomu prispievali, lenže v tom čase to nevidíme. Naša myseľ produkuje strašne veľa názorov, presvedčení a my len pozorujeme ako hodnotí, povyšuje nás, alebo robí chudákov a deptá…všetko podľa sily EGA.

  Potrebujeme sa učiť viac vnímať.. zamerať pozornosť do vnútra..vnímať krásu z vonka vnútrom…je veľa veci, z čoho sa môžeme tešiť, lenže sa radšej zaplavujeme množstvom haraburdov, ktoré nás na chvíľu urobia šťastnými. Chýba nám sebaláska..naše vnútra sú prázdne, preto to takto je…vzdialili sme sa od seba samých a nemá nás kto naplniť, zahriať…ego to veru neurobí .
  Kedy, ak nám bolo mizerne sa ozvalo z vnútra..neboj, veď to bude dobré a ty to zvládneš…iba ak sme si to my pre seba povedali. No ak vnímame seba z duše tam to je a naplňuje nás to . Len to všetko treba pochopiť a zažiť si.

  Naopak ja sama, si čoraz častejšie uvedomujem že som spokojná, šťastná a veci krásne plynú a do seba zapadajú, dejú sa v súlade s mojimi prianiami a som za to veľmi vďačná, lebo vnímam, že ma Univerzum vedie a sme prepojení. :D

  • avespasseri napsal:

   Naladit se na to, jak do sebe věci krásně zapadají a že Univerzum hraje tu hru s námi a ne proti nám, je krásné :-) Člověk to tak může mít i ve chvílích, kdy vše není na první pohled růžové. Ale pořád je to podle mě bohužel vlastně tak trochu pasivní přístup daný schopností něco prohlédnout a jistou dávkou pudu sebezáchovy. Rozhodnout se jednat AKTIVNĚ s láskou k sobě a aktivně se vyživovat zevnitř a neočekávat nic zvenčí je náročnější. Se sebeláskou je problém. Zrovna před chvílí jsem procházela články ze série země a jedním z prvních témat byla právě sebeláska. Zazněla tam otázka, jak člověk může sám sebe začít milovat, když to prostě neumí?? Protože kdyby to uměl, tak by ho nikdo umění sebelásky přece učit nemusel?? :-)

   • anitraM napsal:

    Univerzum nehraje nikdy proti nám..to len my v nevedomosti ideme cestou trápenia a zauzlujeme si viacej karmu…žijeme z osobnosti a nevnímame inpulse z vnútra, ktoré nás vedú lepšou cestou poznania, pochopenia ak láske.

    Všetko je to o pochopení, potom náročné nie je nič…len naše ego všetko koplikuje a ukazuej X dôvodov prečo to neskúsiť.

    Máš pravdu…ak nám nie je ukázaný prejav lásky, tak potom sa tomu človek ťažko učí…a takých tu je veľa…mňa tomu učil môj synček, keď došiel do obdobia, že sa chcel len túliť a objímať. Ale aj vlastné pochopenia, alergia na slnko, ktorá mi ukázala, že neviem prijať lásku a teplo seba samej…lebo slnko je ako naša duša, ktorá nás hreje a presvetluje.

    treba začať seba vnímať inak, prestať sa kritizovať, vedieť pochváliť, oceniť a pozerať na seba inak, nie si vyčítať, aký sme, lebo naša predstava o nás samých sa nám nepáči….vedieť sa na seba v zrkadle usmiať, pohladiť sa a povedať si niečo pekné,

    …royvíjať v sebe tie dobré stránky a snažiť sa meniť postoje k sebe , ale aj k iným. Všetko to prichádza procesom uvedomovania si…Treba sa začať o seba starť, dopriať si relax nad niečim, čo nás naplňuje, nie žiť len prácou a popvinnosťami….a ak pracujeme , tak prácu robiť s potešením, nie opovrhovaním a hnevom, že zase to musíme robiť…ja napr. žehlím a pozerám seriál a vôbec mi nedojde, že by mi žehlenie vadilo . a toto všetko potom vedie k tomu, že človek sa mení, menia sa aj jeho vnemy, poteší sa aj maličkostiam..môže byť vonku zamračené, ale jeho naplňuje už let to, že sa nadýchne vzduchu a z vnútra ho hreje láska seba samého.

    Je to o úcte k sebe samému, o vďačnosti a pozornosti, ktorú si sebe dávame. a toto prejavujeme aj navonok, lebo nás duša k tomu vedie, takže nie je to o sebectve, že sa staráme len o seba a svojej blaženosti, ale zároveň to prejavujeme aj navonok.

    • avespasseri napsal:

     To jsi řekla krásně – to jen ego všechno komplikuje :-) Další z článků v elementu Země, který jsem dnes procházela a opravovala, byl kdysi o tom, jak si labyrint pleteme s bludištěm a místo abychom se nechali s důvěrou vést hranicemi labyrintu přímo do středu, bušíme hlavou do zdí a hledáme nějakou zkratku, nebo obcházku míst, kterými se bojíme jít :-) Tvůj článek i shrnutí té části o sebelásce v komentáři je krásné. To je taková ta klasika, která se k sebelásce většinou váže. Asi je to ale velmi těžké, přestat se třeba kritizovat, když to má člověk ve zvyku. I když to je ještě asi to nejmenší. Jde jen o myšlenky a ty je možné změnit…

     • anitraM napsal:

      Presne tak..komplikujeme si čo sa len dá a rozumom sa snažíme všetko rozpytvávať a zdôvodňovať.

      Som znamenie panna a každé znamenie ťa niečomu učí, dáva vlastnosť, ktorú sa máš naučiť používať je to ako dar a tieň. Ak si uvedomíš ,že ten tieň ťa ovláda, tak treba to zmeniť . U mňa to bolo kritizovanie a prahnutie po dokonalosti..čistote..všetko muselo byť ako som urobila ja a tak isto sebakritika a sebahodnotenie(tieň)….vedieť sa oceniť za to, čo vytvoríme(dar). Toto som pozorovala a videla, že ma ovláda skorej tieň toho znemenia a znemenie panny nevedie len k čistote z vonka,. ale hlavne z vnútra…čistota mysle a srdca.

      Potom v rodine z maminej strany máme cukrovku..má 10 súrodencov a 5 z nich ju už má…mama nšťastie nie. Silno som si to uvedomovala, že cukrovka vznika pri nedostatku lásky z vnútra…kritizovania seba samého. Kedysi som si písala s jedným Grékom právnikom a rozoberali sme túto tému, bol cukrovkár a ja som povedala, že by mal zapracovať na sebakritike, vedieť sa oceniť, prestať kriizovať a on mi dal za pravdu, že presne takto funguje a teraz si to uvedomuje, ako som mu to napísala…To je to, že k tomuto nás nik neviedol..stále len musíte a povelmia príkazmi sme robili ako stroje a nik.

      Veľa ľudí si ani neuvedomuje ako sa správa. Volala som so známou a ona mi povedala, že v poslednom čase má okolo seba veľa ľudí, ktorý stále iných ohovárajú a pretvarujú sa potom, že je jej z toho zle a nechápe prečo takých ľudí priťahuje. Tak som jej povedala, ab sa zamyslela nad sebou, že aj ona sa tak správala napr. na strednej ohovárala kamošky a pred nimi bola kamarátka, alebo v inom veku a dala mi za pravdu. Niekedy si neuvedomujeme ako sa správame a ľudia nám to len zrkadlia a ak príjmeme ich postoje a nebudú nás rozhadzovať, tak sme tú vpotlačenú vlastnosť v sebe už spracovali, uvedomili si, že aj my sme taký boli, ale vycítili sme, že také správanie nie je správne a prestali sme sa tak chovať a vieme, že aj ten dotyčný príde raz k tomu uvedomeniu . O tom to je…pochopiť, spracovať a prijať.

      Presne…ide o myšlienky a ako hrajeme hru s našou myslou…či sa necháme zamotať do splete myšlienok, ktoré naša osobnosť vytvára, alebo to stopneme, predýchame a budeme vnímať seba samých.

      Všetko je to rozvijajúcim sa vedomým..ak človek sa začne učiť vnímať pokoj v sebe, bude skúšať žiť v prítomnosti a byť vedomým pozorovateľom seba samého, veci mu budú dávať zmysel, nebude vnímať všetko komplikovane a vnútorne budú prichádzať vnemy ako konať. Bude ako pozorovateľ z výšky a uvidí prejavy osobnosti, ktoré postupne budú slábnuť a bude sa prejavovať z duševnej časti seba samého…a o to tu ide..byť Dušou v tele a nie telom s Dušou.

      • avespasseri napsal:

       Zajímavé – znám také člověka, který má cukrovku. Vím, že to duchovně bývá spojováno s láskou a musím říct, že ten člověk je klasický typ, který by se rozdal, ale lásky od partnera se jí nedostávalo. Spíš hádek a kritiky. A ona si to nechávala líbit. Což bych třeba já nedokázala :-) Já jsem Kozorožka (brzy budu zase slavit :-)) a dobrý fór, který mi ovšem dělá v životě dost paseku, je fakt, že fakt nemám ráda saturnovské energie (pravidla, limity, omezení, disciplínu apod.). V horoskopu mám ostatně jako nejsilnější planetu pravý opak Saturna – Jupiter :-) Navíc mám své slunce ve tzv.Velkém kříži, takže probudit své Slunce k životu, pro mě není vůbec snadné. Ascendentem jsem Beran a v Beranu mám i Mars. Takže si umíš představit, jak má můj Saturn zásadní problém se prosadit, kde vládne Jupiter a Mars :-))))

 2. anitraM napsal:

  Ahoj Zuzka..včera som ti odpisovala na tento koment…neskončilo to niekde v spame..lebo vidím, že sa to tu nezobrazilo. :(

Chcete něco říct? Prosím. Líbilo se? Hej, potěší mě, když to budu vědět :-) Like :-) Líbilo se strašně moc? Sdílejte, lidi, sdílejte! Díky!

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s